Canlı ve Parlak Saçlar

16 Ocak 2019

CANLI SAÇLAR İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ

Herkes canlı güzel saçlara sahip olmak ister. Ancak güzel saçlara sahip olmak için emek sarf etmelisiniz. Düzenli saç bakımıyla saçların ihtiyacı karşılanmalı, saçlara zarar veren uygulamalardan kaçınılmalı. Peki, saçlara zarar veren uygulamalar neler?

Saça Zarar Veren Uygulamalar

Bilmeden edindiğimiz birçok alışkanlık, yaptığımız yanlış uygulamalar saçlara zarar verebilir. Bu zararlara karşı bilinçlenmek, yanlış alışkanlığı bırakmak ve bakım yapmak saçlarınızı korumaya yardımcı olur.

 • Olumsuz hava şartları saçlara zarar verebilir. Ani hava değişiklikleri, artan hava kirliliği, soğuk ve kuru ortamlar saç dökülmelerine sebep olabilir.
 • Saçların devamlı kimyasallara teması da olumsuz durumlara yol açabilir. Sürekli kimyasal saç boyalarıyla saçı boyamak gibi.
 • Saçı gün içinde çok fazla taramak da saça iyi gelmez. Gün içinde çok fazla taramamalı, saç nemliyken şekil verilmeli.
 • Her gün saçı yıkamak saçın doğal yağ dengesini bozabilir. Saçı aralıklarla yıkamak gerekli.
 • Fön makinesi, düzleştirici gibi ısıl işlemler saç yapısını zayıflatabilir.
 • Isıtma sistemleri, klimalar, fazla tozlu ortamlar saçlara zarar veren diğer özelliklerden birkaçı.
 • Stres, düzensiz uyku, sağlıksız beslenme yine saçlara zarar verir.
 • Saç tipini bilmeden yanlış saç bakım ürünleri kullanmak birçok olumsuz durumlara yol açabilir. Saç tipinize göre doğru saç bakım ürünleriyle saçlarınıza bakım yapmalısınız.
 • Sigara tüketimi saçın sağlığına oldukça zararlıdır. Saç tellerini inceltir.

Zarar veren bu uygulamalara karşı önlem almak saçlarınızı korumaya yardımcı olur. Bu önlemlerin yanı sıra bazı bakım önerileriyle canlı saçlara kavuşmak hayal değil. Peki, canlı saçlar için bakım önerileri nelerdir?

Canlı Saçlar İçin Uygulanacak Bakım Önerileri

Canlı saçlar için belli periyotlarda saç bakımı yapılmalıdır. Her saç tipinin ise kendine özgü bakımı vardır. Tercih edeceğiniz şampuanı saç tipinize uygun olarak seçmelisiniz. Saç tipinize ve ihtiyacınıza yönelik seçilen bakım ürünleri ile etkili bir şekilde bakım yapabilirsiniz. Saçtaki kiri temizlerken saçı zayıflatan sebum dengesini bozan ürünlerden kaçınılmalı.

Saç kuruluğuna karşı kullanılan bazı ürünler saç diplerinin aşırı yağ salgılamasını yol açar. Bu ürünler saç dibinin doğal dengesini bozduğu için saç dipleri aşırı yağlanmayla tepki verir.

 • Saç kökleriniz içten beslenir. Bu noktada “sağlıklı beslenme” canlı saçların anahtar kelimesidir. Doğru ve dengeli beslenmeli, aşırı yağlı sağlıksız gıdalardan uzak durmalısınız.
 • Mevsim geçişlerinde saç dökülme oranı artar. Mevsim geçişlerine karşı ekstra olarak özen gösterilmelidir.
 • Düzenli olarak saç tipinize yönelik özel maske yapmalısınız. Bu sayede saçınıza etkili ve güzel bir bakım yapabilirsiniz.
 • Saçınızın nem miktarını doğal dengesinde tutmanız gerekli. Nem dengesi özellikle kuru saçlara sahip insanların daha fazla önem göstermesi gereken bir durumdur. Nem maskeleri saçınızı ideal nem seviyesine kavuşturmaya yardımcı olur.

 

Sitemizden canlı saçlara kavuşabileceğiniz saç bakım ürünlerini tavsiye edelim

Organix Biotin&Collagen Full Dolgunlaştırıcı ve Uzatıcı Şampuan, daha hacimli ve dolgun görünümlü saçlar için sülfatsız içeriklerin eşsiz birleşimi ile oluşturulmuştur. Tüm saç tipleri için ideal şampuandır.

Marc Anthony Strictly Curls Curl Cream, saçların ipeksi ve parlak bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

John Frieda Full Repair Bakım Maskesi, ağırlık yapmayan Incha Inchi yağı içeren yoğun güçlendirici formülü ile saç tellerine etkili bir şekilde nüfuz eder ve işlem görmüş saçlara bakım yapmaya yardımcı olur.

Phyto Phytophanere 120 Kapsül takviye edici gıda, günlük tüketimi tavsiye edilen periyotta olmalıdır.

Saçlara zarar veren uygulamalardan kaçınıp, doğru ürünleri kullanırsanız canlı görünen saçlara kavuşabilirsiniz. Sağlıklı kalın :)

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.