Uzun Süre Kalacak Şekilde Fön Çekmek

21 Mayıs 2019

Fönün Kalıcılığını Arttırma Sırları

Yeni fön çekilmiş saçların ışıltısı tüm kadınları cezbeder. Ancak bu ışıltı pek uzun süre dayanmaz ve fön dış faktörlerin etkisiyle bozulur. Daha saçlarının tadını çıkaramayan kadınlar fönlerinin bozulmasıyla hayal kırıklığına uğrarlar. Oysa saçın fönünün, kalıcılık süresini arttırmak mümkündür. Biz de bu yazımızda, saçlarına çektikleri fönün keyfini doyasıya ve uzun süre yaşamak isteyen kadınlara özel birkaç ipucunu bir araya getirdik.

Fönü Daha Uzun Kullanma İpuçları

Güzel ve yoğun bir güne hazırlanıyorsun ve saçlarına fön çektirdin. Ancak saçına çektirdiğin fönün kalıcılık süresinden endişe duyuyorsun, duyma! Senin için fönün kalıcılık süresini uzatan bilgilendirici bir yazı hazırladık. Öncelikle rahat bir yere otur ve okumaya başla. 

• Saçlarına Hacimli Fön Çek!

Saçlara hacimli fön çekmek, fönün kalıcılık süresini uzatır. Hacimli fön çekebilmek için; nemli saçlarına bakım yağı ya da durulanmayan saç bakım kremi sürdükten sonra, saçını üçe ayır. Her ayırdığın tutamı bir kısmı nemli kalacak şekilde kurut. Saçlarını geriye at ve hafifçe geriye doğru tarayarak kurutmaya devam et. Fön fırçasını al ve saçlarının uç kısımlarını fırçaya dola ve kurutmaya devam et. Hafifçe yan tutup geriye doğru havalandır ve fön çekmeye devam et. Hacimli fönün hazır.
Matrix Biolage Advanced Durulanmayan Güçlendirici Bakım Kremini föne başlamadan önce hafif nemli saçlarına uygulayabilirsin. Ürün, saç tellerini güçlendirmeye yardımcı olmasının yanı sıra parlak bir görünüm de kazandırıyor.

• Saçlarını Sabitle!

Saç sabitleyici kremler ve spreyler, fönünün kalıcılık süresini 72 saate kadar çıkartıyor. Saçlarını güne uygun hazırladıktan sonra bu ürünlerden faydalanarak daha uzun kalan fönün tadını çıkarabilirsin.
Toni&Guy Firm Hold Yüksek Tutuşlu Saç Spreyi saçtaki fönün tüm gün bozulmadan kullanılmasını sağlıyor. Gün içinde saçlarının telaşına düşmek istemezsen, sprey bir tık uzağında…

• Saçlarını Toplama!

Saçlarını sıkı sıkıya toplamak daha çabuk yağlandırır. Saçlarını açmalı ve kesinlikle düz bırakmalısın. Ancak saçını toplaman gerekirse sıkı sıkıya bağlamaktan ve topuz yapmaktan kaçınmalısın. Bunun yerine daha hafif ve salaş bir şekilde toplayabilirsin.

• Kuru Şampuanları Keşfet!

Biliyoruz çektiğin fönü uzun süre kullanmak istiyorsun, ancak saçların doğası gereği bir-iki gün içinde yağlanacaktır. Kozmetik markaları tam da senin bu durumuna yönelik kuru şampuanlar geliştirdi. Kuru şampuanlar pratik bir saç bakımının öncüsü. Hem saç diplerini kolay bir şekilde temizliyor hem de yağdan arındırıyor. Kuru şampuan kullanarak daha uzun süre fönünü kullanabilirsin.
Urban Care Dry Shampoo Go Nuts with Coconut Kuru Şampuan, mis gibi kokusuyla hem saç diplerini kirden temizliyor hem de saçların daha dolgun görünmesini sağlıyor.

• Buhar, Nem ve Sıcaktan Saçını Uzak Tut!

Sıcak, nem ve su saçlardaki fönü bozar. Böyle bir durumla karşılaşmamak için saçlarını mutlaka bu etkenlere karşı korumalısın. Sıcak bir ortamla karşı karşıya kaldıysan saçlarını hafifçe, gevşek bir şekilde toplayarak koruyabilirsin.

• Saçlarınla Oynama!

Tavsiyelerimizi dinledin, önerdiğimiz ürünleri kullandın ve daha uzun kullanabileceğin bir föne sahip oldun. Şimdi tüm gözler sen de.

Sen de saçlarının cazibesini es geçemiyorsun ve onlarla oynamak istiyorsun değil mi? Yapma! Çünkü saçlarınla oynaman hem fönün bozulmasına hem de daha çabuk kirlenmesine yol açabilir. Sen, saçlarının sana hissettirdiği o müthiş enerjinin ve keyfin tadını çıkar.

Sitemizdeki diğer saç bakım ürünlerini keşfetmek istersen tüm saç bakım ürünleri bir tık uzağında…

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.