Yağlı Ciltlere Güneş Kremi Önerileri

27 Nisan 2019

İnsan cildi, ihtiyaç ve özelliklerindeki değişikler nedeniyle farklı cilt tiplerine ayrılır. Dermokozmetik firmaları bu ayrımı göz önünde bulundurarak, değişen cilt tiplerine özel güneş kremleri ve güneş koruyucu ürünleri geliştiriyor. Güneş koruyucular, cildi UV ışınlarından korumak için geliştirilen dermokozmetik ürünlerdir.

Günümüzde geliştirilen güneş koruyucular UV ışınlarına karşı cildi korurken aynı zamanda cilde bakım yapmaya yardımcı ürünlerdir. Bu cilt tiplerinden biri de yağlı ve karma ciltlerdir.Yağlı ve karma ciltlere sahip yetişkinler güneş ürününü seçerken ciltlerine uyum sağlayacak ürün tercih etmeliler. Seçecekleri ürünler yağlı ciltlerde çok görülen;
• T bölgesindeki aşırı parlamaya çözüm üretmeli,
• Komedonlara bakım yapmalı,
• Su bazlı olmalı, yoğun kıvamlı olmamalı,
• Düzensiz cilt görünümüne karşı bakım yapmalı
• Matlaştırıcı etkiye sahip olmalıdır.

Kullanacağınız güneş ürünlerinin verimini arttırmak ve aşırı yağ problemine karşı çözüm bulabilmek için, evden çıkmadan yarım saat önce cilt temizleyiciyle cildinizi temizledikten sonra güneş kreminizi uygulayın. Böylelikle verimini artırabilir, aşırı parlama ve yağlanma sorununa karşı bakımınızı destekleyebilirsiniz.

YAĞLI VE KARMA CİTLERE ÖZEL GÜNEŞ KREMİ ÖNERİLERİ

Dermoeczanem.com’da yer alan yağlı ve karma ciltlerin için güneşe karşı koruma sağlayıcı formüle sahip 5 güneş kremini sizler için bir araya getirdik.


1. Avene Cleanance Solaire

Avene markası, geliştirdiği tüm cilt bakım ürünlerinin formülünde termal su kullanır. Cleanance Solaire güneş kreminde kullandığı termal suyun etkisi cildi; korumaya, ferahlatmaya yardımcı olur.

Havasız pompa seçeneği ile kullanım konforu açısından oldukça pratik olan bu ürün, yağlı ve karma ciltlerin güneş bakımında ihtiyacı olan tüm özellikleri içerir.

• Cilt yüzeyinde matlaştırıcı etkisi vardır.
• Aşırı yağlanmaya neden olan sebum sıvısını dengelemeye yardımcı olur.
• Akışkan yapısıyla rahatlıkla uygulanabilir.

2. Uriage Hyseac Fluide

Uriage’in bu güneş ürünü, geliştirilmiş UV filtrelerine sahiptir. Oil free yani yağsız dokusuyla cilde kolay sürülür ve kolay bir şekilde kullanıma elverişlidir. Su bazlı formülüyle tam olarak yağlı ciltler için üretilmiştir. Sebumdan kaynaklı parlamaya karşı matlaştırıcı bileşenleriyle bakım yapar. Özellikle yazın makyaj öncesi kullanıldığında kat kat bir his bırakmaz.

3. Solante Acnes Sun Care Lotion


Solante markası, güneş losyonlarını “cilt ihtiyaçlarına karşı bakım yapabilir” niteliğiyle geliştirir. Hemen hemen her cilt ihtiyacına karşı geliştirdiği bir güneş ürünü bulunan markanın bu ürünü, tamamen yağlı ve karma ciltlerin bakımına uygundur. Ürün;

• Ciltteki fazla yağa karşı bakım yapan formülüyle parlama karşıtı bakım yaparken, mat bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.
• Yetkin formüllerle donatılmış yapısıyla, tıkanmış gözeneklerin açılmasına çalışır.
• Günlük ihtiyacı olan nemi takviye eder ve parlak bir cilt görünüm oluşmasına yardımcı olur.

4. Babe Facial Oil Free Dry Touch


Babe’nin yağsız geliştirilen bu güneş kremi, matlaştırıcı görünüme katkıda bulunan çift etkili formülüyle, yağlı ciltlerin ihtiyaçlarına uygun bakım yapar. Beyaz iz bırakmaz ve gözenekleri tıkamaz özelliğine sahiptir. Komedojenik değildir. Formülündeki yüksek UV filtreleri sayesinde cildi güneşe karşı etkili bir şekilde korur. Dermatolojik olarak test edilen formülü; alkol ve renklendirici içermez.

5. La Roche Posay Anthelios XL Non Parfumed Dry Touch Gel Cream

UV ışınlarına karşı yüksek korumaya sahip formülüyle yağlı cilde sahip yetişkinlerin kolaylıkla kullanabileceği bir güneş ürünüdür. Ciltteki aşırı yağlı görünümüne bakım yapar ve sahip olduğu pompalı tüpüyle pratik bir şekilde uygulanır. Akışkan yapısıyla ciltte yağlı his bırakmaz. Ultra mat bir sonuç için iki saatte bir tazeleyerek kullanın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.