Cildiniz ve Saçınız Sonbahara Hazır Mı?

16 Eylül 2019

Yaz bitti. Yerini sonbahara bırakmak üzere. Haliyle bakım rutinlerimizde değişiklikler yapma vakti geldi. Öncelikle yaz mevsiminin ve UV ışınlarının cildimiz üzerindeki negatif etkilerine karşı bakım yapmalıyız. Sonrası mı? Sonrasında cildimizi gelen mevsime göre hazırlamalıyız ki istenmeyen bir görünüm oluşma riskini düşürelim. Peki, cildiniz ve saçınız sonbahara hazır mı?

Mevsim değişiklikleri en çok cildi etkiler. Özellikle yazdan sonra ciltte görülen istenmeyen görünüm değişiklikleri diğer mevsimlere göre daha belirgindir. Çünkü UV ışınları ile birlikte ciltte;

• Leke görünümü oluşabilir
• Cilt aşırı yorgun bir görünüme ulaşabilir,
• Cildin nem dengesi azalabilir,
• Cildin ışıltısı azalabilir.

Cildiniz sonbahara hazır mı

Sonbahar hazırlık bakımından önce işe doğru bir bakım için cildimizdeki bu etkileri gidermekle başlamalıyız. Bu etkileri gidermek içinse güçlü bir bakım rutinine sahip olmak şart.

Yaz sonu en sık karşılaşılan durumlardan biri şüphesiz leke görünümüdür. Güneş kaynaklı leke görünümü için yaz sonu sonbahar başlangıcında bakım yapmanız önerilir. Sizin için sitemizden önereceğimiz ürün ise Bioderma Pigmentbio Sensitive Areas. Günlük leke görünümü karşıtı bakımı için idealdir. Ciltteki leke görünümüne karşı bakım yapar. Ayrıca bikini, koltuk altı gibi hassas bölgelerin de beyazlamasına yardımcı olur.

Nemsizlik ve donuk cilt görünümüne karşı da bakımın anahtarı aynı. Yapmamız gereken cildimizi nemlendirmek, maskelerle ışıltı kazandırmaya çalışmaktır.

Cildimizdeki yazın etkilerini giderdik. Şimdi ne yapacağız? Şimdi sıra cildimizi sonbahara hazırlamada. Mevsime göre bakım yapmadan önce, mevsimi iyice tanımak gerekir. Sonbahar bol rüzgârın, dengesiz hava şartlarının mevsimi. Çok sert rüzgârlar, kış gibi aşırı soğuk havası olmasa da kendine özgü bir olumsuzluğu yok değil. Özellikle yeni bir mevsime alışmaya çalışan bir cilt için bu bakım zaruri.

Sonbahara Uygun Ürün Seçmek

Sonbahara hazırlık bakımı yapmadan önce tercih edeceğimiz ürünler mevsime uygun olmalı. Kullanacağımız nemlendiriciler daha akışkan yapıda, ciltte kolay yayılan bol nemlendiren ürünlerden seçilmeli. Cilt temizleyiciler ise, daha yumuşak yapıda, cildi yormayan jel ya da köpük formundaki ürünlerden tercih edilebilir.

Bol Peelingle Nemlendirici Bakım

Elimiz, ayağımız, yüzümüz kısacası tüm vücudumuza uygulayacağımız nemlendirici peelinglerle cildimizin nem dengesine katkıda bulunabiliriz.

Cildiniz sonbahara hazır mı
Cildiniz sonbahara hazır mı

Günde En Az İki Litre Su İçilmeli

Yaz, kış fark etmez günde en az iki litre su içilmeli. Böylelikle cildimizin nem değerini içten de destekleyebiliriz.

Ellerimizi Isı Değişikliğine Karşı Korumalıyız

Ellerimizi ısı değişikliğine karşı korumak sonbaharda yapmamız gereken bakımlardan biridir. Her zaman dışarı çıkmadan önce ellerinize mutlaka nemlendirici kullanmalıyız. Sitemizde yer alan Avene Cold Cream Concentrated Hand Cream, cildinizi etkili bir şekilde nemlendirir. Ciltte ışıltılı bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Günlük bakım için son derece uygundur.

Saçlarımıza Doğru Bakım

Tıpkı cildimiz gibi saçlarımız da UV ışınlarından dolayı yaz sonrası ışıltısını kaybedebilir. Sonbaharın gelmesiyle birlikte görülen mevsim değişikliği ile birlikte ise saç dökülmesi oluşabilir. Saç dökülmeleri için özel geliştirilmiş ürün kullanmalı, aynı zamanda ışıltı veren maskelerden faydalanmalıdır.

Sitemizde yer alan saç bakımı kategorisinden saç tipinize uygun olan tüm ürünlere ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.