Koreli Kadınların Güzellik Sırları

22 Mayıs 2019

Koreli Kadınların Güzellik Sırları

Güzelliğine düşkün Korelilerin, gün içinde minimum 16-17 ürün kullanarak cilt bakımlarını yaptıkları biliniyor. Batılı kadınların yüz hatlarına sahip olmak isteyen Koreli kadınlar sayesinde ülkedeki estetik yaptırma oranı had safhalara ulaşmış durumda. Güzelliğin pürüzsüz ve porselen gibi bir ciltten geldiğine inanan Koreli kadınların, cilt bakımına düşkünlükleri sayesinde Kore Kozmetiği dünyaca üne kavuşmuş. Peki, bir furya haline dönüşen Kore Kozmetiği ve özellikle son yıllarda çok popüler olan Koreli kadınların güzellik sırları, kullandıkları bakım ürünleri ve bakım rutinleri neler? Hadi birlikte göz atalım.

Kore Kozmetiği

Koreli Kadınların Bakım Rutinleri

Koreliyseniz güzel sayılabilmeniz için bazı özelliklere sahip olmanız gerekiyor. Özellikle;

• Kocaman gözlere,

• Ufacık bir buruna,

• Bembeyaz bir tene,

• Ve bebek cildi gibi pürüzsüz bir cilde sahip olmalısınız.

Koreli kadınlar, güzelliği cilt pürüzsüzlüğüyle eş değer görüyorlar. Filmlerinde ve dizilerinde rol alan aktrislerin ilk dikkat çeken özelliği pürüzsüz porselen gibi cilde sahip olmaları. Peki, ne yapıyorlar da böylesine pürüzsüz ve güzel bir cilde sahip oluyorlar?

1. Çift aşamalı temizliği keşfedin!

Çift aşamalı temizlik, Koreli kadınların güzellik sırlarının öncüsü. Yani, ciltteki kiri, tozu, dış faktörlerin etkisini maksimum iki ürün kullanarak temizliyorlar. Bizde de özellikle yağlı cilde sahip yetişkinlerde ve makyaj yapan kadınlarda cilt temizleme ürünlerinin yanı sıra tonik kullanımı teşvik ediliyor. Tonikle birlikte cilt ve gözenekler etkili bir şekilde temizleniyor.

Jowae Soothing Cleansing Milk, Koreli kadınlar tarafından yoğun ilgi gören cilt temizleme sütüdür. Süt, cildi ve gözenekleri etkili bir şekilde temizler.

Leaders Transforming Aqua Tree Charcoal Pore Deep Cleansing Foam, köpük formundaki yapısıyla ciltteki kiri, tozu, makyaj kalıntısını etkili bir şekilde temizler.

Bir dipnot; yağlı cilde sahip olan veya makyaj yapan kadınların çift aşamalı temizlik yapması önerilir. Eğer diğer cilt tiplerine sahipseniz tek ürün kullanarak cildinizi temizleyebilirsiniz.

2. Tüm dünyada ortak bir ses: Maskesiz olmaz!

Maske, cilt bakımının en temel ürünlerinden biri. Özellikle Kore’de kâğıt yüz maskeleri oldukça popüler. Bu maskelerin içeriğinde bitki ekstreleri, salyangoz özleri ve arı zehri kullanılıyor. Bakıldığında çok garip gelen bu maskeler, kadınları istedikleri pürüzsüz cilt görünümüne bakım yapmaya yardımcı oluyor. Kâğıt maskelerin yanı sıra her cilt ihtiyacına çözüm bulmaya yardımcı diğer yüz maskeleri yoğun ilgi gören diğer ürünlerden.

Karma, yağlı, hassas, normal, kuru cilt tipleri için uyumlu Benton Snail Bee High Content Mask, cildi dış faktörlerin etkisini temizlemeye yardımcı olur. Cildinizde Kore esintisini yakalayabilmek için, hemen sipariş verebilirsiniz.

Kore Kozetikleri

3. Koreli kadınların serum çılgınlığı!

Cilt serumları, içerdikleri cilde yararlı ham maddeler sayesinde bakım rutinlerinde önemli bir yere sahip. Özellikle Kore’de serumlar biraz daha önemli bir noktada yer alıyor. Farklı formlara ve ebatlara sahip yüzlerce serum kadınların güzellik rutinlerinin vazgeçilmezi olmuştur.

Daha hafif içeriklere sahip serumları gün içinde birkaç kez nemlendirici krem öncesi uyguluyorlar. Daha yoğun formlara sahip serumları ise gece maskeden sonra nemlendirici kremden önce kullanıyorlar.

Sferangs Collagen Recharging Serum, içeriğinde cilde yararlı ham maddeler sayesinde; oluşabilecek kırışıklıklara karşı bakım yapmaya yardımcı oluyor ve lifting etkisiyle sıkı bir görünüm oluşmasına yardımcı bakım yapıyor.

4. Nemlendirici kremler tüm dünyada kült bakım ürünleri arasında!

Nemlendirici ürünler, tüm dünyada kullanılan, en önemli cilt bakım ürünlerinden biridir. Koreli kadınlar ise özellikle bitkisel içerikli nemlendirici ürünleri çok sık tüketiyor. Böylelikle daha canlı ve ışıltılı bir cilt görünümü oluşmasına yardımcı oluyor. 

Jowae Protective Moisturizing Balm, gün içinde kolaylıkla kullanabileceğiniz bir ürün. Cildinizin neme ihtiyacı olduğunu hissettiğiniz her an kullanabilir, doğal ışıltılı bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. 

Kore Cilt Bakım

5. Her mevsim güneşten koruma!

Kabul edelim ki biz güneş kremlerini, yaz gelince hatırlıyoruz. Ancak Koreli kadınlar beyaz tenlerini takıntılı derecede korumaya odaklı olduklarından, dışarı güneş kremi sürmeden asla çıkmıyorlar. Yanlış mı yapıyorlar? Hayır, çünkü güneşin zararlı UV ışınlarının buluttan ve camdan bile geçtiği ve cilt üzerinde olumsuz etkilere sahip olduğu düşünülünce, dört mevsim güneş kremi kullanmanın önemi ortaya çıkıyor.

6. Banyodan sonra buhar maskesi, cilde masaj ve sıcak havlu kompresi

Koreli kadınların bir diğer güzellik sırrı banyodan sonra yaptıkları buhar banyosu. Neredeyse her banyo sonrası bu ritüeli uygulayarak gözeneklerini temizliyorlar. Ayrıca belli zamanlarda sıcak havluyu ciltlerine kompres yaparak gözeneklerini temizlemeyi ihmal etmiyorlar. Yalnız burada püf nokta cilde uygulanan bu ritüellerin sıcaklık derecesi ılık seviyede ve cildin dayanabileceği ölçüde olmalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.