Güneş Koruyucu Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

03 Nisan 2019

Güneş Koruyucu Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

UVA ve UVB ışınları ciltte kırışıklıklara, erken yaşlanmaya, leke görünümüne neden olabilir, cildin nem seviyesini düşürebilir. Bu etkilerden cildi korumak için etkili bir güneş kremi kullanılmalıdır. Ancak güneş kreminin cildi bu etkilerden yüksek performansla koruması için belli niteliklere sahip olması gerekir. Peki, nedir bu etkiler ve güneş kremi satın alırken nelere dikkat etmek gerekir? Sizin için araştırdık.

Önceden insanlar, güneş kremi satın alırken ne içeriğine, ne markasına, ne kapasitesine ne de cilt tipine uygunluğa dikkat ediyorlardı. Cilt bakım ürünleri kadar güneş koruyucular da cilt tipine, ihtiyaçlarına uygun olmalıdır. Böylelikle kullandığınız ürünün niteliği, verimi artar, performansı yükselir ve farklı ürün kullanmaktan dolayı ciltte oluşabilecek olumsuz durumların önüne geçilebilir.

Öncelikle güneş kremi alırken ilk bakmanız gereken cilt tipinizdir.

Cilt Tipinize Uygun Olmalı!

Kullanacağınız güneş ürününün cilt tipinize uygun olması, satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktadır.

Yağlı ve düzensiz ciltler ciltler; jel, köpük ve krem kıvamında formunda daha su bazlı ürünleri kullanması gerekir. Sitemizde yer alan Dermasolar Age Defence Cream SPF50, yağlı ve hassas ciltlere özel güneş koruyucudur. İçeriğindeki ​hiyalüronik asit sayesinde cildi yağlandırmadan nemlendirir ve güneşe karşı etkili koruma sağlar.

Kuru ve hassas ciltler; nemlendirici özelliği bulunan daha sıvı ve losyon formundaki ürünleri kullanmalıdır.

Karma ciltler ise; kendi tiplerine uygun ve tüm ciltler için uygun olan ürünleri kullanabilir. Dermabien Dermasolar Mineral Plus SPF50 tüm cilt tipleri için üretilmiştir.

Cilt Tipine Uygun Olmalı!

En Az 30 Faktör Olmalı!

Sun Protection Factor yani güneş koruma faktörünün UV ışınlarına karşı etkinliği hakkında bilgi verir. UV ışınlarına karşı doğru bir koruma için, ürün en az 30 faktör olmalıdır.

Cilt İhtiyaçlarınıza Uygun Bakım Yapmalı!

Belirli bir cilt tipine sahipseniz satın alacağınız güneş kremi, cilt tipinize ve ihtiyacınıza yönelik bakıma da uygun olmalıdır. Dermabien Dermasolar SPF 50 + Leke Karşıtı Anti Aging Güneş Kremi, leke karşıtı ve anti aging bakım yapar. UV ışınlarına karşı cildi korumaya yardımcı olur.

UV ışınlarına Karşı Filtresi Olmalı!

UV ışınları cilt üzerinde birçok olumsuz duruma yol açabilme etkisine sahiptir. Seçeceğiniz güneş ürünün UV filtresinin olması ürünün kapasitesini artırır ve cildi bu olumsuz durumlara karşı korumaya yardımcı olur.

Uv ışınlarına karşı filtresi olmalı!

Suya Dayanıklı Olmalı!

Kullanacağınız ürünün suya dayanıklı olması özellikle denize girdiğinizde ya da terlediğinizde güneşten korumaya devam etmesi açısından önemlidir.

İçeriğindeki Ham Maddeler Yetkin Olmalı!

Son yıllarda, dermokozmetik markalar güneş ürünlerinin içeriğinde yüksek etken maddeler kullanarak ürünleri daha yaralı hale getirdi. Böylelikle verimi artan ürünler, daha yüksek performansa sahip oldu. Dermabien Sun Protection Cream Again Solar Damage içeriğindeki E vitamini, hiyalüronik asit ve mineraller sayesinde güneşe karşı yüksek koruma sağlar. Nemlendirici etkiye de sahip ürün, cildi yumuşatmaya yardımcı olur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.