İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri

09 Mayıs 2023

  İnce telli saçlar normal bir saça göre 2 mm daha incedir. Genellikle düz yapıya sahip olan ince telli saçlar diğer saç tiplerine göre daha sönük durabilirler fakat doğru bakım rutinleri ile ince telli saçları da dolgunlaştırmak ve hacimli göstermek mümkün. İnce telli saçlar daha kırılgan bir yapıya sahiptir. Bu sebeple daha yoğun bir bakım uygulanması gerekir. Saç telleri ince olduğu için kırılmaya çok meyillidir. Doğru rutini seçmek çok önemlidir. İnce telli saç kalınlaşmaz bu yapısal bir durumdur tıpkı saçın kıvırcık veya düz olmasını değiştiremeyeceğimiz gibi. Fakat bakım, kesim gibi etkenler ile daha dolgun görünüm elde edebilirsiniz. Sönük gözükmesi dezavantaj olsa da aynı zamanda ince telli saçlar, kolayca şekil alabilir bunu da avantaja çevirebiliriz.

happy-beautiful-woman-standing-naked-laughing-as-receive-bouquet-roses

İnce Telli Saçın Sebepleri

  İnce telli saç yapısı doğuştan olabildiği gibi aynı zamanda dışardan gelen etkilerden dolayı da meydana gelebilir. Dışardan gelen etkiler; saça uygulanan ısı işlemleri fön maşa vs. gibi, yanlış tarak kullanımı, saça sürekli uygulanan boya işlemleri, güneş ışığına fazla maruz kalması ve hava kirliliği saçın yapısını etkiler. Bu sebeplerden sonra da saç cansız bir görünüme sahip olur, kırılgan bir saç yapısı meydana gelir, saçlarda elektriklenme oluşabilir ve ince telli saçlarda çok sık görülen saç dökülmesi görülebilir.

Tarak Seçiminin Önemi

  İnce telli saçlar çok hassas bir yapıya sahiptirler. Bu sebeple siz saçınızı tararken bile kırılabilirler. Bu sebeple tarak seçmek saç bakımında önemli bir yere sahiptir çünkü sağlıklı saçın temelinde yer alır. Öncelikle yumuşak yapıda bir tarak seçmek gerekir. Az dişli olan fırçalar saçları daha dolgun gözükmesini sağlar, saçlar hacim kazanır. İnce telli saçlar birbirine karışma eğilimi vardır, bu yüzden saçlara zarar vermeyen yumuşak ve az dişli yapıda taraklar tercih edilmelidir. Bu yapıdaki taraklar aynı zamanda saç derisine de nazik davranır.

Bakım Önerileri

  İnce telli saçları korumanın püf noktalarından biri kullanılan şampuanların içeriğinde zararlı alkol, amonyak ve bunun gibi maddelerden bulunmamasıdır. Bu maddeler şampuanların içeriğini zenginleştirse de saç dersinin sertleşmesine sebep olur. Kuru şampuanlar, genellikle saçlara hacim kazandırdığı ve saçtaki fazla yağı emdiği için ince yapılı saça sahip kişiler tarafından tercih edilmelidir.

  Saç boyalarından özellikle Oriel gibi saç açıcılarından uzak durmak gerekir. Çünkü bu tür kimyasallar saça oldukça fazla zarar verir, saçı inceltir ve hacmini kaybetmesine sebep olur. Saçlar daha sağlıksız gözükür. Bu sebeple saçınızın rengini sık sık değiştirmemelisiniz. Saçlarınız gün geçtikçe zayıflar, bu durumda dökülmeye sebep olur.

  Isı uygulamalarından uzak durmalısınız; fön, maşa gibi. Saçınıza zarar verir ve esnekliğinin kaybetmesine sebep olur. Aynı zamanda saçınızı çok sıkı topuz veya at kuyruğu gibi model yapmaktan da uzak durun.

  Marc Anthony Instantly Thick Biotin Dolgunlaştırıcı Şampuan, hafif formül düz ve ince telli saçları daha güçlü, daha kalın bir görüntüye kavuşturur. Biotin, Kalınlaştırıcı Polimerler ve Fitokeratin karışımı, yıkarken gücü, dolgunluğu ve nemi destekler. Aloe, Ayçiçek Yağı ve E Vitamini ise bakım ve parlaklık sunar. Yapışkan bir his olmadan ekstra dolgunluk sağlar. Marc Anthony Instantly Thick Biotin Dolgunlaştırıcı Saç Kremi, B7 Biotin ve Phytokeratin içerikleri ile zenginleştirilmiş bakım kremi, sönük, ince telli ve cansız saçların daha dolgun ve hacimli görünmesine yardımcı olur. Phyto Volume Yoğun Hacim Kazandıran Şampuan, ince telli ve cansız saçlara yoğun hacim kazandırmaya destek olur. Ürün içeriğindeki civanperçemi ve tormentil özleri saçı ağırlaştırmadan dolgunluk hissi sağlar. Bambuekstresi ile saç yapısını güçlendirerek saça yeniden hacim kazandırmaya yardımcı olur. Phyto Volume Yoğun Hacim Kazandıran Jel Maske, ince telli saçlar için yoğun hacim kazandıran yapıya sahiptir. Ürün içeriğindeki bambu ekstresi saça eski görünümünü kazandırmaya yardımcıdır. Hafif, jöle yapısı ile saçı ağırlaştırmadan saçları güçlendirmeye yardımcıdır. Ashley Joy İnce Telli Saçlara Özel Hacim Veren Şampuan, Kinoa, agav özü ve aminoasit kompleksi içerikli formülü ile saçlarınızın hacimli görünüm kazanmasını amaçlar. İçeriğindeki Bambu ekstraktı saçlara güç ve elastikiyet kazandırırken, kafein saçların güçlenmesine ve dolgunlaşmasına yardımcı olur. At kestanesi ekstraktı saç köklerine ihtiyacı olan bakımı yapar Biotin saçın kalitesini arttırarak daha parlak ve canlı görünmesini destekler. Paraben içermez.

Dermo Eczanem

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.