En İyi 10 Saç Dökülme Karşıtı Şampuan

01 Mart 2021

Saç dökülmesi çeşitli sebeplere bağlı olarak günümüz çağında sıklıkla karşılaşılan durumlardan bir tanesi olup kadın veya erkek ayırt etmeksizin her bireyde görülebilir.

Üzüntü, mevsim değişimleri, düzensiz beslenme gibi etkenlerden dolayı saçların zayıflayıp zaman içerisinde dökülmeleridir. Erkeklerde genellikle alın saç çizgisinin geriye doğru çekilmesi, ön ve tepe bölgesindeki saçların incelmesi ve seyrelmesi ile başlayıp, zamanla tüm tepe bölgesinin açılmasına kadar dökülmeler gözlemlenirken, kadınlarda ise saçın tamamı incelmeye başlayabilir ya da saç ayrımı günden güne genişleyebilir. Buradan da saç dökülmesinin kadın tipi ve erkek tipi olarak ayrıldığını gözlemlemiş oluyoruz.

Hepimiz için sağlıklı, gür ve parlak görünen saçlara sahip olmak oldukça önemlidir. Sağlıklı görünen saçlara sahip kişilerde dahi günlük 50 ila 100 arasında saç telinin dökülmesi oldukça normal bir durumdur. Yani bütünüyle saç dökülmemesi gibi bir durum söz konusu değildir. Eğer bu dökülmenin aşırı olduğunu düşünüyorsanız saçınıza bakım yapma zamanı gelmiş demektir.

Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Saç dökülmesinin başlıca nedenlerine bakıldığında birçok farklı sebebi bulunmaktadır. Bunlar arasında mevsimsel değişiklikler, yanlış beslenme, cilt tipine ve ihtiyacına uygun olmayan şekilde ve yanlış bakım yapmak, vitamin ve mineral eksikliği gibi etkenler yer almaktadır.

Ellerimizde, kıyafetlerimizde saç telleriyle karşılaşmak çok can sıkıcı değil mi? Hemen üzülmeye gerek yok çünkü saç dökülmesine iyi gelen birçok yöntem bulunmaktadır. İlk aşama olarak saç dökülmesinin nedenlerini ve dökülme tipini öğrenmelisiniz ve buna göre bir yöntem uygulamalısınız. İsteğe bağlı olarak bunun için bir dermatoloji uzmanından destek alabilirsiniz.

Saçım dökülüyor deyip her türlü yöntemi denemek özellikle bu yöntemleri aynı anda ya da belli bir zaman geçmeden uygulamak daha kötü sonuçlara yol açabilir. Saç dökülmesi için kullandığınız ürünlerden ani çözüm beklememeli bir süre kullandıktan sonra sonucuna bakmalıyız. Bunlara bağlı olarak öncelikle saçımız için kullandığımız ürünlerin içeriklerine dikkat edip kimyasal özelliklerine göre tercih etmeye özen göstermeliyiz. Çünkü şampuanların ve saç bakım ürünlerinin içeriğine baktığımızda uzun bir liste ile karşılaşıyoruz. Özellikle kadınlar için saç boyası seçimlerinde oldukça titiz davranmalıyız. Bazı kimyasal maddeler saçımızın yıpranmasına ve seyrelmesine neden olacağı için bitkisel saç boyaları kullanmaya özen göstermeli ve sık sık boyamaktan kaçınmalıyız. Erkeklerin daha çok tercih ettiği jöle ve saç spreyi gibi saç şekillendirme ürünlerinin kullanımına saç diplerine değmeyecek şekilde olmasına ve saçlarda çok fazla bırakmayıp en kısa sürede yıkanmasına önem verilmelidir.

En önemli etkenlerden biri olan stres ve üzüntüden daima uzak kalmaya çalışmalıyız. Hayata gülümsemeyi unutmuyoruz.

Beslenme alışkanlığımızı da değiştirerek saç dökülmesine karşı bakım yapmaya  destek olabilir en kolay yoldan bu sorunla baş etmeye çalışabiliriz. Vitamin, mineral ve demir eksikliği saç dökülmesinin nedenleri arasındadır. Bu eksikleri beslenme alışkanlığınızı değiştirerek ve vitamin, mineral ve demir içeren besinleri tüketerek giderebiliriz.

Doğal yöntemlerden kabul edilen ve saça iyi gelen zeytinyağı, çay ağacı yağı ve lavanta yağı gibi yağları tercih edebiliriz.

Aslında yapılması gereken hem saç tellerini güçlendirecek hem de dökülmeleri azaltabilecek saç dökülmesine karşı şampuan ve bakım ürünlerini bulmaktır. Bu şampuanların hangisi olduğunu merak ediyorsan En iyi 10 Saç Dökülmesi Karşıtı Şampuanları biz sizler için araştırdık. Şimdi gelin birlikte aynı zamanda Dermoeczanem.com sitemizde de mevcut olan bu şampuanları inceleyelim.

