Pişik Bakımı Nasıl Olmalıdır

24 Haziran 2019

Pişik, bebeklerde oldukça fazla görülen bir durumdur. En çok 0-18 ay arası görülen bu durum, ebeveynlerin elini kolunu bağlar. Özellikle yeni ebeveynler bu konuda tecrübeli ebeveynlerden fikir alır ve ne yapmaları gerektiklerini öğrenir. Peki, pişik neden oluşur?

Pişik Neden Oluşur?

Pişik oluşumuna neden olan birçok faktör sayılabilir. Bu faktörlere;

• Bebeğin altını kirli bırakmak,
• Bebeğin altını, cilde uygun olmayan pH seviyesine sahip ürünlerle temizlemek,
• Diş çıkarması örnek gösterilebilir.

Pişik bakımını yapabilmek için belli bir bakım rutinine sahip olmalısınız.

Bebeğinizin altını sık değiştirmelisiniz. Bebeğin altını kirli bırakmak pişik oluşumuna neden olabilir. Bu noktada bebeğin altını sık sık değiştirmelisiniz.

Bebeğin altını kaliteli cilt bakım ürünleriyle temizlemelisiniz. Bebeklerin hassas cildi, kullanılan cilt bakım ürünlerinden hemen etkilenebilir. Bu nedenle bebeğinizin bez bölgesinde kullanacağınız temizleme ürünleri, dermokozmetik standartlara uygun geliştirilmelidir.

Bebeğe dar kıyafetler giydirmemelisiniz. Bebeğe giydireceğiniz dar kıyafetler, bu durumu arttırmaya neden olur. Bu yüzden bebeğinize içinde rahat edeceği kıyafetler giydirmelisiniz.

Her bez değişiminde pişik bakım ürünü kullanmalısınız. Dermokozmetik standartlara uygun geliştirilen pişik bakım ürünleri, Pişiği azaltmaya yardımcı olurken aynı zamanda bez bölgesini ferahlatmayı amaçlar. Bebeğinizin her bezini değiştirdiğinizde pişik bakım ürünü kullanarak bez bölgesine nefes aldırabilirsiniz.

Özellikle sıcak havalarda bölgenin hava almasını sağlamalısınız. Sıcak havalarda bebeğinizin bez bölgesinin hava almasını sağlayarak pişiğin azalmasına yardımcı olur.

Gece boyunca minimum bir kez bebeğinizin bezini değiştirmelisiniz. Bebeğiniz bu durumla yüzleşiyorsa, bebeğinizin bez bölgesini gece boyunca en az bir kez değiştirmelisiniz.

Bebeğinizin cildinde pişik oluşan bölgeyi nazik hareketlerle temizlemelisiniz. Bebeğinizin cildinde pişik oluşan bölgeyi temizlerken nazik davranmalısınız. Çünkü pişik bebeğinizin cildinde kötü bir durum oluşabileceği gibi sert hareketler uygulamanız bu durumu daha da kötüleştirebilir.

Mustela Vitamin Barrier

Bez bölgesini ferahlatmaya yardımcı formülü ile Mustela Vitamin Barrier, pişik bakımı yapmaya yardımcı olur İçeriğindeki yararlı bileşenlerle cilde ferah bir his kazandırır. Kliniklerce kanıtlanmış içeriği, bebeğinizin bez bölgesini ferahlatmayı amaçlar. Özellikle bebeğin bez bölgesine bakım yapmaya yardımcı olur.

Babe Pediatrik Su Bazlı Pişik Patı

Dermatolojik testlerden geçen formülü, bebeklerin hassas cildine uygun geliştirilir. Babe Pediatrik Su Bazlı Pişik Patı, etkili formülü ile bebeklerin bez bölgesine bakım yapmaya yardımcı olur.Cildi ferahlatmaya yardımcı olur. Kullanımı için, temizlediğiniz bez bölgesine uygulayabilirsiniz. Formülü oldukça etkilidir ve cilt yüzeyini kısa bir sürede ferahlatır.

Desitin Ekstra Koruma Pişik Bakım Kremi

Desitin pişik bakım kremi, tecrübeli annelerin bebek bakımında vazgeçemediği ve yoğun talep gösterdiği bir üründür. Desitin pişik koruma kremi, içeriğindeki üst düzey ham maddeler sayesinde bez bölgesini ferahlatmaya yardımcı olur. Bebeğinizin altını her değiştirdiğinizde kullanabilirsiniz. Cilt üzerinde kolay yayılan formüle sahiptir. Dermatolojik olarak test edilmiştir ve bebeklerin cildine uygundur.

Bepanthol Baby Pişik Bakım Merhemi

Dermokozmetik piyasasının kaliteli markası Bepanthol, uzun yıllardır anneler ve bebekler için kapsamlı bir bakım imkânı sunuyor. Krem, formülündeki provitamin B5 ile cilde bakım yapmaya yardımcı olur. Cilde yumuşaklık, pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Bepanthol Baby Pişik Bakım Merhemine, sitemizden uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.