Doğal Bronzluğun Püf Noktaları

08 Nisan 2019

Doğal Bronzluğun Püf Noktaları

DOĞAL BRONZLUĞUN PÜF NOKTALARI

Işıl ışıl bronz tene sahip olma hayali kadınlar için çok eski bir tutkudur. Bronz bir tene sahip olmak isteyen kadınlar saatlerce güneşlenir, solaryumda bekler. Ancak fazla güneşlenmek ve solaryumda fazla kalmak ten rengini çok fazla karartır ve güzel bir görüntüye yol açmaz. Doğal bir bronz görüntüye ulaşabilmek için belli püf noktaları bilmek gerekir.

  1. Bronzlaştırıcı Kullanın

Tatilde güneşlenirken kullanacağınız bronzlaştırıcı ürünlerle, normal günlük hayatta kullanacağınız bronzlaştırıcıların niteliği birbirinden farklıdır. Günlük hayatta bronz bir tene sahip olmak istiyorsanız kozmetik markaların günlük kullanım için geliştirdiği likit veya stick bronzlaştırıcılar işinizi görebilir. Ancak tatil için kullanılacak bronzlaştırıcı ürünler farklı olmalıdır. Sitemizde yer alan bronzlaştırıcılar kategorisi kadınların yoğun takibi altında. Cildinize uygun ürünü hemen sepete ekleyerek doğal bronzluğun tadını çıkarabilirsiniz. Avene Huile Solaire Spf30 Vücut Yağı ile hem lekelenmeden, parlak ve yoğun bronz bir görünüme kavuşurken aynı zamanda içeriğindeki koruma faktörü ile güneşin zararlı etkilerinden kurtulabilirsiniz. Bunun gibi kuru yağ formunda sitemizde birçok marka bulabilirsiniz. Nuxe, bebak, babe, eda taşpınar gibi birçok kaliteli markada bunun gibi bronzlaştıcı ürünler mevcuttur.

  1. Acele Etmeyin

Her gün saatlerce güneşlenmek cilde fazla gelebilir. Zamanlı ve düzenli güneşlenmek daha doğal bir görüntüye ulaştırır. Böylelikle tatilin de tadını çıkarabilir ve fazla güneşlenmenin cildinizde oluşturabileceği olumsuz durumların riskini en aza indirebilirsiniz.  Doğal ve pürüzsüz bronz cilde kavuşmak ve sonrasında bronzluğunuzun devamlılığını sağlamak için bazı gıda takviyelerinden yararlanabilirsiniz. Doppel Herz Aktiv Lutein ve Heliocaps Kapsül’e göz atabilirsiniz.

Cildinizi İhmal Etmeyin

Güneşlenmekten kaynaklı cildiniz nemsiz kalır ve kuru bir görüntüye çabuk ulaşır. Bu riskten cildinizi koruyabilmek için güneşlendikten sonra mutlaka nemlendirmelisiniz. Sitemizde yer alan after sun kategorisi güneşlenme sonrası cildi nemlendirmede ideal ürünleri içerir.  

  1. Güneşlenmeye Gitmeden Önce Cildinizi Temizleyin

Cilt temizliği; ciltteki kiri, yağı, tozu, dış faktörlerin etkisini ciltten arındırır. Güneşlenmeye gitmeden önce cildinizi temizlemeniz bronzlaştırıcı ürünlerin verimini artırır. Ayrıca güneşlenmeden önce yapacağınız peeling ile cildinizi tazelediğinizden dalgalı dalgalı bronzlaşmayı da engellemiş olursunuz. Böylelikle tüm vücudunuz aynı oranda esmelerleşmiş olur. Caudalie Divine Scrub Vücut Peelingi bu ürünler arasında muhteşem kokusu ile diğerlerinin bir adım önündedir.

  1. Güneş Kremi Kullanmayı Sakın Unutmayın

Bronzlaşma uğruna cildi direkt güneşle temas ettirmek UV ışınlarının zararlarını görmezden gelmektir. UV ışınları ciltte birçok olumsuz duruma yol açabilir. Yaşlanma etkisini hızlandırabilir, kırışıklığa yol açabilir, nem seviyesini düşürüp kuru bir görüntüye yol açabilir, leke oluşumuna neden olabilir. Evden çıkmadan mutlaka yarım saat önce güneş kremini cildinize uygulayın ve dışarı çıktığınızda ya da plaja gittiğinizde belli aralıklarla tazeleyin.

Plajda rahat kullanımı olsun, pratik bir ürün kullanmak isterseniz sprey ürünler tercih etmelisiniz. Babe Transparent Sunscreen Wet Skin ürünü hem ıslak hem kuru cilde uygulanabilen ve yüksek koruma filtresi içeren en pratik ürünlerden biridir.

 

  1. Bol Su İçin, Havuç Tüketin

Havucun içindeki karoten maddesi melanin pigmentlerinin etkisini artırabilir. Su ise ciltteki kuru görüntüyü en aza indirmeye yardımcı olur. Havuç yiyerek daha bronz, su içerek daha parlak ve güzel görünen bir ten rengine kavuşabilirsiniz. Terlemeden ötürü kaybedilen, vücudun ihtiyacı olan mineralleri yerine koymak için günde 2 tane sade maden suyu içmek sizi daha enerjik hissettirecektir.

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.