GÖZENEK SIKILAŞTIRMA İÇİN KULLANABİLECEK ÜRÜNLER

25 Aralık 2018

GÖZENEK SIKILAŞTIRMA İÇİN KULLANABİLECEK ÜRÜNLER

Gözenekler, yağ bezi kanallarının cilde açılma noktalarıdır. Bazı insanlarda gözenek genişlemesi görünümü olumsuz bir görüntü oluşturur. Temelinde birçok neden yer alsa da, cilt tipine uygun olmayan yanlış cilt bakım ürünü kullanımları da başta gelen nedenlerdendir. Karma cilt tipine sahipken yağlı cilde ait yüz kremini kullanmak gibi.

Gözenek genişlemesi görünümü en fazla yağlı cilde sahip kişiler yaşıyor. Özellikle en çok T bölgesinde yaşanan bu duruma karşı cilt tipine uygun gözenek sıkılaştırma ürünleri kullanılması gerekir. Piyasada var olan sıkılaştırma kremleri tek başına işinizi görmeyebilir. Bu soruna karşı birden çok üründen yardım alarak bakım yapılmalıdır. Peki, hangi gözenek sıkılaştırma ürünleri kullanmalıyız? Gözenek sıkılaştırıcı kremler işe yarar mı? Sizler için araştırdık.

Cilt bakımının 4 aşaması vardır.Temizleme, tonikleme, nemlendirme, koruma.

Belli bir rutine bağlanması gereken bu aşamalarla cilt; temizlenir, tonikle temizlik daha etkili hale getirilir, kullanılan nemlendiriciyle ideal nem seviyesine ulaştırılır, maskeyle de korunur.

Bakımı en zor cilt tipi ise yağlı ciltlerdir. Yağlı ciltlerin gözenek genişlemesi durumu oldukça sık karşılaşılır. Bu cilt tipi çoklu ürün kullanımı ile gözenek genişlemesine karşı bakım yapılabilir. Kullanılan tek bir ürünle sonuç alması ihtimal dâhilinde bile değil. Bıkmadan düzenli, devamlı ve sistemli bir bakım gerekli.

Öncelikle bu cilt tipine sahip kişiler, gözenek genişlemesine karşı bakım rutinlerinde akşamları cildini etkili bir şekilde temizlemeli!

Institut Esthederm Osmoclean Gentle Deep Pore Cleanser 75ml, eşsiz vakum teknolojisi ile gözenekleri temizler. Granülsüzdür, cilt yüzeyinde herhangi bir kötü duruma sebebiyet vermez.

Cildi tek başına temizlemek de yeterli bir adım değil. Temizleme ürünü tonikle desteklemeli ve cilt etkili bir şekilde temizlenmelidir. Özellikle makyaj yapan kadınların cildi sadece cilt temizleyiciyle temizlenmez. Ekstra makyaj kalıntıları tonikle iyice temizlenmelidir.

Perricone MD Intensive Pore Minimizer, yağlı ve karma ciltlerde görülen genişlemiş gözenek karşıtı, gözenek sıkılaştırmaya yardımcı tonik. Glikolik Asit ve Salisilik Asitten elde edilen AHA, BHA içeriği sayesinde cildin yağ dengesini kontrol altına almaya, aşırı yağlanma ve parlamaya karşı bakım yapmaya yardımcı olur.

Temizleme işleminden sonra kullanılacak nemlendirici kremlerle gözenek sıklaştırma bakımı tamamlanmalı. Bunun için size önerebileceğimiz ürün;

La Roche Posay Effaclar Mat olabilir. Cildin doğal nem ihtiyacını korumaya yardımcı olurken, aşırı parlamaya karşı bakım yapmaya yardımcı olur.

Gözenek sıkılaştırmak için cilt bakımın yanı sıra ekstra sıkılaştırıcı kremler de kullanılmalı. Sıkılaştırıcı krem markaları piyasaya birçok ürün sürse de aslında kremler de tek başına yeterli değil. Gözenek sıkılaştırma ürünleri ile kapsamlı bir bakım yapılmalıdır.

Babe Gözenek Problemine Karşı SET ile istediğiniz kapsamlı bakımı yapabilmeniz mümkün. Set; Babe Stop- Akn Sebum-Regulating Mask, Babe Stop- Akn Mattifying Moisturiser, Babe Stop- Akn Yüz Temizleme Jelini içerir.

Bioderma Akne Eğilimli Ciltlere Özel Global Bakım Seti, gözenek sıkılaştırma ürünleri içerisinde ön plana çıkanlardan. Set; krem ve serumu içerir.

Perricone MD Intensive Pore Treatment, karma ve yağlı ciltler için etkili gözenek sıkılaştırıcı ürün, sebumu dengeleyerek parlamayı azaltmaya yardımcı olur.

Avene Cleanance Mat Emulsion, cilt yüzeyine matlık kazandırır, gözenekleri sıkılaştırmayı amaçlar.

Bu cilt tipine sahip kişiler makyaj yapmadan önce mutlaka bir matlaştırıcı ürün kullanmalı. Filorga Pore Express Gözenek Azaltıcı Matlaştırıcı Primer, karma ve yağlı ciltler için matlaştırıcı etki gösterir.

EVDE HAZIRLANAN GÖZENEK SIKILAŞTIRICI MASKE TARİFLERİ

Bu tavsiye ürünlerin yanı sıra gözenek sıkılaştırıcı maske tarifleri ile evde kendi tarifinizi oluşturabilirsiniz. Gözenek sıkılaştırıcı maske tariflerini uygulamada zorluk yaşarsanız yukarıda tavsiye ettiğimiz cilt bakım ürünlerini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Tavsiye ettiğimiz ev yapımı maskeler tek kullanımlıktır.

Buğday unu ve limon maskesi

Yarım bardak ılık su

3 yemek kaşığı buğday unu

Yarım limon suyu

Limon suyu, su ve buğday unu peeling kıvamına gelene kadar karıştırılır ve yüze uygulanır yirmi dakika bekletildikten sonra yüzden soğuk su yardımıyla temizlenir.

Yumurta Akı Maskesi

1 adet yumurtanın akı

2 çay kaşığı limon suyu

İki malzemeyi karıştırıp yüzünüze uygulayın. 10 dakika beklettikten temizleyin. Son olarak ılık su ile durulayın.

Bu tavsiyelerle beraber gözenek genişlemesi görünümüne karşıt bakım yapabilirsiniz. Cildinizi eşsiz bir görünüme ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.