Shiseido Markasını Tanıyalım

21 Şubat 2018

Shiseido Markasını Tanıyalım

Shiseido Markasını Tanıyalım

Shiseido markası tüm dünyada en çok bilinen Japon Kozmetik markası olarak tanımlanabilir. Marka 1872 yılında Tokyo’nun Ginza bölgesinde kurulmuş. Kurucusu ise bir eczacı. Markanın kökeni de Eczacı Arinobu Fukuhara tarafından Japonya’da açılan ilk batı tarzı eczaneye dayanıyor.

Markanın temel felsefesi “Batının bilimi ve teknolojisi ile Doğu’nun estetiği ve duyarlılığının birleşimi” olarak tanımlanıyor. Shiseido kurulduğu ilk günden bu yana insanların daha güzel görünmek ve güzelliklerini korumak ya da vurgulamak için hayal ettiği sağlıklı ve etkin ürünler geliştirmeyi kendisine hedef edinmiş.

Shiseido ve Japon kozmetik endüstrisi

Shiseido markasını anlayabilmek için önce Japon güzellik kültürü ve kozmetik endüstrisinin gelişimini gözden geçirmekte fayda var. Çoğumuzun bildiği gibi Geyşa geleneği Japon kültürünün önemli bir parçası. Geyşa kadınların kullandığı yoğun makyajı bilmeyen yoktur. Japon kadınlarının geçmişte makyaj amacı ile kullandıkları yoğun zararlı kimyasallar nedeni ile çok ciddi sağlık sorunları yaşadıkları da bir gerçek. Yaşanan bu sorunlar sonrasında Japon kalkınma hamlesi ile birlikte ülke genelinde çok sıkı ve koruyucu bir kozmetik yasası ve yönetmelikleri hazırlanmış. Bu nedenle dünyanın en sıkı kozmetik denetimleri Japonya’da uygulanmaktadır desek yeridir.

İşte Shiseido markası da bu doğrultuda üstün kalite kontrolü, etkinlik ve güvenlik denetimleri altında geliştirilmiş formüller ve üretim safhalarına sahip. Genel olarak bu katı güvenlik ve etkinlik testleri Japon kozmetik düzenlemeleri sayesinde Japonya’da üretilen ya da Japonya’da satış izni alan markalar için önemli bir prestij kaynağıdır.

Shiseido’nun temel prensipleri:

Kalite: Mümkün olan en yüksek kalite standartları için Shiseido sürekli arayış faaliyetlerini destekliyor.
Bir arada yaşama ve refah: Shiseido, Shiseido ile ilişkili tüm şirketler ve bireyler ile faydalarını paylaşmak istiyor .
Tüketicilere saygı: Shiseido tüketici odaklıdır.
Kurumsal kararlılık: Shiseido uzun vadeli hedefleri ile sağlam bir altyapı üzerine inşa edilmelidir
Samimiyet: Shiseido ticari işlemleri, saygıyla, dürüstlükle ve sadakatle yürütülmelidir.
Shiseido sadece bir marka değil aslında bir çok markayı bünyesinde bulunduran büyük bir grup adıdır.
Shiseido, Clé de Peau Beauté, Jean Paul Gaultier parfümleri, Issey Miyake parfümleri, Narciso Rodriguez parfümleri , Déclore, Carita , Nars gibi birçok uluslararası kozmetik markalarının sahibidir. İştirakleri de dahil olmak üzere Shiseido Grubu dünya çapında yaklaşık 25.200 kişiyi istihdam etmektedir. Shiseido’nun Haziran 2004 itibariyle yurtdışında 11 fabrikası vardır. Shiseido, 24’ü Avrupa'da olmak üzere dünyada 60 ülkede bulunmaktadır. Dünyanın en büyük 4. kozmetik şirketidir.

Shiseido Waso Booster Detox SET

QUICK MATTE MOISTURIZER OIL-FREE
Cildi görünümünü düzenlemeye yardımcıdır
Cildin sebum dengesinin sağlanmasında yardımcı olur
Berrak jel emülsiyon

QUICK GENTLE CLEANSER
İçeriğinde bal ve arı sütü bulunduran ferahlatıcı temizleyici.
Bala benzeyen jel yapısı cildin ihtiyaç duyduğu neme zarar vermezken su olmadan köpürerek cildinizi makyajdan ve pürüzlerden arındırır.

