Siyah Noktalara Karşı Bakım Rehberi

04 Eylül 2019

Düzensiz cilt görünümü, ciltten iyi bir şekilde kirlerin temizlenmemesi sonucu ortaya çıkar. Düzensiz cilt görünümü oldukça sık rastlanan bir durumdur. En çok yağlı ve karma cilt tipinde görülür. Bu cilt görünümüne karşı çözüm için özel olarak üretilen bakım ürünlerini kullanmalıyız. Peki, düzensiz cilt görünümüne karşı bakımı nasıl olmalıdır? Sizin için araştırdık…

Düzensiz cilt görünümüne karşı 

Düzensiz cilt görünümüne karşı bakım yapmak için özel olarak üretilen bakım ürünleri içeren bir bakım rutini oluşturulmalıdır. Yani;

Cildinizi günlük olarak temizlemelisiniz. Düzensiz cilt görünümünde en çok rastlanan hata durum cildi temizlememektir. Ciltteki kiri, yağı, makyajı ve çevresel faktörleri etkili bir şekilde temizlenmesi gerekir. Cildinizi günlük olarak temizleyerek düzensiz cilt görünümüne karşı bakımın ilk adımını yapabilirsiniz.

cilt temizliği

Düzensiz cilt görünümü karşıtı maskeler kullanılmalı: Maskelerle cildinizde bu görünümüne karşıt etkili bir şekilde bakım yapabilirsiniz.Loreal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske, düzensiz cilt görünümüne karşıt özel geliştirilmiştir.Cildi etkili bir şekilde temizler ve mat bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

Düzensiz cilt görünümüne karşıt bakım kremlerinden yararlanabilirsiniz. Düzensiz cilt görünümü karşıtı geliştirilen kremler ile cildinizi ferahlatmaya yardımcı olacak ve oluşan düzensiz cilt görünümü karşı bakım yapabilirsiniz.

Komedojenik olmayan ürünleri kullanın. Kullanacağınız cilt bakım ürünlerini seçerken komedojenik olmamasına özen gösterin. Böylelikle cildinizdeki gözeneklerinizin tıkanmasına karşıt bakım yapabilirsiniz.

Maskeler kadar etkili olan peelinglerden faydalanabilirsiniz. Maskeler kadar sık kullanılan peelinglerde düzensiz cilt görünümüne karşıt bakım yapmaya yardımcı olur. Ayrıca düzensiz cilt görünümünü azaltmaya yardımcı peelinglerde dermokozmetik piyasasında mevcuttur.

tonik

Kullanacağınız ürünlerin yağsız olmasına özen gösterin. Kullanacağınız ürünlerin yağsız yapıda olmasına özen göstererek cildinizi bu duruma karşı koruyabilirsiniz. La Roche Posay Effaclar Siyah Nokta Karşıtı Set, ciltler için özel geliştirilmiştir. Tam bir düzensiz cilt görünümüne karşı bakım yapar. Temizleme, tonik ve nemlendirme aşaması için geliştirilmiştir.

Tonikle bakım yapın. Düzensiz cilt görünümüne karşı yapılan bakım için kullanılan ürünlerden biri de toniklerdir. Tonikler, cildi etkili bir şekilde temizler ve cildi ferahlatırlar. Ciltte düzensiz görünüme karşı bakım yaparlar. Sirenol Cadı Fındığı Cilt Sıkılaştırıcı Gözenek Temizleyici Tonik, cildi ve gözeneklerin sıkı bir görünüm oluşmasına yardımcı olur ve düzensiz cilt görünümüne karşı bakım yapar. İçeriğindeki cadı fındığı sayesinde cildi ferahlatır. Günlük bakım için son derece uygundur. Innova Tonic Fresh, cildi etkili bir şekilde temizler ve cildin ferahlamasına yardımcı olur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.