Makyajdan Yorulan Cilde Bakım Önerileri

19 Kasım 2019

Her gün yüze uygulanan yoğun kapatıcılar, allıklar, dudaklara sürülen koyu rujlar, gözlere yapılan ağır makyajlar… Okurken bile yoruldunuz değil mi? Cilt fazla yapılan derin makyajdan sonra yoruluyor, sorunlara açık hale gelebiliyor. Bu nedenle makyaja arada es vermeli ve bir nevi cildinize makyaj detoksu uygulamalısınız. Peki, makyaj malzemelerindeki ağır kimyasallardan dolayı yıpranan cildin yorgunluğuna ne iyi gelir?

Cildimizin Yorgunluğuna Ne İyi Gelir?

Makyaj yapmak kadınların güzelleşmek için kullandığı yöntemlerden biridir. Ancak sık sık yapılan makyajlar, cilde ağır gelebiliyor. Bu cilt yorgunluğuna karşı ayın bazı günlerinde makyaja ara vermelisiniz. Ve pek tabii cildinizin yorgunluğuna karşı cilt bakımı yapmalısınız.

makyaj temizliği

Makyaj Yapmayın, Cildinizi Dinlendirin

Her gün yapılan makyaj ve malzemelerinin içeriğinde yer alan yoğun kimyasallar ciltte istenmeyen bir duruma sebebiyet verebilir. Haftalık bir gün ya da ayın bazı günlerinde cildinize makyaj yapmayarak, dinlendirmeniz cildin nefes almasını sağlar. Özellikle tatil günlerini makyaj yapmamak için bir fırsata dönüştürebilirsiniz. Eğer cildinizde istenmeyen bir görünüm var ve kapatmanız gerekiyorsa fondötenlere göre daha hafif kapatıcılığa sahip BB kremleri kullanabilirsiniz.

Makyaj Temizliğini İhmal Etmeyin

Yoğun makyaj yaptığınız günlerin sonunda eve geldiğinizde makyajınızı çıkarmadan sakın uyumayın. Gece boyunca cilt kendini tazeleyeceği için yaptığınız makyajı temizlememeniz gözenekleri tıkayabilir. Ayrıca cildinize nefes aldırmaz ve kullandığınız malzemelerin zararı katlanabilir. Bu nedenle eve geldiğinizde cilt temizleme ürünüyle cildinizi temizlemeli ve mutlaka cilt temizliğini tonikle desteklemelisiniz. Çünkü sadece cilt temizleme ürünü, makyajı tam temizlemeyebilir, hatta kalıntılar bırakabilir. 

Makyaj temizliği konusunda oldukça profesyonel olan Bioderma Sensibio H2O Misellar Su, cildi etkili bir şekilde temizleyerek cildi ferahlatır. Makyajı kalıntı bırakmadan temizler. Günlük kullanıma uygundur. Siz de cildinizi hem tertemiz yapmak hem de ferah bir etki sunmak için Bioderma Sensibio H2O Misellar Suyu kullanabilirsiniz.

peeling

Detoks Maskesi Uygulayın

Cildinizi tazelemek ve dinlendrimek için kullanacağınız detoks maskelerinin performansı oldukça iyidir. Makyaj yapmadığınız günlerde cildinize detoks maskesi uygulayarak ferahlatabilirsiniz. Detoks maskesi uyguladıktan sonra cildinize serum ya da nemlendirici krem kullanabilirsiniz. Sizin için önerimiz Estee Lauder Nightwear Plus Detox Mask. Estee Lauder Nightwear Plus Detox Mask, cildin gün boyu maruz kaldığı iç ve dış faktörlerü azaltmaya yarıdmcı olur. Estee Lauder Nightwear Plus Detox Mask sitemizden hemen ulaşabilirsiniz.

Cildinize Nem Peelingi Uygulayın

Haftanın bir günü detoks maskesi yaparak yorgunluğunuzu giderebilir, haftanın başka bir günü nem peelingi uygulayarak cildinizin ihtiyacı olan nemi takviye edebilirsiniz. Peelingleri uygulamanın en verimli saatleri akşam yatmadan önceki saatlerdir. Cilt yorgunluğunu gidermek için; akşam yatmadan önce peelinginizi yapın, temizleyin ve devamında peelingi destekleyecek bir nem serumu kullanarak cildinize konsantre bir bakım uygulayın. Nuxe Aquabella Micro Exfoliating Purifying Gel Daily Use, içeriğindeki mikro tanecikler ile karma ciltler için tam bir temizleyici bakımdır. Cildinizi ferahlatmak ve temizlemek için kullanabilirsiniz.

Gün İçinde Cildinizi Sürekli Nemlendirin

Cildin yorgunluğunu en iyi giderecek bakım kesinlikle nemlendirici bakımdır. Özellikle gün içinde cildinizi nemlendirmeyi unutuyorsanız ufak hatırlatıcı notlar hazırlayabilir, telefonunuza hatırlatıcı kurabilirsiniz.

Sitemizdeki nemlendirici kremler kategorisinde her cilt tipine göre ekstra nem kapasitesine sahip etkili ürünler bulunmaktadır.

Bol Su İçin, Buhar Banyosu Yapın

Bol su içmek hem cilde hem de sağlığa oldukça faydalı. Koreli kadınların güzellik sırlarından biri olan buhar banyosu ise, düzensiz cilt görünümüne karşı bakım yapmanıza yardımcı olur. Gün içinde bol su içerek ve cildinizi dinlendirdiğiniz günlerde buhar banyosu yaparak gözeneklerinizi arındırabilir, cilt yorgunluğunuza karşı bakım yapabilirsiniz.

Daha Güzel Görünen Bir Cilt İçin Sporu İhmal Etmeyin

Daha güzel, taze, parlak görünen bir cilde ulaşmanın yolu ciltte sıkı bir görünümden geçer. Bol bol sıkılaştırıcı egzersizler yaparak, günde en az yarım saat yürüyerek cildinizin güzelliğine katkıda bulunabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.