Kuruyan Vücudunu Nasıl Nemlendirmelisin?

23 Aralık 2020

Nemlendiriciler, cildi nemlendirmeye ve nem seviyesine yardımcı olmak için bir vazgeçilmezdir. Bunu hepimiz biliyoruz. Peki, vücudumuzu neden nemlendirmeliyiz?

Yüzümüzün daha bakımlı ve güzel görünmesini sağlamak için cildimizin nem seviyesini korumaya özen göstermeliyiz. Yüzün neme ihtiyaç duyduğu gibi vücudumuzun da neme ihtiyaç duyar. Yüzümüze yaptığımız bakım ne kadar önemliyse, aynı şekilde vücudumuza da bakım yapmak bir o kadar önemlidir. Her ne kadar yağlı veya karma bir cilde sahip olsak dahi vücudumuzu yüzümüze göre değerlendirmemeliyiz. Çünkü vücudumuz yüzümüze göre daha çabuk kuruyor olabilir. Bundan dolayı vücudumuzu iyi bir şekilde nemlendirmeli ve nemini kaybetmemelidir.

Peki vücudumuzun nem seviyesini nasıl korumalıyız gelin bunu hep birlikte inceleyelim!

Bol Bol Su İçin

Bol Bol Su İçin

En güzel İKSİR. Evet evet, aslında kulağa çok basit gelen fakat sık sık tüketmeyi unuttuğumuz su cildimiz için en güzel bakım kaynağıdır. Vücudumuz ve sağlığımız için ihtiyacımız olan suyu içmeyi unutmamalıyız. Çünkü ne kadar çok su içersek cildimiz o kadar iyi nemlenir ve daha güzel, hoş bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

Hadi hemen şimdi başlayalım mesela! Bu da şu an sana bir bardak su içmen için bir hatırlatıcı olsun! Afiyet olsun :)

Duştan Sonra Nemlendirici Bakım

Duşta ve Duş Sonrası Kullanılan Ürünler

Kendimizi en iyi hissettiğimiz anlardan birisi de duş sonrası ferahlık. Fakat duş sonrası vücudumuzda yaşadığımız kuruluk ve bundan kaynaklı ciltte istenmeyen durumlar oluşabilir. Bu durumda bizleri oldukça mutsuz edebilir. Bundan dolayı duş sırasında parfümsüz ve sabunsuz vücut temizleyicileri kullanmaya özen göstermeliyiz. Sert temizleyiciler kullanmak cildimizin daha hızlı bir şekilde kurumasına neden olabilir.

Duştan sonrada tercihinize bağlı olarak vücut losyonu, vücut yağları veya nemlendirici bakım kreminiz ile vücudunuzun daha nemli kalmasını sağlamaya yardımcı olarak duş sonrası bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

Duştan Sonra Nemlendirici Bakım
La Roche Posay Lipikar Syndet AP+ Vücut Yıkama Jeli 400 ml

La Roche Posay Lipikar Syndet AP+ Vücut Yıkama Jeli 400 ml

Bebekler, çocuklar ve yetişkinlerde cilt kuruluğuna karşı vücut yıkama jeli

Vücut Kuruluğuna İyi Gelecek Ürünleri Rutin Olarak Kullanın

Herkes de oldukça fazla görülen vücutta meydana gelen kuruluğa karşı bakım yapmak oldukça önemlidir.... Peki vücutta oluşan kuruluğa karşı nasıl etkili bir şekilde bakım yapabiliriz?

Öncelik olarak vücudumuzu her gün nemlendirmeye özen göstermeliyiz. Cilt tipimiz her ne kadar yağlı ya da karma olsa dahi vücudumuzu nemlendirmeyi ihmal etmemeliyiz. Fakat kuru cilt diğer cilt tiplerine oranla daha az yağ ürettiği için yağ oranı daha da azdır. Bundan dolayı cildin nem tutma kapasitesi oranı da daha azdır. Burada önemli olan kuru cilde uygun olan, cildin daha da kurumasına karşı bakım yapmaya yardımcı olacak cilt bakım ürünleri kullanmak, sabun ve alkol gibi kurutucu içeriği olan ürünlerden uzak durmamız gerektiğini bilmeliyiz.

Büşra Yavuz

Kimya Mühendisi

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.