From Natura Jojoba Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?

16 Ocak 2023

Jojoba Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?

  Doğal ürünlere olan talep artıkça doğal ürün isimlerini de daha sık karşımıza çıkmaya başladı. İnsanlar içeriklere daha çok önem vermeye ve belli başlı içerikleri tercih etmeye başladı. Özellikle kozmetik ve dermokozmetik sektöründe devrim niteliğinde bir geçiş oldu ve bitkilerin dünyasının zenginliği keşfedilmeye başladı. Bu sayede insanlar doğal bakımın gücünü görmeye başladı. Özenle yapılan cilt bakım rutinlerine ekleyebileceğin ve cildini güzelleştirmeye yardımcı olacak birçok doğal yağ bulunuyor, bunlardan biri de Jojoba Yağı.


Jojoba Yağı Nedir?

  Jojoba yağı, içeriğinde birçok değerli bileşen barındırır. Çoğu saç bakım ve cilt bakım içeriğinde bulunur. Güzellik sektörünün vazgeçilmezi haline gelen Jojoba yağı, çölde yetişen bir çalı türü bitkisidir. Uzun yıllar önce keşfedilmiş olup, kullanım alanı çok geniş olduğu için birçok alanda kullanılmıştır. E vitamini açısından oldukça zengindir. Çöllerde yetiştiği için bitki genellikle Sonara, Mojave, Arizona ve Kalifornia’da bulunur. Çoğu bitkinin hayatta kalamayacağı koşullarda Jojoba bitkisi 200 yıl yaşamaktadır. Jojoba yağı yetiştiği iklim sebebiyle yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır; raf ömrü çok uzundur bu sebeple kozmetik ve dermokozmetik sektöründe tercih edilir yıllarca saklanabilir (%100 saf Jojoba yağı ise), ayrıca uçmaz. Diğer yağlardan en büyük farkı; Jojoba yağı katı mum formundadır fakat oda sıcaklığında sıvılaştığı için Jojoba yağı denir. Cilde tekrar tekrar uygulasanız bile yağlı bir his bırakmaz ve kokusu yoktur. Cilt dünyasında ‘’Sıvı altın’’ olarak bilinen Jojoba yağının faydalarını öğrenince cilt bakım rutinin vazgeçilmezi olacak!


From Natura Jojoba Yağı 30 ml

Organik sertifikalı %100 saf jojoba çekirdeklerinden elde edilen yağ

Ürünü İncele

Jojoba Yağının Faydaları Nelerdir?

  Jojoba yağı nemlendirici yerine kullanabilir, gözenekleri tıkamadığı için yağlı cilt tipleri dahil her cilt tipi kullanabilir. Cildin kendi yağıyla benzediği için karma ve yağlı ciltler üzerinde olumlu etkisi olduğunu da söyleyebiliriz. Nemi ciltte tutmaya ve aynı zamanda nem dengesini de sağlamaya yardımcı olur. Cildi besler. Nemsiz göz çevresine sahip kişilerde göz çevresi çok hassas değilse kullanabilir. Boyun bölgesini de Jojoba yağı ile nemlendirebilirsiniz. Jojoba yağı aynı zamanda yaş aldıkça yüzümüzde başlayan yaşlanma belirtilerine karşı da bakım yapmaya yardımcı olur. İnce çizgi ve kırışıklık görünümünün azalmasına yardımcı olur. Dudaklara da doğrudan uygulanabilir. Özellikle kış aylarında kuruyan dudakları besler. Bunun yanında şekerle karıştırarak peeling şeklinde de kullanılabilir.

  Makyaj temizleyici özelliği de vardır böylelikle makyaj temizleme yağı olarak da kullanır. Jojoba yağı kirpikleri de güçlendirir, cildinizi temizledikten sonra temiz bir maskara fırçasıyla kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Hem kirpikleriniz daha dayanıklı hale gelir hem de dökülmesine karşı bakım yapmaya yardımcı olur.

  İçeriğinde bulunan E vitamini sayesinde antioksidan içeriğe sahiptir. Cildi aydınlatmaya ve parlak bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Jojoba yağı sayesinde cilt ışıl ışıl olabilir.  Ciltte leke görünümüne karşı da bakım sağlar ve leke görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Ciltte pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

  Jojoba yağının bir diğer faydası da ciltte oluşabilecek çatlak görünümüne karşı bakım yapmaya yardımcı olmasıdır. Masaj yaparak uyguladığınızda çatlak görünümüne karşı etkili bir şekilde bakım yapmaya yardımcı olur. Bununla birlikte selülit görünüme karşıda bakım yapar.

  Jojoba yağı içerisinde E vitamini bulunur. Bu durumda tırnak bakımında da çok faydalı bir içerik olduğunu gösterir. Jojoba yağı tırnaklarınızı besler ve güçlendirir.

  Saç bakımında da etkili olan Jojoba yağı, kepek görünümüne karşı bakım yapmaya yardımcı olur. Saçları besler. Beslenen saç parlak ve ışıl ışıl bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Beslenen saçlar daha sağlıklı uzamaya başlayabilir. Saçı yumuşatır. Aynı zamanda erkeklerin sakallarını güçlendirmeye de yardımcı olur.


Jojoba Yağı Nasıl Kullanılır?

  Jojoba yağının birçok uygulama şekli olabilir; doğrudan veya dolaylı olarak uygulanabilir. Evde maske, peeling ve benzeri cilt bakım ürünleri hazırlarken içeriğine ekleyebileceğiniz gibi, direkt olarak Jojoba yağını cildinize uygulayabilirsiniz.

From Natura Jojoba Yağı

  Organik sertifikalı Jojoba yağı, %100 saf Jojoba çekirdeklerinden soğuk sıkım ile elde edilmiştir. Jojoba yağı, cildin doğal sebumuna benzeyen yapısı sayesinde yüksek emilim gösterir. From Natura Jojoba yağı, cilde doğal ve ipeksi bir ışıltı verir. Ciltte parlak bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. E vitamini içeriğiyle antioksidan özelliğine sahiptir. Yaşlanma karşıtı etkisiyle ince çizgi ve kırışıklık görünüme karşı bakım yapmaya yardımcı olur. Cildi besler ve yumuşatmaya yardımcı olur. Cilt de gün içerisinde biriken kir ve yağdan temizlenmesine yardımcı olur. Ayrıca cildi makyaj kalıntılarının temizlenmesine yardımcı olur.

Aleyna Sayın

Yazar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.