En İyi 10 Saç Dökülme Karşıtı Şampuan

01 Mart 2021

Saç dökülmesi çeşitli sebeplere bağlı olarak günümüz çağında sıklıkla karşılaşılan sorunlardan bir tanesi olup kadın veya erkek ayırt etmeksizin her bireyde görülebilir.

Genetik, hormonal, stres, üzüntü, mevsim değişimleri gibi etkenlerden dolayı saçların zayıflayıp zaman içerisinde de dökülmesini saç dökülmesi olarak tanımlayabiliriz. Erkeklerde genellikle alın saç çizgisinin geriye doğru çekilmesi, ön ve tepe bölgesindeki saçların incelmesi ve seyrelmesi ile başlayıp, zamanla tüm tepe bölgesinin açılmasına kadar dökülmeler gözlemlenirken, kadınlarda ise saçın tamamı incelmeye başlayabilir ya da saç ayrımı günden güne genişleyebilir. Buradan da saç dökülmesinin kadın tipi ve erkek tipi olarak ayrıldığını gözlemlemiş oluyoruz.

Hepimiz için sağlıklı, gür ve parlak görünen saçlara sahip olmak hem görsel hem de psikolojik açıdan önemlidir. Sağlıklı görünen saçlara sahip kişilerde dahi günlük 50 ila 100 arasında saç teli döküldüğü gözlemlenmektedir. Yani bütünüyle saç dökülmemesi gibi bir durum söz konusu değildir. Eğer bu dökülmenin aşırı olduğunu düşünüyorsanız önlem almaya başlamanın zamanı gelmiş demektir.

Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Saç dökülmesinin başlıca nedenlerine bakıldığında genetik faktörler, hormonal sorunlar, stres, üzüntü, yanlış beslenme alışkanlıkları, yanlış kozmetik ürünler (şampuan, saç boyası vb.), vitamin ve mineral eksikliği gibi etkenler yer almaktadır.

Ellerimizde, kıyafetlerimizde saç telleriyle karşılaşmak çok can sıkıcı değil mi? Hemen üzülmeye gerek yok çünkü saç dökülmesine iyi gelen birçok yöntem bulunmaktadır. İlk aşama olarak saç dökülmesinin nedenlerini ve dökülme tipini öğrenmelisiniz ve buna göre bir yöntem uygulamalısınız. İsteğe bağlı olarak bunun için bir dermatoloji uzmanından destek alabilirsiniz.

Saçım dökülüyor deyip her türlü yöntemi denemek özellikle bu yöntemleri aynı anda ya da belli bir zaman geçmeden uygulamak daha kötü sonuçlara yol açabilir. Saç dökülmesi için kullandığınız ürünlerden ani çözüm beklememeli bir süre kullandıktan sonra sonucuna bakmalıyız. Bunlara bağlı olarak öncelikle saçımız için kullandığımız ürünlerin içeriklerine dikkat edip kimyasal özelliklerine göre tercih etmeye özen göstermeliyiz. Çünkü şampuanların ve saç bakım ürünlerinin içeriğine baktığımızda uzun bir liste ile karşılaşıyoruz. Özellikle kadınlar için saç boyası seçimlerinde oldukça titiz davranmalıyız. Bazı kimyasal maddeler saçımızın yıpranmasına ve seyrelmesine neden olacağı için bitkisel saç boyaları kullanmaya özen göstermeli ve sık sık boyamaktan kaçınmalıyız. Erkeklerin daha çok tercih ettiği jöle ve saç spreyi gibi saç şekillendirme ürünlerinin kullanımına saç diplerine değmeyecek şekilde olmasına ve saçlarda çok fazla bırakmayıp en kısa sürede yıkanmasına önem verilmelidir.

En önemli etkenlerden biri olan stres ve üzüntüden daima uzak kalmaya çalışmalıyız. Hayata gülümsemeyi unutmuyoruz.

Beslenme alışkanlığımızı da değiştirerek saç dökülmesini önlemeye destek olabilir en kolay yoldan bu sorunla baş etmeye çalışabiliriz. Vitamin, mineral ve demir eksikliği saç dökülmesinin nedenleri arasındadır. Bu eksikleri beslenme alışkanlığınızı değiştirerek ve vitamin, mineral ve demir içeren besinleri tüketerek giderebiliriz.

Doğal yöntemlerden kabul edilen ve saça iyi gelen zeytinyağı, çay ağacı yağı ve lavanta yağı gibi yağları tercih edebiliriz.

