Siyah Noktalara Karşı Bakım Rehberi

04 Eylül 2019

Siyah Noktalara Karşı Bakım Rehberi

Siyah noktalar, cildin temizlenmemesi sonucu gözeneklerde biriken kirler nedeniyle ortaya çıkar. Sık rastlanan cilt problemlerinden biri olan siyah noktalar, en çok yağlı cilt tipinde görülür. Bu cilt sorununa karşı çözüm için, bakım ürünlerini kullanmalıyız. Peki, siyah noktaların bakımı nasıl olmalıdır? Sizin için araştırdık…

Siyah Noktaların Bakımı

Siyah noktaların bakımı için özel bir bakım rutinine sahip olmalısınız. Yani;

Cildinizi günlük olarak temizlemelisiniz. Siyah nokta sorununda en sık rastlanan hata cildi temizlememektir. Siyah nokta oluşumunun temeli cildi temizlememekten kaynaklanır. Cildinizi günlük olarak temizleyerek siyah nokta oluşum riskini azaltmaya yardımcı olabilirsiniz.

cilt temizliği

Siyah nokta karşıtı maske yapmalısınız. Siyah nokta karşıtı yapılan maskelerle cildinizde bu sorunu görme riskini azaltabilir, oluşan siyah noktalara da bakım yapabilirsiniz. Loreal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske, siyah nokta karşıtı olarak özel geliştirilmiştir.Cildi derinlemesine temizler ve mat bir görünüme ulaştırmayı amaçlar.

Siyah nokta karşıtı geliştirilen kremlerden yararlanabilirsiniz. Siyah nokta karşıtı geliştirilen kremler cildinizi rahatlatmaya yardımcı olacak ve oluşan siyah noktalara karşı bakım yapacaktır.

Komedojenik olmayan ürünleri kullanın. Kullanacağınız cilt bakım ürünlerini seçerken komedojenik olmamasına özen gösterin. Böylelikle cildinizdeki gözeneklerin tıkanmasını önleyebilirsiniz.

Maskeler kadar etkili olan peelinglerden faydalanabilirsiniz. Maskeler kadar sık kullanılan peelinglerde siyah nokta oluşumunun önüne geçmeye çalışır. Ayrıca siyah nokta oluşumunu azaltmaya yardımcı peelinglerde dermokozmetik piyasasında mevcuttur.

tonik

Kullanacağınız ürünlerin yağsız olmasına özen gösterin. Kullanacağınız ürünlerin yağsız yapıda olmasına özen göstererek cildinizi bu riske karşı koruyabilirsiniz. La Roche Posay Effaclar Siyah Nokta Karşıtı Set, akneye eğilim gösteren ciltler için özel geliştirilmiştir. Tam bir siyah nokta karşıtı bakım yapar. Temizleme, tonik ve nemlendirme aşaması için geliştirilmiştir.

Tonikle bakım yapın. Siyah noktalara karşı yapılan bakım için kullanılan ürünlerden biri de toniklerdir. Tonikler, cildi derinlemesine temizler ve cildi ferahlatırlar. Cildin siyah noktaya eğilimine karşı bakım yaparlar. Sirenol Cadı Fındığı Cilt Sıkılaştırıcı Gözenek Temizleyici Tonik, cildi ve gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur ve siyah noktaya karşı bakım yapar.İçeriğindeki cadı fındığı sayesindecildi ferahlatır. Günlük bakım için son derece uygundur. Innova Tonic Fresh, cildi derinlemesine temizler ve cildin rahatlatılmasına yardımcı olur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.