Hyaluronik Asit Nedir? Ne işe yarar?

28 Eylül 2018

Hyaluronik asit nedir ne işe yarar?

Vücudumuzdaki tüm bağ dokusunda eklemlerde ve ciltte doğal olarak yer alan glukozaminoglikan denilen amino asit içeren polisakkarit formunda bileşenler bulunur. Bu bileşenler bağ dokusuna esneklik sağlamlık ve nem kazandıran bileşenler. Hyaluronik asit de bu bileşenlerden bir tanesi.

Hayatın Kaynağı Su,  Hyaluronik asit güçlü su tutucu:

Su olmadan hayat düşünülemez, insan vücudunda da  hem hacim hem de ağırlık olarak en çok bulunan madde su.  Su olmadan ya da yeterli su  olmadan vücut fonksiyonlarımızın normal şekilde yürümesi mümkün değil. Çünkü vücudumuzdaki her türlü biyokimyasal işlemde suyun çok önemli rolü var. Hyaluronik asit kendi ağırlığının 1000 katı kadar su tutabilen mucizevi bir molekül.

Hyaluronik Asit içeren nemlendiriciler

Cilt bakımı açısından Hyaluronik asit:

Cilt tüm vücudumuzu örten, dış etkenlere karşı koruyan, vücut bütünlüğünü sağlayan, ısı ve nem kaybetmemizi önleyen, ayrıca bedenimize son şeklini veren, vücut ağırlığımızın da en önemli kısmını oluşturan organımız. Cildimiz için de yeterli nem seviyesinin sürdürülmesi hayati önem taşıyor. Cildimizin şeklini almasını sağlayan ve koruyan tüm işlevler neme ihtiyaç duyar. Bu yüzden cildimizin yeterli neme sahip olması tüm cilt fonksiyonları için önemli. Yaşlanma etkilerinin geciktirilmesi, kırışıklık görünümünün azaltılması, ciltteki sarkmaların önlenmesi, güneş ve diğer çevresel olumsuzluklara karşı cildin korunması gibi önemli konularda cildimizin yeterli derecede nemlendirilmesi vazgeçilmez bir şart olarak karşımıza çıkıyor.

İşte burada Hyaluronik asit devreye giriyor. En etkili nemlendirici serumlarda ve kremlerde hyaluronik asit vezgeçilmez bir etken madde. Hyaluronik asitin birkaç farklı formu kozmetik ve dermokozmetik ürünlerde kullanılır. Sodyum Hyaluronate, Hyaluronik asitin sodyum tuzudur. Ayrıca düşük molekül ağırlıklı hyaluronik asit ve yüksek molekül ağırlıklı Hyaluronik asit  şeklinde de farklı etken maddeler söz konusu. Molekül ağırlığı azaldıkça Hyaluronik asit cildin daha derin katmanlarına kadar inebilmekte. Kozmetikte genellikle hem düşük hem de yüksek molekül ağırlıklı Hyaluronik asit bir arada kullanılarak cildin içten dışa nemlendirilmesi hedeflenir.

Hyaluronik asit içeren dermokozmetik cilt bakım ürünleri:

Hyaluronik asit içeren cilt bakım ürünleri Dermoeczanem.com’da ayrı bir ürün etiketi olarak tanımlanmıştır.  Bu ürünler tonikler, serumlar, losyon ve krem şeklinde de olabilmekte.  Vichy, Filorga, The Organic Pharmacy, Avene gibi markaların benzer ürünlerini sitemizde bulabilir ve inceleyebilirsiniz.

La Roche Posay Hyalu B5 serum       

La Roche Posay Hyalu B5 cilt bakım serumu 

La Roche Posay Hyalu B5 Kırışıklık Karşıtı Dolgunlaştırıcı Serum 30 ml

İçeriğindeki çift moleküllü Hyalüronik Asit ve Vitamin B5 sayesinde cilt bariyerini düzenleyici etkiye sahiptir.Hassas ciltler için uygundur.

 

Vichy Mineral 89 serum       

Vichy Mineral 89 cilt bakım serumu 

Vichy Mineral 89% Mineralizing Water + Hyaluronic Acid 50ml

Cildin günlük nem ve güç kaynağı
Doğal hyalüronik asit içerir
%89 Vichy termal suyu içerir
Günlük oluşan olumsuz etkenlerin giderilmesinde yardımcı olur
Parfüm ve boya içermez

Paraben ve silikon içermez

 

The Organik Pharmacy Hyaluronik asit içeren nem serumu

 

The Organic Pharmacy Hyaluronic Acid Serum % 0.2 30 ml​

Hyaluronik asit içerikli nemlendirici cilt bakım serumu.

Tüm cilt tipleri kullanabilir.
Hyaluronik asit,greyfurt yağı ve cadı fındığı içerir.
Cildi nemlendirmeye yardımcı olur.
Sıkılık ve esneklik için gerekli bakımı sağlar.
İnce çizgileri hedefler.
3 ağırlıkta Hyaluronik Asitten oluşur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.