Aslında yapılması gereken, hem saç tellerini güçlendirecek ve yeniden yapılandıracak, hem de dökülmeleri önleyebilecek saç dökülmesine karşı şampuan ve bakımı bulmak! Bu şampuanların hangisini olduğunu merak ediyorsan En iyi 10 Saç Dökülmesine Karşı Şampuanları biz sizler için araştırdık. Şimdi gelin birlikte aynı zamanda Dermoeczanem.com sitemizde de mevcut olan bu şampuanları inceleyelim.

En İyi 10 Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Vichy Dercos Energising Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Saç dökülmesine, ister hormonsal ya da mevsimsel, ister kalıtsal hangi sebeplere bağlı olursa olsun geç kalınmadan bakım uygulanması gerekir. Saç kaybını yavaşlatmaya yardımcı Vichy-Dercos serisi de saç kaybına karşı ürünler sunar ve saçlarınızı güçlendirmeye yardımcı olur. İçerisindeki Aminexil ve PP/B5*/B6 vitaminleri sayesinde daha güçlü ve daha canlı görünen saçlar için saç dökülmesine karşı şampuandır. Aminexil saç dökülmesine karşı saç köklerinin erken zayıflamasını engellemeye yardımcı olurken içeriğindeki diğer vitaminler saçın beslenmesine destek olur. Günlük kullanıma uygun olan Vichy Dercos Energising Saç Dökülmesine Karşı Bakım Şampuanı ile beraber aynı zaman da Vichy Dercos Energisant Dökülme Karşıtı Saç Kremini ve Vichy Dercos Densi Solution Saç Bakım Serumu kullanarak bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

Ducray Anaphase + Plus Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Saç dökülmesine karşı bakım ürünlerinin tamamlayıcısı olup içeriğindeki vitamin kompleksi ile saçın ihtiyacı olan ana besinleri sağlayarak saçın güçlenmesine ve hacim kazanmasına yardımcı olur. Aynı zaman da yıpranmış görünen saçların bakımına destek sağlar. Ducray Anaphase saç dökülmesine karşı şampuan ile saçımızı yıkadıktan sonra, saç dökülmesine karşı tamamlayıcı Anaphase+ Saç Bakım Kremi ile saçlarımıza canlılık kazandırıp, Ducray Creastim Losyon ile saçların büyümesini hızlandırmaya yardımcı olup bakımımızı tamamlayabiliriz.

Babe Energising Canlandırıcı Şampuan

Haydi saçlarımızı canlandırma zamanı! Saç dökülmesine karşı saçlarımızı canlandırmaya yardımcı ve güçlendirmeyi hedefleyen şampuan aynı zaman da saçlara hacim kazandırır. Yıpranmış görünen, ince, kırılgan ve hassas saç yapılarının güçlenmesine ve canlılık kazanmasına yardımcı olur. Haftada 2 ya da 3 kez kullanılması tavsiye edilmektedir.

Phyto Phytocyane Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Kadın tipi saç dökülmelerinde tavsiye edilen ve tüm saç tipleri için uygun olan Phyto Phytocyane Saç Dökülmesine Karşı Şampuan saçın hacim kazanmasına ve beslenmesine destek olur. İçeriğinde bulunan gingko biloba ve vitamin B6 sayesinde saçı besleyip dayanıklılığının artmasına yardımcı olurken içerdiği üzüm prosiyanidinleri sayesinde serbest radikallere karşı saçların korunmasını sağlamaya yardımcı olur. Aynı zaman da Phyto Phytocyane Saç Dökülmesine Karşı Şampuan ile beraber, saça enerji ve canlılık veren PHYTO NOVATHRIX saç losyonu kullanarak saç bakımınıza destek sağlayabilirsiniz.

Hair 360 Intensive Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

İçeriğinde ki güçlü kombinasyonu ile oluşturulan formüller sayesinde saç tellerinin güçlenmesine ve kalınlaşmasına yardımcı olurken aynı zamanda saça güçlü bir görünüm kazandırmaya katkı destek sağlar. Sürekli ve düzenli kullanımda saç sıklığını arttırmaya ve saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olur. Sodium Lauroyl Sarcosinate sayesinde saçı yumuşak bir şekilde temizlemesini sağlar. Aynı zamanda Hair 360 Intensive Saç Dökülmesine Karşı Şampuanın besleyici özelliği sayesinde saçlarınızı kolayca tarayabilir, sağlıklı, canlı ve parlak görünümüne destek olabilirsiniz. Size uygun Hair 360 saç spreyi ile birlikte kullanım sağlayabilir bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

