x
0(850) 300 07 88
Sitemizde satılan ürünlerin tamamı, resmi kaynaklı orjinal ürünlerdir. Tüm ürünlerimiz faturalıdır. Son kullanma tarihleri yenidir. Bu konuda %100 güvence veriyoruz.
2017 Şubat 27

Sigaranın Cilt Üzerinde Etkileri 4.5 100

Sigaranın Cilt üzerine zararları ve erken yaşlanma etkisi.

Sigara kullanmanın birçok önemli zararı yanında cildimiz üzerine de  ciddi olumsuz etkileri var.  Sigara kullananlarda cilt sağlığının ve görünümünün hissedilir derecede bozulduğunu siz de çok kolay fark edebilirsiniz.

Sigara cildinizi mahvetmesin

Sigara cilde nasıl zarar veriyor?

Herkesin bildiği gibi tüm vücut hücrelerimiz kan yolu ile beslenir. Hücrelerin sağlıklı olabilmesi, fonksiyonlarını eksiksizce yerine getirebilmeleri ve yenilenmeleri yeterli ve düzenli beslenmeleri, toksik maddelerden korunmasına bağlıdır. Sigara içen kişilerde damar problemleri nedeni ile başta kalp olmak üzere tüm organlar olumsuz etkilere maruz kalır. Bunun yanında sigara içen kişilerde duman ile gelen karbon monoksit kanımızın oksijen taşıma yeteneğini büyük oranda kısıtlar. Cildimiz vücudumuzdaki en büyük organdır. Sigaranın olumsuz etkileri hem yetersiz kılcal kan dolaşımı nedeniyle, hem sigara ile vücuda alınan toksik maddeler nedeniyle, hem de özellikle yüz ve parmakların doğrudan sigara dumanıyla temas etmesi nedeniyle olumsuz etkilenir.  Cilt üzerinde derin kırışıklıklar, ölü tabakanın kalınlaşması, renk bozuklukları, nem ve canlılık kaybı şeklinde kendisini gösteren olumsuzluklar gün geçtikçe daha da belirgin hale gelir. Sigara içen ve içmeyen tek yumurta ikizlerinde karşılaştırma yapıldığında bu fark çarpıcı şekilde ortaya çıkar.

Sigara neden bu kadar tehlikeli?

Sigara halen yasal olarak temin edilebiliyor ve çoğu ortamda rahatlıkla tüketilebiliyor. Diğer zararlı alışkanlıklar kişinin anlık sağlık ve yeteneklerini hızla bozar. Örneğin alkol ya da uyuşturucu kullanan kişi normal yaşamına devam edemezken, sigara günlük faaliyetleri kesintiye uğratmadan, evde, arabada hatta iş yerinde, yolda yürürken kullanılabiliyor. Sigaranın zararları hemen hissedilmiyor. Ancak kalp damar sistemi yavaş yavaş biriken olumsuzluklar nedeni ile kalıcı şekilde zarar görürken, başta akciğer kanseri olmak üzere bir çok ölümcül risk ise an ve an yükselerek artıyor. Sigara içmeyen kişiler de bulundukları ortamdaki sigara dumanından yüksek oranda zarar görüyorlar.

Ne yapmalı? 

Elbette ki en doğrusu derhal ve kesin olarak sigarayı bırakmak ve sigara içilen ortamlardan uzak durmak. Ama bunu yapmıyorsanız da en azından bazı tedbirler almanız mümkün.

Kapalı ortamlarda asla sigara içmeyin.

Cildinizi doğrudan sigara dumanı ile temastan koruyun.  

Üst üste sigara içmekten kaçının, iki sigara içimi arasına bir süre koymayı alışkanlık haline getirin.

Cildinizi özenle temizleyin,  masaj hareketleri ile kan dolaşımını destekleyici mimik hareketleri yapın. Düzenli cilt bakım ürünleri kullanın, detoks maskeleri, nemlendirici kremler ve güneş kremleri gibi destekleyici cilt bakım ürünleri kullanmaya özen gösterin.

 

 

Paylaş
Beğen
E-posta Üyeliği Yeniliklerden haberdar olmak için e-posta bültenlerine üye olun.
Dermoeczanem.com © 2014 Tüm Hakları Saklıdır
Dermoeczanem.com dermokozmetik, Cilt bakım, Anne ve Bebek ürünleri online satış sitesidir. Ürünlerin tamamı güvencemiz altındadır. Reçete ile verilmesi zorunlu olan hiç bir ürün satılmaz. Dermoeczanem.com, Türkiye’nin en güvenilir, en hızlı , en hesaplı, en ucuz, dermokozmetik, anne bebek ürünleri, cilt bakımı, makyaj ürünleri satan online eczane sitesidir.
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.