Aloe Veranın Cilde Faydaları

15 Eylül 2017

Aloe Vera ( Aloe Barbedensis) antik Mısırlılardan bu yana kullanıla gelmiş ve o çağlarda ölümsüzlük bitkisi olarak adlandırılmış.

O günden bu yana Aloe Vera kullanımı özellikle cilt bakımı alanında daha da yoğunlaşmış ve en çok kullanıldığı alan güneş sonrası cildi yatıştırmak ve onarmak olmuş. Günümüzde cilt bakımı alanında neredeyse her ürün grubunda Aloe Vera vazgeçilmez bir doğal kaynak olarak kullanılmakta.

 Aloe Vera Liliaceae familyasına dahil olan bir kaktüs türü. Daha çok kuru iklimi sever. Doğal yetişme ortamı olan Afrika ve Hindistan bölgelerinde yüzyıllardır tıbbi amaçla kullanılmıştır.

 Aloe yaprakları şeffaf bir jel içerir. Yapraklar kırıldığında bu jel kolayca dışarı doğru sıkılabilir. Bu jel doğrudan cilt üzerine uygulanabilir. Zaten çoğu zaman işlenmemiş Aloe Vera jeli tercih edilir.

 Yapılmış olan bir çok çalışma, bir çok farklı kozmetik cilt probleminin çözümünde Aloe Vera özünün nemlendirici, yatıştırıcı nitelikleri sayesinde, cildi yatıştıran, cilt dengesini sağlayan, pullanma ve kızarıklık gibi sorunlarda çözüme katkı sağlayan, hem cilt hem saç derisi hem de genel olarak vücut yüzeyi için yararlı özelliklerini net olarak ortaya koymakta.

 Cilt ve saç sağlığı için kullanıldığı kadar, Aloe özünün ağız yoluyla Takviye edici gıda olarak kullanımı da oldukça yaygındır.

 İşte size Aloe Vera bitkisinin en yaygın kullanım alanları

  •  Güneş Banyosu Sonrasında 

Aloe Vera içerdiği yoğun mineral ve bitkisel proteinler sayesinde, cilt yüzeyinin nem dengesini sağlar. Cilt üzerinde koruyucu ve yenileyici bir film yüzeyi oluşturur. Bu sayede güneş sonrası yorgun düşen, yıpranan cildin hızla toparlanmasına yardımcı olur.

Aloe Vera içerikli Güneş Bakım ürünleri için tıklayınız.

  • Yoğun menlendirici etki sağlar.

Aloe cildi en ufak bir yağlı vermeden mükemmel şekilde nemlendirir. Bu sayede en yağlı ciltlerden, en hassas ciltlere kadar çok geniş bir alanda tatmin edici bir nemlendirici etki oluşturur. Özellikle mineral makyaj kullanan kuru cilt tipine sahip kadınlarda makyaj öncesinde Alo Vera uygulanması, makyaj uygulaması öncesinde cildi neme doyurur ve mineral makyajın konforunu daha kolay hissetmenizi sağlar.  Erkekler için ise tıraş sonrasında Aloe uygulanması tıraş nedeniyle zorlanan cildi hızla yatıştırır ve ferahlatır. Bu aynı zamanda epilasyon yapan kadınlar için de mükemmel bir seçenek sunar.

Aloe Vera içerikli Güneş Bakım ürünleri için tıklayınız.

  • Akneli ve problemli ciltlere bakım sağlar.

Aloe Vera içeriğindeki bitkisel mineral ve içeriklerin yardımı ile akne, kaşıntı, pullanma gibi sorunlar yaşayan ciltler için de mükemmel bir bakım ürünü olma özelliği taşır. Cildinizin daha rahat nefes almasına yardımcı olur. 

Aloe Vera içerikli Nemlendirici Bakım ürünleri için tıklayınız.

  • Yaşlanma etkilerine karşı savaşır. 

Yaşlandıkça herkes çizgiler , kırışıklıklar ve cildin esnekliğini yitirmesi gibi sorunlarla karşılaşır. Aloe Vera içeriğindeki Antioxidanlar, beta caroten, vitamin csve E yardımı ile cildin doğal elastikiyetini, doğal sıkılığını ve nem dengesini korumasına yardımcı olur.

Aloe Vera içerikli Yaşlanma Karşıtı Bakım ürünleri için tıklayınız.

  • Çatlak oluşumunu önlemeye ve görünümünü azaltmaya yardımcı olur. 

Cildimiz adeta elastik bir bez gibidir. Gerektiğinde genişler esner ve daralı. Eğer cildin bu esneme yeteneği kısa zamanda aşırı derecede zorlanır ve aşılırsa ( hamilelik dönemi, hızlı kilo alma ya da verme gibi dönemlerde ) cilt üzerinde stretch marks denilen çatlak izleri oluşur. Aloe Vera sağladığı nem ve sıkılık sayesinde cildin elastikiyetini destekler ve çatlak oluşumu öncesinde koruyucu etki sağlamaya yardımcı olur. Ayrıca sağladığı nemlendirici ve destekleyici bakım sayesinde oluşmuş çatlaklarının görünürlüğünü azaltmaya yardımcı olur. Bu sayede Aloe Vera cilt çatlakları bakımı ürünleri için de vazgeçilmez bir etken madde niteliği taşır.

  • Beslenme desteği olarak kullanılır.  

Zengin içeriği sayesinde takviye edici gıda olarak kullanılır. 

  • Ağız bakım ürünlerinde kullanılır. 

Diş eti çekilmeleri diş bakterilerinden oluşur. Her gece yatmadan önce aloe veranın sunduğu mineral ve vitaminler ile dişlerinizi korumaya almak size daha uzun süre sağlıklı dişler sunmak için en büyük destek ürünü olma özelliği taşır.

 Tüm Aloe Vera içerikli ürünleri incelemek için tıklayın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.