Saç Sağlığı ve Saç Bakımına Dair Her Şey

21 Mart 2017

Saç Sağlığı ve Bakımı

     Dış görünüşümüzü destekleyen saçlarımızın bakımlı, dolgun, sağlıklı ve parlak gözükmesi çok önemlidir. Her ne kadar saçların yapısı genetik faktörlere dayanıp kişiden kişiye farklılık gösterse de, saçlarımızda doğru ürünleri kullanmak ve düzenli bakım yapmak, sağlıklı olmaları için gereklidir.

    Kepeklenme ve pullanma, saçların seyrelmesi, saç dökülmesi gibi problemler en sık karşılaşılan saç ve saç derisi problemleridir. Beslenme, çevresel etkenler ve yaşam alışkanlıkları, vitamin eksiklikleri, stres gibi faktörler bu problemlerin sebepleri olabilir.

     Saç problemlerini çözmek için gerekli olan en önemli şeylerden ilki saçlarımızı tanımaktır. Saç derisinin normal, yağlı, kuru ya da kepekli olması kullanacağımız şampuan türünü belirler. Şampuanımızı belirlerken diğer önemli faktör de içeriğinde bulunan etken maddelerdir.  Özellikle saç derisinde hassasiyet varsa organik ve bitkisel aktifler bulunduran minimum içerikli ve güvenilir ürünleri tercih etmek, saçlarımızın doğal bakımı ve sağlığı için iyi bir seçenek olabilir.

     Saç dökülmesi saç problemlerinden en sık karşılaşılanlardan biridir. Gür ve dolgun saçlar sağlıksız beslenme, stres, kullanılan ilaçlar, vitamin eksiklikleri ya da genetik faktörler sebebiyle seyrelmeye ya da büyük oranda dökülmeye başlayabilir. Böyle durumlarda saç serumları gibi yoğun bakım ürünlerini düzenli uygulamak saçı eski sağlığına kavuşturmak için faydalı olabilir.

     Saç bakımı kadın ya da erkek fark etmeksizin uygun ve güvenilir ürünler kullanılarak ihmal edilmemelidir. Saç derisi hassasiyeti de düşünülerek saçlarımızı minimum içerikli doğal ürünlerle desteklemek ve düzenli yaşamak her daim sağlıklı ve parlak görünmelerine yardımcı olacaktır.  

Bionnex Organica Tüm Saçlar İçin Serum 12 x 10ml

Bionnex Organica Saç Dökülmesine Karşı Bakım Şampuanı Normal Saçlar 300ml

Bionnex Organica Dökülme Karşıtı Saç Kremi 300ml

Tüm Bionnex ürünlerini incelemek için tıklayınız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.