Koltuk Altı Kararması Neden Oluşur?

12 Nisan 2019

Koltuk Altı Kararması Neden Oluşur?

Kadınlar yaz yaklaştıkça belli cilt sorunlarına çözüm bulmaya çalışırlar. Bu sorunlardan biri hiç şüphesiz koltuk altı kararmaları ve bikini bölgesi kararmalarıdır.

Özellikle estetik olarak kötü bir görüntüye yol açan koltuk altı kararmaları kadınların korkulu rüyasıdır. Bu kararmalar aniden ortaya çıkmaz, zamanla oluşur. Peki, koltuk altı kararmaları neden oluşur?

Koltuk Altı Kararması Neden Oluşur?

Koltuk altı kararması ve bikini bölgesi kararması, ciltteki melanin pigmentinin yoğun bir şekilde bir araya gelmesiyle ya da bozuk yerleşimiyle oluşur. Ancak bu cilt sorununu tetikleyen birçok neden vardır. Epilasyon sonrası kullanılan kremler, aşırı terleme, kalitesiz deodorant kullanımı, sıcak ağda uygulamaları, istenmeyen tüyleri jiletle temizlemek, naylon iç çamaşırı kullanımı, genetik yatkınlık, obezite, sigara kullanımı gibi birçok farklı faktör bu sorunun ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Ciltteki Kararmalar Nasıl Önlenebilir?

Koltuk altı kararması ve bikini bölgesi kararmasını önleyebilmek için bazı detayları hayatınıza adapte etmeniz gerekir.

  • Dar ve sıkı kıyafetler giyilmemeli

Dar ve sıkı kıyafetler ciltle sürtünür. Bu sürtünme sonucu kararma oluşabilir.

  • İç çamaşırını pamuklu ve hava geçirme özelliği olanlar tercih edilmeli

Özellikle bikini bölgesi kararmasının büyük nedenlerinden biri hava almayan, sentetik kumaşlı ürünlerdir. Buna karşılık tercih edeceğiniz iç çamaşırı, hava alabilen, yüzde yüz pamuk ürünler olmalıdır.

Kadınların özel günlerinde kullandıkları hijyenik pedlerin de plastik materyalden olmamasına özen göstermek gereklidir. Natracare markası tüm dünyada kadın hijyeninde sağlıklı ürünler kullanımının öneminden bahseden, üreten ve bunu yaygınlaştırmaya çalışan öncü markalardan en önemlisidir. Kendinize bir iyilik yapın ve ürünleri mutlaka deneyin.

  • Kaliteli ve güvenli içerikli deodorant kullanılmalı

Kalitesiz deodorantlar ciltte özellikle koltuk altlarında kararmaya yol açabilir. Kullanacağınız deodorant doğal içerikli, kaliteli bir markanın ürünü olmalıdır. Sitemizde yer alanBioderma Sensibio Freshness Deodorant, aşırı terlemenin önüne geçmeye yardımcıdır. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

  • İstenmeyen tüyler kaliteli ve güvenli içerikli ürünlerle temizlenmeli

Dermokozmetik markalar tarafından istenmeyen tüyle için birçok ürün geliştiriliyor ve kadınlara farklı birçok seçenek şansı sunuluyor. Bu cilt sorununun oluşma riskini en aza indirebilmek için, kullanılacak depilatuvar ürünü; kaliteli ve rüştünü ispatlamış bir markadan seçilmelidir. En önemlisi ısıl bir işlem uyguluyorsak, ısısına mutlaka dikkat etmeli, tenimizi yakmamalıyız. Bu durum kararmaların en önemli nedenlerinden biridir. Uygulanan ürün mutlaka tenimizin sıcaklığında olmalıdır. Bioder ve Veet markaları kadınların en çok tercih ettiği ve tüketicinin tercihine göre birbirinden çok fazla çeşit sunan markaların başında gelir.

Ciltteki Kararmalara Karşı Ne Yapılmalıdır?

İnternette, cilt kararmalarına karşı birçok tarif var. Ancak bu tariflerin doğruluğu şüpheli ve kullanımı güvenli olmayabilir. Birçok marka, kadınların bu estetik sorununa karşı ürün geliştirmiştir. Fakat bu ürünleri kullanırken uzun vadede çözüm sunacağını unutmamak gereklidir. Etki görmek için minimum üç ay süreyle kullanmak gerekir. Nasıl bu sorun uzun dönemde kendini gösterdiyse, çözümü de aynı şekilde zaman alacaktır. Bionnex Whitexpert Hassas Bölgeler için Aydınlatıcı - Beyazlatıcı - Leke Bakım Kremi içerdiği bitkisel aktiflerle bu soruna karşı güvenle kullanacağınız ürünlerin başında gelir. Isıs Pharma Bodytone Reveal Koyu Vücut Lekeleri için Vücut Kremi uzun yıllardır güzellik uzmanlarının en favori ürünü olarak önerdiği kremlerin başında gelir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.