Mezuniyet Makyajı Önerileri

06 Mayıs 2019

Mezuniyet Makyajı Önerileri

Yıllardır hayalini kurduğun gece, geldi çattı. Kıyafetin, ayakkabın, çantan hazır. Saçın için kuaförle anlaştın, ancak mezuniyet makyajını kendin yapmak istiyorsun. Makyajını kendin yaparak hem maliyeti düşürebilir hem de kuaför salonlarında yapılandan daha doğal bir görünüm elde edebilirsin.  Biz de bu yazımızı, tam o güne özel muhteşem hissedebileceğin makyaj önerileri vermek için yazdık. Hadi, birlikte göz atalım.

Mezuniyet Makyajı İpuçları

Mezuniyet makyajı yaparken; yapacağın makyajın doğal durmasına ve yaşını büyük göstermemesine dikkat etmelisin. Doğal makyaj konusunda mineral makyaj ürünlerini keşfedebilirsin. Mineral makyaj ürünleri; hem performans hem de uygulama konusunda oldukça başarılıdır.

mezuniyet makyajı

Mezuniyet makyajı için püf noktalara bakacak olursak;

  • •Cildini Makyaja Hazırla

Makyaj bazı, cildini makyaja hazırlayacak ve makyajının kalıcılığını arttıracaktır. Loreal Paris Infaillible Pore Refining Primer’ı al ve yüzünün her bölgesine eşit miktarda sür ve yedir. Kapatıcıların performansını arttırmaya yardımcı bu ürünle, makyajının pürüzsüz bir görünüme ulaşmasına yardımcı olabilirsin.

  • •Ciltte İstenmeyen Görünümleri Gizle

Ciltte istenmeyen görünümleri gizleyebilmek için, bir kapatıcı kullanman şarttır. Kapatıcı önerimiz Physicians Formula The Healthy Foundation, ciltte istenmeyen görünümleri kapatmaya, cildi doğal bir görünüme ulaştırmaya yardımcı olur. Bunun için yapman gereken makyaj bazıyla hazırladığın cildine fondöteni uygulaman. Fondöteni eline sık ve Ocean Kapatıcı Fırçası ile tüm cildine uygula.Özellikle ciltte kapatmak istediğin görünümlerin olduğu bölgeye daha yoğun kullanmayı unutma.

Ciltte istenmeyen görünümlerin en belirgin olduğu bölge göz altlarıdır. Göz altındaki istenmeyen görünümleri kapatmak için Maybelline Fit Me Concealerı kullanabilirsin. Concealerı, fırçası yardımıyla göz altlarına ve göz çevrene sür, kapatıcı fırçanla iyice yedir.

  • •En Önemli Adım: Göz Makyajı!

Göz makyajı, makyajın en önemli adımıdır. Bu konuda acemilik çekmemen için önerilerimize kulak vermelisin. Öncelikle yapacağın göz makyajı yaşına uygun olmalı. Yani seni olduğundan on yaş büyük gösteren göz makyajından uzak durmalısın. Bunun için kıyafetine uygun farlar tercih edebilirsin. Ya da toprak tonlarını tercih ederek güzel görünen bakışlara sahip olabilirsin.

Tavsiyemiz Clinique All About Shadow Dörtlü Göz Farı. Bu göz farı ile katlanma bölgelerinde geçiş yap. Bir püf nokta, sadece tek far rengi kullanma en az üç rengi göz kapaklarında harmanla. Bir rengi baz rengi, bir rengi geçiş rengi, bir rengi de tamamlayıcı renk olarak kullan.

Fardan sonra göz şekline göre eyeliner sürmeyi ihmal etme, eğer göz yapın müsaitse kuyruklu bir model çekebilirsin. 

mezuniyet makyaji

Maskara, etkili bakışların tamamlayıcısıdır. Buradaki püf nokta ise akşam bol bol dans edeceğini varsayarsak kullanacağın maskaranın suya ve tere dayanıklı olmasıdır. Shiseido Full Lash Multi Dimension Mascara Waterproofkolay bükülebilir fırçası ile çok konforlu bir kullanıma sahiptir.  Kolaylıkla kirpiklerine uygulayabilir, gece boyunca etkisini hissedebilirsin.

• Ve Makyajın Tamamlayıcısı “Dudaklar”

Dudaklar noktasında daha özgür davranabilirsin ama tek şartla; göz farınla uyumlu olmalı. Tercihine göre, nude tonlar da kullanabilirsin veya kırmızı rujla çekici dudaklara da sahip olabilirsin. Riske girmek istemezsen pembe ve tonları kurtarıcın olabilir. Risksiz bir güzellik için Physicians Formula The Healty Lip Velvet Finish, ürününü rahatlıkla kullanabilirsin. Sitemizde oldukça avantajlı fiyatlarla yer alan ürünü dudaklarının ortasından başlayarak sür ve dudaklarını aç kapat. Dudaklarının tüm bölgesine iyice yaydığından ve yedirdiğinden emin olmaya dikkat et.

•Yüzüne Aydınlık Kat

Highlighter’lar son zamanların trend makyaj ürünlerinden biri. Pupa Extreme Gold Highlighter ile cildinde doğal bir ışıltılı bir görünüm oluşmasına yardımcı olabilirsin. Bu önerilerimize kulak vererek makyajını uyguladığında, kesinlikle gecenin en göz alıcı kızı sen olacaksın. Şimdide iyi eğlenceler

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.