Sonbaharda Saç Sorunları ve Cilt Problemleri

27 Eylül 2018

Sonbaharda Saç ve Cilt Sorunları Artar

Yaz mevsimini geride bıraktık. Sonbahar kendisini iyiden iyiye gösteriyor. Hava şartlarında ani ve keskin değişiklikler görülebiliyor. Bu gibi zamanlarda soğuk algınlığı ve gribal rahatsızlıklar da sık görülebiliyor. İşte böyle mevsim geçişleri hassas ciltler ve saçlar için özel bakım ve desteğe en çok ihtiyaç duyulan zamanlar. 

Cildinizi ve saçınızı mevsim değişikliklerinin olumsuz etkilerinden korumak için dikkatli davranmalısınız. 

Bunun için en önemli faktörlerden biri ani ısı değişiklilerinden korunmak. Cildinizi aşırı sıcak ve aşırı soğuktan ve sert rüzgarlardan korumaya özen gösterin.  Klimaların olumsuz etkilerine karşı dikkatli olun.

Cildinizi cilt tipinize uygun cilt temizleme ürünleri ile temizleyin. Aşırı temizleme sonucu cilt kuruluğu sorunu yaşayabilirsiniz.  Yumuşak dermokozmetik temizleyicileri tercih edin. Sabun ya da sıvı sabundan uzak durun.

Sonbaharda cildin nem ihtiyacı artar. Cildinizi sizin için uygun bir nemlendirici ile destekleyin. Özellikle Seramid içeren nemlendiriciler cilt bariyerinin desteklenmesine daha yoğun katkı sağlayacaktır. Vücudunuzdaki nem dengesini korumak için yeterli sıvı aldığınızdan da emin olmalısınız. Bunun yanında ihtiyaç duyarsanız haftada 1-2 kez nem maskesi uygulayabilirsiniz.

Seramid içeren CeraVe ürünlerine buradan ulaşabilirsiniz: CeraVe Ürünleri

CeraVe ve Seramid Hikayesi ile ilgili blog yazımıza buradan ulaşabilirsiniz: CeraVe ve Seramid Hikayesi

Beslenmenize dikkat edin. C vitamini açısından zengin turunçgiller, bol yeşil sebzeler, abkliyat ve elbette omega-3 zengini balık türlerini tüketin. Probiyotik ve prebiyotik özellikli gıdaları menünüzden eksik etmeyin.

Hava bulutlu olsa bile Ultraviole ışınları halen bize kadar ulaşıyor. Sadece yazları değil tüm yıl boyunca cildiniz için uygun güneş kremlerini düzenli kullanmaya devam etmeniz öneriliyor.

Peki ya saçlar?

Saçlarınız da mevsim geçişlerine tepki verir. Bu dönemlerde saç dökülmesi, saç tellerinde incelme ve saç derisinde hassasiyet, kepeklenme gibi sorunlarda artış görülebilir.

Saçınız için uygun şampuan seçtiğinizden emin olun.  Saçları ve saçlı deriyi yıpratan sert ve kalitesiz şampuanlardan uzak durun. Dermokozmetik şampuanları ve saç bakım ürünlerini tercih edin.

Sağlıklı beslenmek saç sağlığı için de önemlidir. Demir eksikliği, D vitamini  eksikliği ve Tiroid bozuklukları gibi konular için doktorunuza danışın.

Haftalık maske uygulamaları size önemli destek verecektir. Besleyici, onarıcı ve nemlendirici saç bakım maskeleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Kepeklenme, hassasiyet gibi  sorunlar yaşıyorsanız bu durum için özel üretilmiş şampuanları banyonuzdan eksik etmeyin. Unutmayın sadece tek bir çeşit şampuan yerine saç ve saç derinizin durumuna göre birkaç çeşit şampuanı dönüşümlü kullanmak daha doğru bir seçenek olabilir.

Destekleyici serumlar, sprey ve losyonlarla saçınıza güç katın. Saçlı deriye uygun hareketlerle masaj yapmak kan dolaşımı ve sirkülasyon açısından olumlu etkiler sağlayabilir.

Saçlarınızı boyamak için güçlü kimyasallar yerine daha doğal saç boyalarını tercih edin.  Yüksek oranda peroksit ve amonyak içeren saç boyaları bazen ciddi olumsuzluklara sebep olabiliyor. Bu nedenle daha doğal ve saç dostu boyalar kullanmanız öneriliyor. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.