Shea Yağı (Karite Yağı) Nedir? Shea Yağı’nın Faydaları Nedir?

12 Ocak 2023

Shea Yağı (Karite Yağı) Nedir? Shea Yağı’nın Faydaları Nedir?

  Son zamanlarda cilt bakım ürünlerinde popüler hale gelen ve ön planda tutulan, doğal içerikler olmaya başladı. Vücut sağlığına birçok fayda sağlayan doğal içerikler aynı zamanda cilt ve saç bakımında da mucizeler yaratıyor. Bu sebeple tüm dünyada doğal içeriklerin tercih edilmesi günden güne artmakta. Çok yakın geçmişte sadece aktar ve benzeri yerlerde bulabileceğimiz ürünleri şimdi her yerde, her platformda ulaşabiliyoruz. Artık ürünün markasından önce içeriğine bakılıyor ve insanlar doğal ürünleri saç ve cilt bakımında kullanmaya daha çok dikkat ediyor.

...

Shea Yağı Nedir?

Bu doğal içeriklerden biri sizin de sık sık ürün içeriklerini okurken gördüğünüz; Shea yağı. Öncelikle Shea yağının nasıl elde edildiğine bakalım. Shea yağı, Shea ağacının fındıklarından elde edilen bir yağdır. Batı Afrika’da yetişir. Kozmetik ve dermokozmetik alanında oldukça tercih edilen bir yağdır. İçeriğinde cilde ve saça faydalı asitler ve vitaminler bulunur. Cildi canlandırmayı desteklediği için aynı zamanda Shea ağacına ‘’Hayat ağacı’’ da denir. Kullanımı 14. Yüzyıla kadar dayanır. Yani çok uzun zamandır, insanların cildine ve saçına fayda sağladığı belgelenmiştir. Antioksidan içeriğiyle ciltte kolayca emilen yapıya sahiptir. Shea yağını hassas cilt tipi de dahil olmak üzere tüm cilt tipleri kullanımına uygundur. Shea yağının bir diğer adı da Karite yağıdır.

From Natura Shea Butter 50 ml

Organik sertifikalı %100 saf Shea bitkisinden elde edilen nemlendirici bakım ürünü

Ürünü İncele

Shea Yağı’nın Faydaları

  Shea yağının en önemli özelliklerinden biri; cildi nemlendirmeye yardımcı olmasıdır. Hızlıca cilde nüfus ederek cilde nemi hapseder. Nemli olan cilt yumuşar ve pürüzsüzleşir. Belli bir yaştan sonra kolajen üretimi azalmaya başlar, dışardan desteklemek gerekir, Shea yağı, kolajen üretimini destekler. Yaşlanma karşıtı etkisi vardır. İnce çizgi ve kırışıklık görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Cildin gençleşmesini destekler. İçerisinde A ve E vitamini bulunur. Shea yağının bir diğer faydası da çatlak görünümüne karşı bakım yapar, zamanla giderilmesine yardımcı olur. Çok sıcak hava veya çok soğuk hava, sigara dumanı gibi çevresel etkilere karşı cildi korur. UV radyasyonuna karşı koruma sağlayan tarçın asidi içerir. Cildi canlandırır ve parlatır. Verdiği nem ile cildin elastik bir görünüme kavuşmasını sağlar. Hassas ve kuru ciltler için iyi bir nem kaynağı olurken aynı zamanda iyi bir dudak nemlendiricisidir. Hem yüz hem vücut için iyi bir nemlendirici olan Shea Yağı göz altı torba görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Aynı zamanda ciltteki leke görünümünü giderilmesini destekler. Tüm bunların yanında tırnak bakımı yapmaya da amaçlar.

  Saç bakımında da cilt bakımında da olduğu gibi yıldız bileşen olan Shea yağı, saç uçlarının kırılmasını önlemeye yardımcı olur. Kepek problemlerinin giderilmesine yardımcı olur. Saçlara parlak bir görünüm kazandırır. Saçların yumuşamasını sağlar. Saçların elektriklenmesini önler. Kıvırcık ve dalgalı saç bakım ürünlerinin içeriğinde sıkça kullanılır. İşlem görmüş saçlar için faydalı bir içeriktir çünkü saçları güçlendirmeyi amaçlar, saçları nemlendirir. Saçların dökülmesine engel olur böylece aynı zamanda saçların uzamasını destekler.

...

Shea Yağı Nasıl Kullanılır?

  Shea yağını doğrudan da kullanabilirsiniz veya Shea yağını içeren kremler vs. de alabilirsiniz. Bunlar dışında başka yağlar ile karıştırarak da uygulayabilirsiniz. Shea yağından maksimum performans alabilmek için temiz cilde uygulanması gerekir. Gündüz veya gece rutininde uygulanabilir. Dudaklar için parlatıcı, cilt için nemlendirici krem, saç için saç kremi olarak tercih edilebilir. Shea yağını bir ürün içeriği olarak değil de direkt olarak uygulamak istiyorsanız bu da mümkün. Ancak ürünün miktarına dikkat etmelisiniz. Kalitesi ve ürünün organik yapısının bozulmaması önemli bir noktadadır.

From Natura Shea Yağı

  From Natura Shea Yağı, E, A ve F vitaminleriyle zengin içeriğe sahiptir. Yoğun nemlendirmesi sayesinde canlı ve parlak bir görünüm sağlar. From Natura Shea Yağı, ince çizgi ve kırışıklık görünümüne karşı bakım sağlar bu sayede erken yaşlanmayı önlemiş olur. From Natura Shea Yağı, zaman içerisinde oluşan çatlak görünümüne karşı bakım yapar. Aynı zamanda selülit oluşumunun da önüne geçmeyi hedefler.

Aleyna Sayın

Yazar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.