Ürüne Git

Shiseido Future Solution Lx Concentrated Blancing Softener 150ml

 Cilde nem veren ve eşsiz bir yumuşaklık hissi sağlayan zenginleştirilmiş yumuşatıcı losyon.

Ürüne Git

SHISEODO VİZYONU
Japon idealine göre gerçek güzellik, ruh ve formun ahenkle harmanlanması, iç benliğin dışa yansımasıdır. Shiseido isminin kaynağı da bu Japon felsefesine dayanır. Japonca karakterler “hayatı besleyen ve yeni değerler ortaya getiren dünya erdemlerine övgü” yü ifade eder.
Bu vizyon doğrultusunda Shiseido markası çatısı altında, Shiseido Cilt ve Vücut bakım ürünleri, Shiseido Makyaj ürünleri ve Shiseido Parfüm grubu ortaya çıkmış.
Markanın bu 3 ürün grubu da tüketici tarafından beğenilmekte ve tutku ile kullanılmakta.

ARINOBU FUKUHARA’nın hayatı:
Shiseido’nun kurucusu Arinobu Fukuhara, Doğulu, şifalı otlarla ilgilenen geleneksel bir tıp doktorunun oğlu olarak 1848 yılında Tokyo medeniyeti ve kültüründen çok uzaklardaki Awa’da doğdu. Arinobu, Batılı tıp eğitimi alarak, eczacı olarak mezun oldu.
Fukuhara, 1872 yılında Shiseido’yu kurdu. O tarihe kadar Japon hastalara Asyalı bitkisel tedavilerden başka hiç bir alternatif sunulmamıştı. Fukuhara sayesinde Shiseido, farmasötikle başlangıç yapan ilk kozmetik şirket oldu. Şirket, kurulduğu ilk günden itibaren, müşterilerinin gerçek sorunlarını en etkili şekilde çözerek daha iyi hissetmelerini sağlayacak ürünler yaratmaya başladı.
1872 – Shiseido, Tokyo Ginza’da, Arinobu Fukuhara tarafından Japonya’nın ilk özel batılı tarzdaki eczanesi olarak kuruldu.
1888 – “Fukuhara Diş Macunu” – Japonya’nın ilk diş macununu üretti.
1897 – Eudermine’in lansmanıyla ilk kez kozmetik sektörüne girdi.
1915 – Camellia, markanın şirket logosu olarak tescillendi.
1917 – Japonya’nın 7 farklı tondaki ilk yüz pudrası “Rainbow Face Powder” piyasaya sürüldü.
1923 – Japonya’nın ilk mağazalar zinciri kuruldu. Japonya’daki bu inovatif iş modeli, Shiseido için çok büyük bir atılım oldu.
1934 – Bugünün “Güzellik Danışmanları” ilk kez ortaya çıktı. Satış danışmanından daha çok müşterilere Shiseido ürünlerinin kalitesini ve farkını anlatan güzellik elçileri. 2004 yılından beri, her 4 yılda bir dünya çapındaki Shiseido güzellik danışmanlarının katıldığı “Shiseido Global Beauty Consultant Contest” yarışması düzenleniyor.
1937 – Düzenli Shiseido kullanıcıları için CAMELLIA CLUB kuruldu.
Japonya’dan ve tün dünyadan moda, güzellik ve yaşam tarzı haberleriyle dolu HANATSUBAKI dergisinin yayın hayatına başlaması.
1939 – Tokyo’daki Shiseido Araştırma Merkezinin kuruluşu
2007 – Dick Page, Shiseido The Makeup’in Artistik Direktörlüğüne geldi
2012 – “World’s Most Ethical Companies” ödülü.

Shiseido markasının Türkiye temsilcisi ise köklü bir firma olan Vepa Group. Vepa Group aynı zamanda Nars , Kanebo ve New Balance gibi markaların da Türkiye temsilcisi. Shiseido markasının tüm ürünlerini bu https://www.dermoeczanem.com/shiseido adresinden indirimli ve kampanya avantajları ile temin edebilirsiniz.

Tüm Ürünleri İncelemek için Tıklayın...

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.