Glikolik Asit Nedir?

29 Nisan 2019

Glikolik asit nedir, SkinCeuticals ile açıklıyoruz.

Glikolik asit, peeling ürünlerinde en çok kullanılan bileşenlerden biridir ve güzellik editörleri, blog yazarları, ünlüler ve dermatologlar tarafından çok sevilir.

Hangi cilt tipine sahip olursanız olun rutininize eklemeniz gerekir. Sebeplerini anlamak ve faydalarını keşfetmek için lütfen yazımızın devamını inceleyin.

Glikolik asit nedir?

Glikolik asit, başka bir adıyla alfa-hidroksi asit olarak bilinen bir AHA formudur. Bitki şekerlerinden türetilmiş, aynı zamanda yaygın olarak "meyve asidi" olarak da adlandırılır ve sağlıklı bir cilt elde etmek için kullanabileceğiniz en etkili kimyasal eksfoliyan maddelerinden biridir.

Oldukça küçük molekül yapısı sayesinde cildin üst katmanlarına diğer AHA asitlerinden daha iyi nüfuz edebilir. Mat cilt için gözle görülür şekilde taze bir görünüm oluşmasına yardımcı en iyi asitlerden biridir.

Glikolik nasıl çalışır?

BHA’lardan (beta-hidroksi asitler) farklı olarak, AHA’lar; kir, yağ, yabancı maddeleri çözmek için cilt hücrelerinin üst katmanları üzerinde çalışır.

Karma bir cildiniz varsa, glikolik asit fiziksel bir eksfoliyan için mükemmel bir alternatif olabilir. Aşındırıcı olmayan dokusu, aşırı sert bir ovalamaya gerek kalmadan cildi nazikçe temizlemeye yardımcı olur.

Faydaları nelerdir?

Özellikle olgun, güneşten zarar görmüş, leke eğilimli veya yağlı bir cildiniz varsa, glikolik asit harikalar yaratır, ayrıca tüm cilt tipleri için kullanımı uygundur.

Düzensiz cilt görünümüne karşı bakım yapma konusundaki inanılmaz kabiliyeti sayesinde,ciltte daha parlak, daha taze ve daha aydınlık bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Cildi nazik bir şekilde temizlerken diğer tüm ürünlerin cilde daha iyi ve daha kolay emilmesine yardımcı olur. Doğrusu, bu bakım sayesinde rutin cilt bakımınızdan daha fazlasını elde edebilirsiniz.

SkinCeuticals Glycolic 10 Nedir? 

SkinCeuticals Glycolic 10, tüm glikolik asit sihrinin gerçekleştiren üründür. SkinCeuticals Glycolic Renew Overnight, bugüne kadar geliştirilen en güçlü ve en etkili formüllerden biridir. Diğer birçok glikolik asit ürününden farklı olarak, bu güçlü gece kremi cilde %10'luk gerçek bir glikolik asit konsantrasyonu sağlar. %2 fitik asit (cildin berraklığını ve parlaklığını arttırmaya yardımcı) ile harmanlanmış %10 glikolik asit ve ayçiçeği çekirdeği balmumu, gliserin ve jojoba yağı gibi botanik bitkileri içeren krem, yüksek etkili asidi ile cildinizde çalışmaya başlarken aynı zamanda cildi beslemeye ve ferahlatmaya yardımcı olur. Bu esnada, salisilik asit, cildinizde lekelerin görünümünü azaltmaya yardımcı olur. 35-64 yaşları arasındaki 52 kadın üzerinde yürütülen 8 haftalık bir klinik çalışma sürecinde SkinCeuticals, Glycolic 10 Renew Oightight'ın inanılmaz sonuçlarını kanıtlanmıştır.  Tüm katılımcılar arasında aşağıdaki gelişmeleri gördüler: 

  • Parlaklıkta ortalama %36 oranında gelişme
  • Cilt dokusunda ortalama %37 oranında iyileşme
  • Cilt tonunda ortalama %19 oranında iyileşme 

Kullanım şekli: Yüzünüze ve boynunuza (genellikle ihmal edilen ancak ilk yaşlanma belirtileri gösteren bölgelerden biridir)  bezelye büyüklüğünde bir miktar uygulayın. Glikolik asit kullanırken, cildiniz daha hassas ve güneş hasarına daha eğilimli hale geleceği için ertesi sabah geniş spektrumlu bir SPF uyguladığınızdan emin olun.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.