Bioxcin Forte Saç Dökülmesine Karşı Bakım Şampuanı

Bioxcin Forte Şampuan, yoğun saç dökülmesine karşı bitkisel şampuan olup yoğunlaştırılmış formülü sayesinde saç dökülmesini engellemeye yardımcı olurken aynı zaman da saçları güçlendirmeyi hedefler. İçeriğinde bulunan yoğunlaştırılmış vitaminler ve mineraller sayesinde saç ve saçlı deriyi besleyip saçların güçlenmesine destek olur. İçeriğinde bulunan Procyanidin ise saçları besleyip daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar. Aynı zamanda ileri seviye yoğun saç dökülmeleri için yoğun formül içeriği ile Bioxcin Forte Serum kullanabilir saç tellerinizin kalınlaşmasına ve saçlarınızın hacim kazanmasına destek sağlayabilirsiniz.

Cystiphane Biorga Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Cystiphane Biorga Saç Dökülmesine Karşı Şampuan saç dökülmesiyle mücadeleye yardımcı olarak saç telinin dış etkenlere karşı korunmasını sağlar. İçeriğinde bulunan Çinko pirition ile saç dökülmesini yavaşlatmaya yardımcı olurken aynı zamanda Sistin öncüsü ve B6 vitamini sayesinde saç kökünü dış etkenlerden korumaya yardımcı olur. Ya hyalüronik asit etkisi! İçeriğinde bulunan Hyalüronik asit etkisi ile saç kuruluğunu önlemeye yardımcı olur. Aynı zamanda Cystiphane Biorga Saç Dökülmesine Karşı losyon ve gıda takviyelerini de kullanarak saçınızı dış etkenlere karşı koruyarak dökülmesini yavaşlatıp saçınızın daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Revox Saç Dökülmesine Karşı At Kuyruğu Şampuanı

Revox Saç Dökülmesine Karşı At Kuyruğu Şampuanı saç köklerine yeterli oksijen besinlerin ulaşmasına engel olan etkenleri bitkisel olan HORSE TAIL COMPLEX ile uzaklaştırmaya yardımcı olur. Saç ve saç derisinin ihtiyacı olan bakımı sağlarken içeriğinde bulunan, organik bezelyeden kazanılan bir aktif olan Pisum Sativum Sprout Extract sayesinde, saçların beslenmesine yardımcı olur. İçeriğindeki Vitis Vinifera Seat Extract’ın muhteviyatında bulunan İsviçre’nin meşhur Pinot Noir Üzümünden kazanılmış aktif sayesinde dış etkenlerin vermiş olduğu zararlara karşı saçları korumaya destek sağlar.

Zigavus Forte Ultra Clinical Saç Dökülmesine Karşı Bakım Şampuanı

Zigavus Forte Ultra Clinical Saç Dökülmesine Karşı Bakım Şampuanı günlük kullanıma uygun olup içeriğinde paraben ve parafin bulunmamaktadır. Saç dökülmesine karşı yoğunlaştırılmış bitkisel şampuan olan Zigavus Forte GINSENG, SAWPALMETTO, KERATIN, BLACK GARLIC VE PRIBIOTIC İLE zenginleştirilmiş olup saç köklerini besleyerek saç dökülmesini yavaşlatmaya yardımcı olur. Aynı zamanda içeriğinde yapay renklendirici, paraben ve parafin bulunmayan Zigavus Forte yoğun terapi serumu ve Zigavus Forte Biotin gıda takviyesi ürünleri ile saç dökülmesi bakımınıza destek sağlayabilir saçlarınızın daha sağlıklı ve canlı görünmesine yardımcı olabilirsiniz.

Prozinc Plus Saç Dökülmesine Karşı Etkili Şampuan

Prozinc Plus Saç Dökülmesine Karşı Etkili Şampuan, Paraben ve SLS içermeyen özelliği ile içeriğindeki Trico Kompleks & Saw Palmetto karışımı sayesinde saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur. Aynı zamanda içeriğindeki biotin ile saçın sağlıklı bir şekilde uzamasını destekler. Saç derisinin sebum kontrolünün sağlanmasına yardımcı olurken saç tellerinin beslenmesine destek sağlar. Günlük kullanıma uygun olup tüm saç tipleri için uygundur. Prozinc Plus Şampuanı daha etkin bir sonuç için Prozinc Plus Losyon ile destekleyebilirsiniz.

Büşra Yavuz

Kimya Mühendisi

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.