Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

02 Temmuz 2019

Doğal yaşlanma etkileri ve cilt sorunları en çok göz çevresinde belli olur. Çünkü göz çevresi, cildin diğer bölgelerinden daha hassas yapıya sahiptir. Bu hassaslık; uykusuzluk, yorgunluk, halsizlik gibi belirtileri direkt yansıtır ve kamufle için kullanılan hiçbir ürün tesir etmeyebilir. Bu nedenle göz çevrenize bakım yapmalı ve cilt sorunlarından korumaya odaklamalısınız.

Göz Çevresi Bakımı Aşamaları

Göz çevresi, en fazla bakıma ihtiyaç duyulan bölgelerden biridir. Oldukça hassas bir yapıya sahip bölgede kullanılacak ürünler oraya ait, özel üretilmiş olmalıdır. Özellikle de o bölgenin pH’ına uygun olmalıdır.

Göz çevresi bakımı için öncelikle o bölgede görülen problemleri tespit etmeniz gerekiyor. Yani morluk görünümüne mi, kırışıklık oluşumuna mı, elastikiyet kaybına mı yoksa ışıltı eksilmesine karşı mı bakım yapacaksınız. O bölgede yer alan cilt sorununuzu tespit ettikten sonra o bölgeye özel ürün kullanmanız gerekir. Göz çevresi bakım aşamaları ise belli bir standarda göre yapılır. Yani;

Göz Çevresi Temizliği

Göz çevresi temizliği yaparken genelde tüm yüz için kullanılan cilt temizleyiciler kullanılır. Ancak göz çevresi, cildin diğer bölgelerine göre daha hassas bir yapıya sahiptir ve bu bölgede kullanılması gereken temizleme ürünleri farklı olmalıdır.

Göz çevresi temizliği yapabilmek için, bu bölge için özel geliştirilmiş bir temizleme sıvısına ihtiyacınız var. Tedarik ettiğiniz temizleme sıvısını, temizleme mendiline dökün ve ovalamadan nazik hareketlerle göz çevrenizi temizleyin. İşlem bu kadar basit.

Babe Bi Phase Micellar Oil Dry Skin Make Up Removes

Kuru ve çok kuru ciltler için geliştirilmiş bu ürün çift fazlıdır. Tüm yüz için kullanabilir özelliğine sahiptir yani hassas göz çevreniz ve dudak çevreniz için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Makyajı kalıntı bırakmadan temizleyen yapısı, suya dayanıklıdır.

Bioderma Sensibio H2O

Dermokozmetik dünyasının güçlü markası Bioderma, geliştirdiği bu makyaj temizliği suyuyla trendleri alt üst ediyor. Kadınların çok beğenerek kullandığı H2O, cildi rahatlatır ve derinlemesine temizler. Ayrıca, hassas göz çevresine uygun pH’a sahiptir. Hassas göz çevrenizi güvenilir bir ürünle temizlemek isterseniz rahatlıkla kullanabilirsiniz. Durulama gerektirmez, pratik bir şekilde uğraştırmadan cildi temizlemeye yardımcı olur.

Nemlendirme

Göz çevresi neme ihtiyaç duyar. Özellikle belli aralıklarla nemlendirmek şarttır. İnce ve hassas bir yapısı olduğu için bu bölgede kullanacağınız ürünlerin, o bölgeye özel geliştirilmesi gerekir. Sitemizde yer alan göz çevresini nemlendiren ürünler, cilde yoğun nem kazandırır ve bölgenin ışıltıya ulaşmasını sağlar.

Nemlendirici ürünü temizlediğiniz cildinize uygulamalısınız, böylelikle alacağınız sonuç daha etkili hale gelir. Nemlendirici ürünü alın ve parmaklarınızla masaj yaparak cildinize uygulayın. Gün içinde en az iki kez yapabilirsiniz.

Vichy Mineral 89% Mineralizing Water + Hyaluronic Acid

Vichy Mineral 89% Mineralizing Water + Hyaluronic Acid, hiyalüronik asit içerir. Gün içinde cildinize ve göz çevrenize derinlemesine nem kazandırmak isterseniz rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tüm ciltler için uygundur. Parfüm ve boya içermeyen formülü ile güvenli bir şekilde cildinize uygulayabilirsiniz.

Embryolisse Radiant Eye

Göz çevresi için özel geliştirilen ürün, bölgeyi nemlendirirken ince kırışıklıklara katkı sağlamayı amaçlar. Tüm cilt tipleri için özel geliştirilmiştir. Özellikle göz altı morluk görünümüyle karşı karşıyaysanız bu ürünle rahatlıkla bakım yapabilirsiniz. Göz çevresini yorgunluktan da arındırmak için ve enerji kazandırmak için kullanabilirsiniz. Embryolisse Radiant Eye, sitemizde sizleri bekliyor.

Avene Soin Apaisant Contour Des Yeux

Tüm ciltlerin kullanımına uygun bu ürün, su bazlıdır ve rahat bir şekilde uygulanır. Cildi yumuşaklık ve esneklik kazandırmayı amaçlar. Özellikle dış faktörlerin etkisiyle yorulmuş bölgelere enerji kazandırmayı amaçlar. Nazik hareketlerle masaj yaparak, verimini artırabilirsiniz.

Göz Altı Morluklarına Özel Ürün

Göz altı morluk görünümü, cildi olduğundan daha yorgun ve uykusuz gösterir. Bu cilt problemine karşı günlük olarak bakım yapmalısınız. Bakım yapabilmek için, göz altı morluk görünümüne özel geliştirilen ürün kullanabilirsiniz. Ayrıca erken yatarak ve sağlıklı beslenerek bakımınızı destekleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.