En İyi Kepek Şampuanları Hangileri?

06 Haziran 2018

    Kepek kadın erkek herkeste sıklıkla görülen ve bu sorunu yaşayanlar için günlük hayatta çok fazla sıkıntı çıkaran saç sorunlarından birisi. Kepek sorunu saç derisinin pullanıp minik parçacıklar şeklinde dökülmesi ile ortaya çıkan bir sorun. Sadece görüntü açısından değil, saç derisinde aşırı yıpranma ve buna bağlı saç kayıpları gibi olumsuzluklara da zemin oluşturuyor. Bu nedenle yoğun ve tahrişile seyreden saç derisi  problemlerinde bir  uzmana başvurması gerekebilir. Bazı durumlarda medikal tedavi ihtiyacı görülebilir.  Saç derinize uygun bir şampuan kullanmanız, kepek sorunu ile baş etmenizde size önemli bir destek sağlayabilir. 

    Özellikle kepek sorunu yaşayan kişiler saç bakımını yaparken dikkatli davranmalı ve saç derinize uygun ürünler kullanmalısınız. Bakımsız saçlar zamanla yıpranmaya ve dökülmeye başlayacaktır, bu yüzden sağlıklı saçlar kaybedilmeden önlem almalısınız ve doğru saç bakım yöntemleriyle saçlarınızı ve saç derinizi koruma altına almalısınız. Bunun için en büyük desteğiniz dermokozmetik şampuanlar.

 Kepek karşıtı bakım için en iyi ve en çok tercih edilen ürünleri sizin için derledik:

Vichy Dercos Kepek Karşıtı Şampuan 390ml

Mikrobiyom dengesinin korunmasına yardımcı Selenyum Disülfür teknolojisi ile ilk kullanımdan itibaren kepek görünümünü azaltır. Gözle görünür kepeği 100%'e kadar gidermeye yardımcı olur. 6 haftaya kadar yeni kepek oluşumunu azaltmaya yardımcı olur. Yenilenen formül ve kokusu ile şimdi daha da etkili. Dermatolojik kontrol altında test edilmiştir. Paraben içermez. Son yıllarda en çok satılan dermokozmetik kepek karşıtı şampuan olarak göz çarpıyor

Ducray Kelual Ds İnatçı Kepeğe Karşı Şampuan 100 ml

Kelual DS şampuan bileşiminde yatıştırıcı etken maddeler vardır. Bu moleküllerin sinerjik etkisi sayesinde saçtaki pullanmalara etkin çözüm getirir. İçeriğinde Ciclopiroxolamine, Çinko, Pirytione, keluamit bulunur.Normal - yağlı saç derisinde kullanıma uygun.

Phyto Phytosquam Anti Dandruff Kepek Karşıtı Şampuanlar.

Saçlardaki kepeklenmeyi ortadan kaldırmaya ve saçlara canlılık kazandırmaya yardımcı olur. İçeriğindeki japon soforası ile saçı güçlendirmeye ve kepeğin tekrar oluşmasını engellemeye destek olur. İçeriğindeki temizleyici aktif içerikler sebum üretimi azaltmaya ve saç diplerini yatıştırmaya yardım eder. PHYTOSQUAM saçların canlı, hafif ve parlak görünmesine destek olur. 3 farklı seçenek sunan bu serinin ürünleri ayrı ayrı ya da birbirleri ile kombine kullanılabilir. 

Babe Seboreik Kepek Şampuanı 250 ml.

Babe kepek şampuanı kepek oluşumuna karşı etkili olmanın yanında yağ salgısını da dengelemekte. Bu sayede saçlar için çift etkiye sahip olan ürün bireylerin kepek probleminden kurtulmasında önemli bir yardımcıdır. Babe Seboreik Kepek Şampuanı içeriğinde bulunan aktif bileşenler sayesinde kepek oluşumuna karşı etkilidir ve saçın kurumasına izin vermez. Ayrıca kepekle birlikte görülmesi muhtemel pullanma ve aşırı yağlanma sorunlarını da kontrol altında tutmayı hedefler.

Klorane Myrte Yaban Mersini Ekstresi İçeren Yağlı Kepeğe Karşı Bakım Şampuanı 200 ml

Mersin ekstresi kepeğe karşı güçlü temizleyici etkinliğini, yağlı kepekte sıklıkla bulunan. Zinc pirythium varlığı, kepeklerin uzaklaştırılması üzerindeki etkinin artmasına yardım eder. Nazik ve yağ içermeyen bazı sayesinde Klorane'ın Mersin ekstresi içeren şampuanı, sıklıkla saç derisine yapışan yağlı kepek probleminin çözümüne yardımcı olur.

Novocrin Placenta Dandruff Control Shampoo 300 ml kepekli saçlar için bakım şampuanı

Novocrin Placenta Kepeğe Karşı Bakım Şampuanı düzenli kullanıldığında kepek oluşumunu gidermeye yardımcı olur. Nemlendirici aktif maddeler saçın daha kolay taranmasını sağlar, saçın canlı ve parlak görünmesine yardımcı olur. Buğday plasentası ekstresi saçın daha sağlıklı gelişmesini sağlar.

Dermadolin Pirdolin Kepek Bakım Şampuanı 300 ml

Boyalı ve permalı saçlarında kullanabileceği kepek bakım şampuanı saçınızı besler. Ph 5,5 dengesi ile cildinizin asit mantosunu destekler. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.