Makyaj Trendini Belirleyen Ürünler

08 Kasım 2019

Makyaj Trendini Belirleyen Ürünler

Makyaj kadınların güzelleşme yolunda hiç çekinmeden kullandıkları en nitelikli silah. Gözler, kaşlar, dudaklar için üretilmiş yüzlerce makyaj malzemesi her sene değişen makyaj trendlerine göre güncelleniyor. Buna nazaran kozmetik markaları kadınlarını aklını başından alan makyaj malzemelerini beğeniye sunuyor. Tüm bunların yanı sıra kadınlar trendlerle harmanladıkları ürün seçimleri ile kendi makyaj kimliklerini oluşturuyor.

Makyajda kendi kimliğini bulabilmek için senin için bir araya getirdiğimiz ürün bazlı makyaj trendlerine göz atmayı ne dersin? Primerlar, fondötenler, maskaralar, rujlar için oluşturduğumuz trend rehberi yazımızda seni bekliyor.

makyaj trendleri

• Primer

Primerların makyajdaki yeri malum, makyajın kalıcılığının artırılması için kullanılması şarttır. Bu senenin makyaj trendlerinde primerların daha çok cilt sorunlarına bakım yapabilmesine dikkat ediliyor. Akneye eğilim gösteren bir cilde sahip bir kadın, primerının sorununa da bakım yapabilmesini istiyor. Bir püf nokta primerını; cildine masaj yaparak uygularsan yüz sorunlarına karşı egzersiz de yapabilirsin.

• Doğal Görünümlü Mat Fondötenler

Bu sene 90’lara dönüş dikkat çekiyor. Özellikle 90’ların popüler mat fondötenleri modern zamanla yeniden yorumlanıyor. Kısacası günümüzde makyaj trendlerinde doğal görünümlü mat fondötenler öne çıkıyor. Ten rengine göre doğal bir fondöten, ayrıca cilde doğal ve pürüzsüz bir etki sunuyor. Denemeye ne dersin?

• Dibe Yoğun Maskara

Geçtiğimiz senelerde uçları yoğun maskaralanmış, hacimli kirpikler modaydı. Bu sene ise uçları daha doğal, dipleri daha fazla rimel sürülmüş kirpikler dikkat çekiyor. Yani değişen maskara sürüş tekniği. Maskaranı kirpik diplerine daha yoğun kirpik uçlarına hafif sürerek daha vurgulayıcı bakışlara sahip olabilirsin. Pupa Milano Vamp Mascara Extreme, istediğin tüm performansları sergilemeye elverişli bir ürün. Kirpikleri simsiyah yapmaya yardımcı ekstra vurgulu tonla derinselleşmiş bakışlar için Pupa Milano Vamp Mascara Extreme, sitemizde seni bekliyor.

• Grafik Eyeliner

Eyeliner, bir makyajın olmazsa olmazı. Günlük olarak kullanabilmesinin yanı sıra davet makyajlarının da vazgeçilmezi. Bu sene ise özellikle yüz hatlarını belirginleştiren eyelinerlar trendlere girdi. Hangi renkte seçersen seç, eyelinerını grafiksel çekerek, daha ikonik yüz hatlarına sahip olabilirsin.

maskara modeli
likit ruj

• Doğal likit rujlar

Son birkaç yıldır mat rujlar çok fazla hayatımızda. Bugünlerde ise likit formunda uzun saatler dayanabilen rujları bol bol göreceğimiz kesin. Özellikle 90’lı yılların kahverengi mat rujları 2019’da yeniden tanımlandı. Dudakları daha kavisli ve doğal gösteren bu likit formundaki rujlar ile bütünsel bir görüntü yakalayabilirsin. Pupa Made To Last Lip Duo, dudaklarında oldukça doğal bir renk yakalayabilirsin. Ayrıca dudakları nemlendirmeye yardımcı olur.

• Doldurulmuş Değil Taranmış Kaş

Geçtiğimiz senelerde daha yoğunlaştırılmış, belirgin kaşlar modaydı. Bu sene ise daha doğal, dağınık ve yukarı doğru taranmış kaşlar ilgi çekiyor. Ancak kaşların aralarında boşluklar varsa doldurmayı unutmamalısın.

• Şeftali Allıklar, Turuncu Farlar

Şeftali ve turuncu tonları kadınlara çok yakışıyor. Bu tonlar, gidilecek mekân fark etmeksizin her yerle kombinlenebiliyor ve yüze renk katıyor. Bu senede turuncu tonlarını bol bol görmeye hazır olalım. Özellikle yoğun turuncu, narçiçeği farlarla çok karşılacağımız kesin.

Şeftali tonları için inanılmaz uygun Jane Iredale Pure Pressed Blush Sıkıştırılmış Allık ve Jane Iredale 24 Karat Gold Altın Toz Far turuncu bir göz makyajı rahatlıkla yakalayabilirsin. Özel minerallerle ve doğal ham maddelerle geliştirilen bu iki ürün hem cilde zarar vermez hem de ağırlık yapmaz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.