Deniz Sonrası Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

17 Haziran 2019

Yaz geldi, plajlar doldu. Özellikle kadınlar plajda görünümlerine özel ilgi gösteriyorlar. Plaja gitmeden önce tırnaklar yaptırılıyor, vücuttaki istenmeyen tüyler alınıyor.

Peki saçlar? Plajda saçlarına nasıl bir bakım uygulamayı düşünüyorsun? Denizin tuzu ve havuzun kloru güneşin etkisi derken yıpranan saçlara kesinlikle bakım yapmak şart. Ancak bu bakım, plajda yapılmalı ve hem pratik hem de etkili olmalı.

Denize Girdikten Sonra Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Deniz ve havuzdan çıktıktan sonra, yapılması gerekenlerden ilki hemen kısa bir duş almaktır. Çünkü denizin tuzu ve havuzun kloru cilde ve saçlarda kötü bir duruma neden olabilir.

Duş alma işleminden sonra şezlonguna uzanabilir ve güneşlenebilirsin. Havuz ya da denize girdikten sonra duş alınmadığı takdirde, bazı ciltte ve saçta istenmeyen durumlara davetiye çıkabilir. Peki, plajda saç bakımı nasıl yapılır?

deniz sonrası saç bakımı

Plajda Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Plajda denize girdin ve güneşlenmeye gideceksen yapman gereken ilk şey vücudundan deniz tuzunu ya da kloru atmak olmalıdır.

Saçlarındaki deniz tuzunu duşla temizle evde özel şampuanla bakım yap

Deniz ya da havuzdan çıktığında tuzu, klorun ve güneşin etkisini tamamen gidermek için mutlaka duş alman şart. Eve gittiğinde ise, saçlarından günün yorgunluğunu giderebilmen için deniz sonrası şampuan kullanabilirsin. Kullanmak için, güneş sonrası şampuanı eline bir miktar dök ve saçlarına sür, bol suyla durula, böylelikle saçlarından güneşin etkisini azaltabilirsin.

Bazı dermokozmetik markalar tam da bu aşamada kullanabilecek pratik bakım ürünleri geliştiriyor. Bizim sana bu noktada tavsiyemiz Phyto Phytoplage Shampooing Rehydratant. Phyto Phytoplage Shampooing Rehydratant ile saçlarını ve vücudunu tuz ve klordan temizleyebilir, vücudunu ferahlatabilir ve nemlendirebilirsin.

Güneş sonrası saç bakım yağıyla saçlarına parlaklık ve ekstra nem kazandır

Deniz sonrası saçlarını yıkadın ve tuzu, kloru temizledin, saçlarının yapısını korumak ve kötü bir durum oluşmaması için plaja gittiğinden önce ya da sonra Phyto Plage Koruyucu Saç Bakım Yağı kullanabilirsin. Böylelikle saçlarına ekstra nem ve parlaklık kazandırmaya yardımcı bakım yapabilirsin. Karma, yağlı, kuru, normal, hassas saç tipleri için uygun olan ürün saçlarını ferahlatacak ve etkili bir şekilde nemlendirerek parlaklık kazanmasına yardımcı olacaktır.

Güneş sonrası bakımda farklı bir yağ kullanmak istersen seçeneklerine Klorane Ylang Ylang Ekstreli Besleyici Güneş Saç Bakım Yağını dâhil edebilirsin.

Klorane Ylang Ylang Ekstreli Besleyici Güneş Saç Bakım Yağı, saçın nem seviyesini artırır ve ekstra parlaklık kazandırır. Plajda tüm gözleri üzerinde toplamak istersen hemen sitemizden satın alıp deneyebilirsin.

İki yağdan hangisini tercih edersen kullanmak için saçlarını yıkadıktan ve güneşlenmeye gittikten sonra avucuna yağdan damlatıp tüm saç tellerine yedirmen gerekiyor. Kullanımı bu kadar basit.

plajda saç bakımı

Doğal yollardan saçlarının rengini bir iki ton aç ve ışıltı kazandır

Şampuan ve bakım yağından sonra sana güneşlenirken saç rengini doğal yollardan açabileceğin minik bir sır vereceğiz. Hazır mısın?

John Frieda Sheer Blonde Renk Açıcı Spreyi kullanarak saç rengini bir iki ton açabilirsin. Nasıl mı? Yıkanmış temiz saçlarına John Frieda Sheer Blonde Renk Açıcı Spreyi sık ve güneşlenmeye devam et saçların güneş ışığıyla birlikte bir iki ton açılacaktır. Güneş ışığı ile aktif olan bu saç açıcı sprey, amonyaksız ve boyasız ton açmak isteyen kadınlar için biçilmiş kaftan. E hadi, hemen sipariş vererek sen de doğal yollardan saç renginin tonunu açma keyfini yaşa.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.