Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

02 Temmuz 2019

Doğal yaşlanma etkileri ve ciltte en çok göz çevresinde belli olur. Çünkü göz çevresi, cildin diğer bölgelerinden daha hassas yapıya sahiptir. Bu hassaslık; uykusuzluk, yorgunluk, halsizlik gibi belirtileri direkt yansıtır ve kamufle için kullanılan hiçbir ürün tesir etmeyebilir. Bu nedenle göz çevrenize uygun bakım ürünleri ile etkili bir şekilde bakım yapmalısınız.

Göz Çevresi Bakımı Aşamaları

Göz çevresi, en fazla bakıma ihtiyaç duyulan bölgelerden biridir. Oldukça hassas bir yapıya sahip bölgede kullanılacak ürünler oraya ait, özel üretilmiş olmalıdır. Özellikle de o bölgenin pH’ına uygun olmalıdır.

Göz çevresi bakımı için öncelikle cilt ihtiyacınızı bilmeniz gerekir. Cilt tipinize ve ihtiyacınızı belirledikten sonra o bölgeye özel ürün kullanmanız gerekir. Göz çevresi bakım aşamaları ise belli bir standarda göre yapılır. Yani;

Göz Çevresi Temizliği

Göz çevresi temizliği yaparken genelde tüm yüz için kullanılan cilt temizleyiciler kullanılır. Ancak göz çevresi, cildin diğer bölgelerine göre daha hassas bir yapıya sahiptir ve bu bölgede kullanılması gereken temizleme ürünleri farklı olmalıdır.

Göz çevresi temizliği yapabilmek için, bu bölge için özel geliştirilmiş bir temizleme sıvısına ihtiyacınız var. Tedarik ettiğiniz temizleme sıvısını, temizleme pamuğa dökün ve ovalamadan nazik hareketlerle göz çevrenizi temizleyin. İşlem bu kadar basit.

Babe Bi Phase Micellar Oil Dry Skin Make Up Removes

Kuru ve çok kuru ciltler için geliştirilmiş bu ürün çift fazlıdır. Tüm yüz için kullanabilir özelliğine sahiptir yani hassas göz çevreniz ve dudak çevreniz için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Makyajı kalıntı bırakmadan temizleyen yapısı, suya dayanıklıdır.

Bioderma Sensibio H2O

Dermokozmetik dünyasının güçlü markası Bioderma, geliştirdiği bu makyaj temizliği suyuyla trendleri alt üst ediyor. Kadınların çok beğenerek kullandığı H2O, cildi ferahlatır ve etkili bir şekilde temizler. Ayrıca, hassas göz çevresine uygun pH’a sahiptir. Hassas göz çevrenizi güvenilir bir ürünle temizlemek isterseniz tercih edebileceğiniz güzel bir üründür. Durulama gerektirmez, pratik bir şekilde uğraştırmadan cildi temizlemeye yardımcı olur.

Nemlendirme

Göz çevresi neme ihtiyaç duyar. Özellikle belli aralıklarla nemlendirmek şarttır. İnce ve hassas bir yapısı olduğu için bu bölgede kullanacağınız ürünlerin, o bölgeye özel geliştirilmesi gerekir. Sitemizde yer alan göz çevresini nemlendiren ürünler, cilde yoğun nem kazandırır ve parlak bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

Nemlendirici ürünü temizlediğiniz cildinize uygulamalısınız, böylelikle alacağınız sonuç daha etkili hale gelir. Nemlendirici ürünü alın ve parmaklarınızla masaj yaparak cildinize uygulayın. Gün içinde en az iki kez yapabilirsiniz.

Vichy Mineral 89% Mineralizing Water + Hyaluronic Acid

Vichy Mineral 89% Mineralizing Water + Hyaluronic Acid, hyalüronik asit içerir. Gün içinde cildinize ve göz çevrenize etkili bir şekilde nem kazandırmak isterseniz tercih edebileceğiniz bir ürün. Tüm ciltler için uygundur. Parfüm ve boya içermeyen formülü ile güvenli bir şekilde cildinize uygulayabilirsiniz.

Embryolisse Radiant Eye

Göz çevresi için özel geliştirilen ürün, bölgeyi nemlendirirken ince kırışıklıklara görünümüne karşı bakım yapmaya yardımcı olur Tüm cilt tipleri için özel geliştirilmiştir. Özellikle göz altı renk eşitsizliği görünümüne sahipseniz bu ürünü tercih edebilirsiniz. Embryolisse Radiant Eye, sitemizde sizleri bekliyor.

Avene Soin Apaisant Contour Des Yeux

Tüm ciltlerin kullanımına uygun bu ürün, su bazlıdır ve kolay bir şekilde uygulanır. Cildi yumuşak bir his oluşmasına yardımcı olur. Özellikle dış faktörlerin etkisine karşı bakım yapmaya yardımcı olur. Nazik hareketlerle masaj yaparak, verimini artırabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.