Hyaluronik Asit Nedir? Ne işe yarar?

28 Eylül 2018

Vücudumuzdaki tüm bağ dokusunda eklemlerde ve ciltte doğal olarak yer alan glukozaminoglikan denilen amino asit içeren polisakkarit formunda bileşenler bulunur. Bu bileşenler bağ dokusuna dolgunluk ve nem kazandıran bileşenler. Hyaluronik asit de bu bileşenlerden bir tanesi.

Hayatın Kaynağı Su, Hyaluronik Asit Güçlü Su Tutucu:

Su olmadan hayat düşünülemez, insan vücudunda da hem hacim hem de ağırlık olarak en çok bulunan madde su. Su olmadan ya da yeterli su olmadan vücut fonksiyonlarımızın normal şekilde yürümesi mümkün değil. Çünkü vücudumuzdaki her türlü biyokimyasal işlemde suyun çok önemli rolü var. Hyaluronik asit kendi ağırlığının 1000 katı kadar su tutabilen mucizevi bir molekül.

Cilt Bakımında Hyalüronik Asit

Cilt Bakımında Hyalüronik Asit Kullanımı

Cilt tüm vücudumuzu örten, dış etkenlere karşı koruyan, vücut bütünlüğünü sağlayan, ısı ve nem kaybetmememizi sağlayan, ayrıca bedenimize son şeklini veren, vücut ağırlığımızın da en önemli kısmını oluşturan organımız. Cildimiz için de yeterli nem seviyesinin sürdürülmesi hayati önem taşıyor. Cildimizin şeklini almasını sağlayan ve koruyan tüm işlevler neme ihtiyaç duyar. Bu yüzden cildimizin yeterli neme sahip olması tüm cilt fonksiyonları için önemli. Yaşlanma etkilerinin geciktirilmesi, kırışıklık görünümünün azaltılması, güneş ve diğer çevresel olumsuzluklara karşı cildin korunması gibi önemli konularda cildimizin yeterli derecede nemlendirilmesi vazgeçilmez bir şart olarak karşımıza çıkıyor.

İşte burada Hyaluronik asit devreye giriyor. En etkili nemlendirici serumlarda ve kremlerde hyaluronik asit vezgeçilmez bir etken madde. Hyaluronik asitin birkaç farklı formu kozmetik ve dermokozmetik ürünlerde kullanılır. Sodyum Hyaluronate, Hyaluronik asitin sodyum tuzudur. Ayrıca düşük molekül ağırlıklı hyaluronik asit ve yüksek molekül ağırlıklı Hyaluronik asit şeklinde de farklı etken maddeler söz konusu. Molekül ağırlığı azaldıkça Hyaluronik asit cildin daha derin katmanlarına kadar inebilmekte. Kozmetikte genellikle hem düşük hem de yüksek molekül ağırlıklı Hyaluronik asit bir arada kullanılarak cildin içten dışa nemlendirilmesi hedeflenir.

Hyalüronik Asit İçeren Dermokozmetik Cilt Bakım Ürünleri

Hyaluronik asit içeren cilt bakım ürünleri Dermoeczanem.com’da ayrı bir ürün etiketi olarak tanımlanmıştır. Bu ürünler tonikler, serumlar, losyon ve krem şeklinde de olabilmekte. Vichy, Filorga, La Roche Posay, Avene gibi markaların benzer ürünlerini sitemizde bulabilir ve inceleyebilirsiniz.

La Roche Posay Hyalu B5 Kırışıklık Karşıtı Dolgunlaştırıcı Serum

La Roche Posay Hyalu B5 Kırışıklık Karşıtı Dolgunlaştırıcı Serum tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur. Ciltte dolgun ve güzel bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Kırışıklıklar ve ince çizgilerin görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

Vichy Mineral 89 Mineralizing Water + Hyaluronic Acid Serum

Vichy Mineral 89 Mineralizing Water + Hyaluronic Acid 50 ml Serum, içeriğinde bulunan %89 oranındaki Vichy Mineralli Termal Suyu ve Doğal Kaynaklı Hyalüronik asit ile cildin günlük nemlendirilmesinde yardımcı olur. Cildi nemlendirir ve dolgun bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

The Organic Pharmacy Hyaluronic Acid Serum % 0.2 30 ml

The Organic Pharmacy Hyaluronic Acid Serum ciltte sıkı bir görünüm oluşmasına yardımcıdır. İnce çizgi görünümüne karşı bakım yapmaya yardımcı olur. Cilde doğal parlak bir görünüm oluşmasına yardımcıdır. Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur.

Institut Esthederm Intensive Hyaluronic Serum 30 ml

Institut Esthederm Intensive Hyaluronic Serum Nemsiz ve cilt yüzeyinde inci çizgi ve kırışıklık görünümü oluşmuş ciltler için bakım sunar. Hyalüronik asit ile cildi yoğun şekilde nemlendirmeye, çizgilerinin azalmasına yardımcı olur.

Skinceuticals Hydrating B5 30ml

Skinceuticals Hydrating B5 içeriğindeki cildin doğal besleyici faktörlerinden oluşan eşsiz kompleks yardımıyla cildin optimal nem dengesini korumaya yardımcı olur. Cilde yumuşak ve ışıltılı bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Doğal bir nemlendirici olan hyaluronik asit cildi nemlendirmeye ve dolgun bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

Filorga Oxygen Glow Perfecting Mask 75 ml

Nemlendirici etki sunan, hyalüronik asit içeren Filorga Oxygen Glow Perfecting Mask cildin yumuşatılmasında yardımcı olur. Cildi temizler.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.