NEDEN GÜNEŞ KREMİ KULLANMALIYIZ?

12 Mart 2019

NEDEN GÜNEŞ KREMİ KULLANMALIYIZ?

NEDEN GÜNEŞ KREMİ KULLANMALIYIZ?

İnsanlar kışın vakitlerinin büyük çoğunluğunu kapalı ortamlarda geçirilirler. Sıkıcı iş toplantıları, şehir hayatının baş döndüren trafiği, olumsuz hava şartlarının negatif etkisiyle; yazı ve tatili büyük bir özlemle beklerler. Baharda, tatile gidilecek otellerde yer ayırtılır, güneş kremlerinin siparişleri verilir ve sonrasında dört gözle tatil zamanı beklenir. Kısacası; yazın ve güneşin hayali bile içimizi ısıtmaya yeter.

Yanımıza alacağımız güneş kreminin seçim aşaması tam bir curcunadır. Eşe dosta hangi güneş kremini kullandığı sorulur, internetten araştırma yapılır ve geçirilen inceleme döneminden sonra sipariş verilir. Güneş kremlerinin seçim aşaması bu kadar önemlidir. Peki, neden güneş kremi kullanmalıyız?

gunes kremi

NEDEN GÜNEŞ KREMİ KULLANMALIYIZ?

Güneş ışınlarının, korunmasız ciltle temasında birçok olumsuz durum ortaya çıkabilir. Bu olumsuz durumlara; cildin yaşlanma etkisini hızlandırması, kırışıklık oluşumunu tetiklemesi, leke oluşumuna yol açması, cildin nem seviyesini düşürmesi gibi örnekler sayılabilir. Cildi, bu zararlı etkilerden korumak için güneş kremi kullanmak şarttır.

Güneş kremlerini sadece yazın kullanmak gerektiği gibi yanlış bir algı da mevcuttur. Oysa dört mevsim güneşin zararlı ışınlarına karşı önlem alınmalı ve güneş koruyucu ürün kullanılmalıdır.

Güneş kremini seçerken birçok noktaya dikkat etmek gerekiyor. SPF aralığı, cilt tipine uygunluğu, içeriği, suya dayanıklılığı bu noktalara örnek gösterilebilir.

  • SPF Aralığı

SPF yani, “sun protection factor” kelimesinin Türkçe karşılığı güneş koruma faktörüdür. Doğru bir güneş kremi seçimi için; SPF’sinin 15-30 aralığında olması önerilir.

En çok kullanılan SPF aralıkları; 15, 30, 50’dir. SPF 15; UVB ışınlarının yüzde doksan üçüne engel olur. SPF 30; yüzde doksan beşine engel olurken, SPF 50; UVB’yi yüzde doksan sekiz oranında engeller.

  • Cilt Tipine Uygunluk

Son yıllarda dermokozmetik markaları cilt tipine ve cilt sorunlarına özel güneş ürünleri geliştiriyor. Yetkin bir güneş kremi seçimi için, cilt tipimize uygun olmasına özen göstermeliyiz.

Yağlı cilt sahipleri; akışkan formda su bazlı güneş ürünlerini kullanabilir. Hassas ve kuru cilt sahipleri; daha yoğun krem kıvamındaki güneş ürünlerini kullanabilir.

gunes koruyucu krem

  • Güneş Ürünlerinin İçeriği;

Cilt bakımı ürünleri cildimizle direkt temasa geçtiğinden içeriğine dikkat ederek kullanılmalıdır. Bu ürünlerin en önemlilerinden biri de güneş ürünleridir. Güneş ürünlerini seçerken markanın uzmanlığına önem vermeli ve içeriği incelenmeden hiçbir güneş ürünü satın alınmamalıdır.

Sitemizde farklı içerik tercihlerine göre birçok güneş ürünü mevcuttur. Mineral içerikli güneş ürünleri, doğal içerikli güneş ürünleri kategorisini inceleyip cildinize uygun olanı sepetinize ekleyebilirsiniz.

  • Suya Dayanıklılığı

Satın alacağınız güneş ürünlerinin suya dayanaklılığı önemlidir. Güneşe karşı etkili koruma için özellikle denize girildiğinde etkisini kaybetmemesi gerekir.

Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

Güneşin zararlı ışınlarından cildi korumak için güneşe çıkmadan en az yirmi dakika önce güneş kremi kullanılmalıdır. Güneş kremi, güneşle temasa geçecek açık olan her bölgeye uygulanmalı ve iyice yedirilmelidir. Dışarıda kalma süresine göre iki-üç saatte bir tazelenmelidir.

Plajda ise; denize girmeden önce kullanılmalı, denizden çıktıktan ve kurulandıktan sonra tazelenmelidir.

Güneş Kremi Tavsiyeleri 2019

Sizin için internette yer alan güneş kremi önerilerinden ilham alarak bir tavsiye lisesi hazırladık.

  1. Avene Eau Thermale Reflexe Solaire Enfant SPF 50

İçeriğindeki termal suyun etkisi cildi ferahlatmaya yardımcı olur. Parfüm, silikon içermez, suya dayanıklıdır. UVA- UVB ışınlarına karşı etkili koruma sağlar. Fotostabil özelliğe sahiptir.

  1. Sebamed Sun Spf 50 Çok Yönlü Koruyucu Güneş Kremi

Hassas cilt korumasında yıllardır öncülük eden Sebamed bu ürünle; hassas ciltlere yoğun bir koruma ve bakım kombinasyonu sağlamaktadır.

  1. Solante İmmuna SPF 50 + Güneş Losyonu

Solante İmmuna SPF 50 Güneş Losyonu, tüm ciltlerin kullanımına uygun olarak geliştirilen çok yüksek düzeyde güneş koruyucu bakım ürünüdür.

  1. Hamilton Optimal Güneş Koruyucu Spf50+ Losyon

Güçlü formülü ile UVA / UVB ışınlarına karşı cildi gün boyu etkin bir şekilde korur.

  1. Coola Sport Mineral Sunscreen Spf30 Citrus Mimosa

Tüm ciltlerin kullanımına uygun; doğal, ferahlatıcı narenciye ve mimoza kokusuna sahip mineral güneş koruyucudur. Yüksek performanslı bu ürün güneşe karşı etkin koruma sağlar.

  1. La Roche Posay Anthelios Ultra SPF50 Non-Perfumed Cream PPD 39

 Yüksek konfor sağlayan kremsi dokusu cilde nemlendirmeye yardımcı olurken, güneşe karşı yüksek koruma sağlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.