En İyi 10 Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Alls Biocosmetics Organik Dökülme Karşıtı Prebiyotik Şampuan

Etko Cosmos organik sertifikalı dökülme karşıtı prebiyotik şampuan. At kuyruğu, kafein, duvar sarmaşığı, papatya, ısırgan ve aloe vera ile zenginleştirilmiş saç dökülme karşıtı bakım yapmayı amaçlar. Sülfatsız yapısı ile saçınızı etkili bir şekilde temizlemeye ve ihtiyacı olan nemi karşılamaya yardımcıdır. Şampuan sonrasında Alls Biocosmetics Besleyici Prebiyotik Saç Kremi kullanılması tavsiye edilir. Sülfat, SLS, SLES ve Silikon içermez. Tüm saç tiplerinin kullanımına uygundur.

Ducray Anaphase Plus Dökülme Karşıtı Şampuan

Saç dökülmesine karşı bakım ürünü. İçeriğindeki vitamin kompleksi ile saçın ihtiyacı olan ana besinleri sağlamaya yardımcıdır. Özel formülü sayesinde saçta daha hacimli bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

Vichy Dercos Energising Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Saç dökülmesine karşı tamamlayıcı şampuan AMINEXIL® ve PP/P5/B6 vitaminleri sayesinde saçlarda daha güçlü ve sağlıklı bir görünüm oluşmasına yardımcıdır.

Sebamed Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Saç dökülmesine karşı bakım yapmaya yardımcı kadın ve erkek kullanımına uygun şampuan. Kafein ve ginkgo biloba içeren NHE formülü saçın hacim ve güç kazanmasına yardımcı olur. Saçın doğal pH’ına uyumludur.

Bionnex Organica Saç Dökülmesine Karşı Bakım Şampuanı (Normal Saçlar)

Saç dökülmesine karşı özel olarak geliştirilen ve içeriğinde bulunan bitki özleri, vitaminler, mineraller bulunan VITIS COMPLEX CX25 sayesinde saç dökülmelerini en aza indirmeye yardımcıdır. Bitki özlerinin değerli bileşenleri ile saçı beslemeye ve daha canlı bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Organik ve doğal içeriklerden oluşmuştur. Doğadan alınan ilham ile kurulan Bionnex, doğayı ve doğada yer alan tüm canlıların değerini önemsemektedir. Bu nedenle Bionnex laboratuvarları ürünleri hayvanlar üzerinde test edilmemektedir.

Phyto Phytocyane Invigorating Shampoo

Dinamik bitki bazlı aktif bileşenlerin özenle seçilmiş kombinasyonu tüm saçınızda parlak bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Saç dökülmelerine karşı bakım yapmaya yardımcıdır. Doğal içerikleri ile saçta daha canlı bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

Bioblas Saç Dökülmesine Karşı Siyah Sarımsak Şampuanı

Bioblas siyah sarımsak şampuanı, siyah sarımsak özü ile geliştirilen özel formülü sayesinde saç dökülmesi karşıtı bakım sağlar. Saçta sebum dengesini sağlamaya ve parlak bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Zengin sülfür, vitamin ve aminoasit içeriği ile saçın dayanıklılığını arttırmaya yardımcı olur. Saçların daha kolay taranmasına ve kolay şekil almasına yardımcıdır.

Urban Care Expert Series Biotin & Caffeine Dökülme Karşıtı Şampuan

Biotin ve kafein içeren saç dökülme karşıtı bakım şampuanı. Saçların çevresel faktörlere ve ısıl işlemlere karşı korumaya yardımcı olur. Saçta daha parlak ve canlı bir görünüm oluşmasına yardımcıdır. Tüm saç tiplerinin kullanımına uygundur.

Babe Energising Canlandırıcı Şampuan

Normal ve mevsimsel saç dökülmesine karşı bakım şampuanı. Kadın ve erkek kullanımına uygundur. Saçta oluşan fazla sebumu dengelemeye ve daha parlak bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

Swissoderm Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Yağlı saç tipinin kullanımına uygun dökülme karşıtı şampuan. İçeriğinde bulunan Biotin, Sarımsak, Çay Ağacı, Niasinamid, Karabiber, Hindistan cevizi, Okaliptus, Biberiye, Fesleğen, Kakule, Ferula, Gallnut, Yıldız Anason ve Civanperçemi sayesinde saçın daha hızlı uzamasına yardımcı olur. Saç dökülmelerini en aza indirmeye ve fazla sebumu dengelemeye yardımcıdır. İçeriğindeki Nane, Lavanta, Papatya, Gül, Mandalina, Portakal, Havuç, Tarçın, Akdeniz Selvi, Rezene, Ardıç, Defne ve Adaçayı gibi aktif içerikler sayesinde saçlarda daha canlı bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

Büşra Yavuz

Kimya Mühendisi

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.