BIODERMA SENSIBIO H2O MİSEL SUYUN ÖZELLİKLERİ

21 Şubat 2019

BIODERMA SENSIBIO H2O MİSEL SUYUN ÖZELLİKLERİ

Makyaj kadınların çok başvurduğu güzelleşme yöntemlerinden biri olsa da bazı zamanlarda temizliği ihmal edilebiliyor. Özellikle gün sonunda makyaj temizlemeden uyumanın ciltte birçok olumsuz duruma yol açabilir.

Makyaj Temizlemeden Uyumak Ciltte Hangi Olumsuz Durumlara Yol Açar?

  • Makyaj temizlemeden uyumak ciltte birçok olumsuz duruma yol açabilir. En bilinen olumsuz durumlardan birisi ise cildin hava almasını önlemesidir. Gece boyunca hava almayan ciltte ise birçok problem meydana gelebilir.
  • Gece boyunca yapılan makyajla kalan ciltte, gözenekler tıkabilir.
  • Yaşlanma hızını artırabilir.
  • Kirpiklere zarar verebilir.
  • Tüm gece kalan ruj dudaklarda olumsuz durumlara yol açabilir.
  • Cildin kırışmasına yol açabilir.

makyaj-temizliği

Makyaj Temizliğinde Kullanacak Ürünler Nelerdir?

Kozmetik sektöründe var olan çoğu markanın birçok makyaj temizleme ürünü var. Makyaj temizleme yağı, makyaj temizleme jeli, makyaj temizleme suyu, makyaj temizleme sütü gibi seçeneklerden kullanım konforunuza göre istediğinizi tercih edebilirsiniz.

Makyaj temizliği yapabilmek için gerekli ürünler; makyaj temizleme mendili ve bir adet makyaj temizleyici sıvısıdır.

Doğru Makyaj Temizliği Nasıl Yapılır?

Doğru bir makyaj temizliği için ilk adım makyaj temizleme ürününü cilde uygun seçmektir. Mesela; yağlı cilde sahip bir kişinin yağlı ciltler için özel geliştirilmiş makyaj temizleme ürününü kullanması gerekir. Aynı şekilde karma ciltlere sahip kişilerin cilt tipine göre özel geliştirilen ürünleri, kuru ciltlere sahip kişilerin o cilt tipine özel geliştirilmiş ürünleri kullanmalı.

Cilt için doğru makyaj temizleme ürününü tespit ettikten sonra, sırasıyla şu yollar izlenmeli;

  1. Temizleme mendilini alın, makyaj temizleme ürününü bir miktar mendilin üzerine dökün.
  2. Cildinize nazik nazik masaj yapar gibi oval hareketlerle uygulamaya başlayın.
  3. Yüzün her yeri temizlenene dek iyice uygulayın. Özellikle göz çevresini çok hassas bir şekilde temizleyin.
  4. Ruju temizlerken yağ formundaki makyaj temizleme ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

Makyajınızı temizledikten sonra cildinizi tonikle iyice arındırın. Tonik için gül suyu kullanabilirsiniz. Sonrasında mutlaka nemlendirici kremle bakımınızı destekleyin.

bioderma-sensibio

BIODERMA Sensibio H2O Misellar Suyun Özellikleri

Cilt temizliği sadece makyaj yapan kadınların yapması gereken bir bakımmış gibi bir yanlış algı mevcut. Oysa cilt temizliğini tüm yetişkinlerin her akşam eve dönüşte bir rutin halinde yapması gerekiyor. Çünkü cilt, gün içinde birçok dış faktörle temas halinde olduğu için temizliği çok önemli.

BIODERMA, Fransız Eczacı Jean Noel Thorel tarafından kurulan dermokozmetik markasıdır. Cilt sorunlarına karşı geliştirdiği formülleriyle, kadınların cilt bakım rutininde önemli yere sahiptir. BIODERMA markası Sensibio Serisi ile hassas cilde sahip yetişkinlere özel seçenekler sunuyor.

BIODERMA Sensibio H2O Misellar Su ise son zamanların popüler makyaj temizleyici ürünlerinden birisidir. Bu ürün, cildi derinlemesine temizler, gözenekleri arındırmaya yardımcı olur. Yüz, göz ve dudak çevresinde kullanılabilir. Kolay taşınabilir formuyla oldukça konforludur. Son derece etkili bir ürün olan BIODERMA Sensibio H2O Misellar Su, patentli özel bir komplekse sahiptir. Sadece makyaj çıkarmak için değil, cilt temizliği için de oldukça elverişli bir üründür.

BIODERMA Sensibio H2O Misellar Su, hassas ciltlerin cilt bakımı için özel geliştirilmiştir. Cilde uygun formülü sayesinde makyajı kalıntı bırakmadan cildi düzgün bir şekilde temizler.

BIODERMA Sensibio H2O Miselllar Suyu kaliteli alışverişin adresi dermoeczanem.com’dan avantajlı fiyatlarla sipariş verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.