Karma Yağlı Ciltler için Effaclar Serisi

20 Ağustos 2017

La Roche Posay Dermokozmetik Ürünler markasının düzensiz ciltler için özel bakım sunan Effaclar Serisi ürünleri;

Düzensiz Cilt Görünümü Nedir?

Düzensiz cilt görünümü, cildimizde bulunan yağ bezlerinin  dışarıya açılan gözeneklerinin tıkanması ya da daralması ile başlayan bir durumdur. Özellikle ergenlik dönemi ile başlayan ve dengesiz yağ salgısının arttığı diğer dönemlerde de görülebilen bu durumu yaşayan kimselerin ciltlerine uygun dermokozmetik bakım ürünlerini tercih etmeleri öneriliyor. Zira özellikle , renklendirici, parfüm içeren ve cilt üzerinde daha da kötü durumlara neden olabilecek bazı kozmetik ürünleri bu görünüm değişikliğini daha da etkiliyor.

Karma, yağlı ve düzensiz ciltler için önerilen bakım şekli :

Cildin temizlenmesi, cilt yüzeyindeki kalıntılardan etkili bir şekilde temizlemek ve sonrasında da gözenek bakımı, ardından da uygun bir nemlendirici ile nemlendirilerek cilt bariyerinin korunması yağlı ve karma ciltler için temel bakımın aşamaları olarak tanımlanabilir. Bunları yaparken cildin aşırı temizlenmesi ve bu nedenle yıpratılması en istenmeyen durumlardan birisi. Genelde en çok yapılan hata da tam bu. Cilt aşırı yıkama ve sert temizleyiciler nedeni ile kurur ve bunu telafi etmek için yağ bezleri çok daha fazla çalışmak zorunda kalır. Bu durumda da tıkanan gözenek sayısı ve düzensiz cilt görünümü artabilir. Cildi yıpratmayan fakat yeterince temizleyen ürünleri tercih etmek daha uygundur.

La Roche Posay dermokozmetik markasının tam da bu amaçlarla üretilen ve yılların bilgi  birikimi ve ar-ge çalışmalarının ürünü olan Effaclar Serisi bu grupta sayılabilecek markalar arasında en çok tercih edilen yağlı, karma ciltler için bakım serisi olma özelliğini taşıyor.  Günlük rutindeki kullanım sırasına göre La Roche Posay Effaclar Serisindeki bu ürünleri sıralarsak:

Effaclar Cilt Temizleme Jeli:   

La Roche Posay Effaclar serisi karma ve yağlı, düzensiz ciltler için bakım serisinin en çok tercih edilen ürünü Effaclar Cilt temizleme Jeli. Effaclar Cilt temizleme jeli 200 ve 400 ml boylarda sunulmakta. Cildi yıpratmadan nazikçe kir ve fazla yağdan temizleyen ve gözenek bakımı yapan bir temizleyici.  İçeriğinde zengin La Roche Posay Termal suyu bulundurmakta.

Üretici açıklaması:

Karma ve yağlı cilt. Effaclar Gel hassas ciltler için yeni formülüyle ciltten nazik bir şekilde kiri, yağı ve makyajı temizler. Ciltte temizlik ve tazelik sağlar. La Roche-Posay Termal suyu içerir. Cilde uyumlu pH'a sahiptir. Sabun, renklendirici madde ve alkol içermez.

La Roche Posay Effaclar Jel 400 ml

 

Effaclar Misellar Su:

Yağlı ve hassas ciltler için termal su açısından zengin misellar özellikte temizleme suyu.

•Cildi kurutmadan temizler.

•Yüz, göz ve dudaktaki makyajı çıkarır.

•La Roche-Posay Termal Suyu ve Gliserin içeren formülü pürüzsüz ve yumuşak bir cilde kavuşmanızı sağlar

•Ferah bir his oluşmasına yardımcı olur. Sabun, alkol ve boyar madde içermez.

Effaclar Tonik:

Effaclar Duo Plus Krem : 

Effaclar Duo Plus krem de birkaç farklı çeşit sunmakta. Bunlar ise:

  • Effaclar Duo Plus
  • Effaclar Duo Unifiant:  Light ve Medium şeklinde 2 farklı renk seçeneği sunar
  • Effaclar Duo Spf 30 güneşten koruma özelliği sunar.              

Tıkalı gözeneklere, sebum fazlalığına ve düzensiz cilt görünümüne sahip hassas,yağlı ciltler.

Yeni formül: Jel-krem dokuda, 24 saat nemlendirme ve uzun süren matlık. Ciltte yapışkanlık ve yağlılık hissi bırakmayan hızlı emilim.

Procerad™ patentli seramid içeriği, düzensiz cilt görünümüne karşı bakım yapmaya yardımcı olur.

Komedojenik değildir. 

Nikel testinden geçmiştir.        

Effaclar Mat Nemlendirici ve Sebum dengeleyecici Krem

Effaclar K Anti Sebum krem

Effaclar H Nemlendirici krem

Effaclar H Cleansing Cream krem temizleyici.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.