Güneş Lekelerinden Korunma Yöntemleri

12 Temmuz 2019

Güneş lekeleri, güneşin zararlı UV ışınları nedeniyle oluşur. Özellikle yaz aylarında sık rastlanan bu cilt durumu, kadınların korkulu rüyalarından biridir. Beyaz tenli kadınlarda daha sık görülen güneş lekelerini kamufle ve bakım için birçok yöntem geliştirilmiştir. Ancak öncesinde cildinize etkili bir şekilde bakım yaparak leke görünümü oluşumunu yavaşlatabilirsiniz. Biz de bu yazımızda güneş lekelerine karşı bakım önerileri ile geldik. Keyifli okumalar…

Cildimizi Güneş Lekelerinden Korumak İçin Ne Yapmalıyız?

Güneşin zararları yıllardır anlatılıyor ancak zararlarına karşı bakım ve koruma genelde ihmal ediliyor. Güneş lekelerine karşı, cildinizi korumak için kapsamlı bir bakım yapmalısınız. Öncelikle;

Mutlaka güneş kremi kullanmalısınız. UV ışınlarının leke görünümü oluşmasını hızlandırması dışında, yaşlanma etkilerini hızlandırması, cildi kuru bir görünüme ulaştırması, nemsiz bırakması ve donuk bir görünüm oluşması gibi birçok etkisi bulunuyor. Güneş lekeleri dahil cildinizi bu durumlardan korumak için mutlaka güneş kremi kullanmalısınız. Kullanacağınız güneş kremi, güneş lekelerine bakım yapabilen özelliğe sahipse ekstra bakım yapabilirsiniz.

Güneşin en tepede olduğu 11-16 arasında güneşe çıkmamalısınız. Cildinizi güneş lekelerinden korumak için, güneşin en tepede olduğu saatlerde dışarı çıkmamanız gerekir. Eğer mecburiyetiniz varsa, güneş kremi kullanmalı ve kapalı kıyafetler giymelisiniz.

Dışarı çıkarken şapka takmalısınız.Dışarı çıkarken şapka takarak, yüzünüzü güneş ışınlarından koruyabilirsiniz. Böylelikle güneş lekelerinin en yoğun görüldüğü yüzünüz için ekstra önlem almış olabilirsiniz.

Güneş batıncaya kadar gölgeli yerde durun. Dışarı çıkma mecburiyetiniz varsa işiniz bittikten sonra güneş batıncaya kadar gölgeli alanlarda beklemelisiniz.

Solante Pigmenta Lotion

Karma, yağlı, hassas, normal ve kuru ciltler için geliştirilen bu güneş kremi, 50 faktördür ve UV ışınlarına karşı korumayı amaçlar. Ayrıca içeriğindeki üst düzey bileşenler sayesinde ciltteki leke görünümüne karşı bakım yapar. Cilde nem kazandırmaya yardımcı olur ve cildi doğal bir yumuşaklığa ulaştırır. İçeriğinde kullanılan seçkin ham maddeler ile çok amaçlı kullanıma uygundur.

Bioderma Phoderm Spot

Lekeye eğilimli ciltler için özel geliştirilen bu güneş kremi, cildi UV ışınlarına karşı korumayı amaçlar. Tüm vücut ve yüzde kullanıma uygundur. Fransa’da geliştirilen özel formülü, krem dokusu cilt üzerinde kolay yayılır. Güneşe çıkmadan maksimum yarım saat önce kullanılması gerekir.

La Roche Posay Anthelios Pigmentation

La Roche Posay Anthelios Pigmentation 50 faktördür ve birden çok amaca uygun geliştirilmiştir. Cildi UV ışınlarına karşı korumak, cilt tonu dengesizliğine bakım yapmak ve renkli formuyla fondötene ihtiyaç bırakmadan ciltte istenmeyen durumları gizlemeye yardımcı olur… Hepsine tek bir ürünle kavuşmak isterseniz La Roche Posay Anthelios Pigmentation, dermoeczanem.com’da sizleri bekliyor.

Vichy İdeal Soleil Spf50 Anti-Taches Anti-Dark Spots

UV lekeleri için özel geliştirilen formüle sahip Vichy İdeal Soleil Spf50 Anti-Taches Anti-Dark Spots, renkli güneş kremidir. Lekelere karşı bakım yapar ve renkli yapısı yazın kapatıcı niyetiyle de kullanılabilir. İnanılmaz pratik bir şekilde olan yapısı ile üç farklı amaca yönelik kullanılabilir. Hipoalerjeniktir ve formülü kliniklerce test edilmiştir. Vichy İdeal Soleil Spf50 Anti-Taches Anti-Dark Spots, dermoeczanem.com’da…

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.