Geleneksel Asya Güzellik Sırrı Buhar Banyosu

31 Mayıs 2019

Geleneksel Asya Güzellik Sırrı: Buhar Banyosu

Asya kıtasındaki kadınlar yüzyıllardır güzelleşmek için ciltlerine buhar banyosu uyguluyor. Özellikle Koreli kadınlar günümüzde dahi, her duş sonrası buhar banyosu yapmayı ihmal etmiyor. Buhar banyosu özellikle nitelikli bir cilt temizliği için biçilmiş kaftan. Son yıllarda ülkemizde de önemi anlaşılan buhar banyosunun cilde birçok yararı bulunuyor. Biz de bu yazımızda “Buhar banyosu ciltte nelere iyi gelir?” “Buhar banyosu nasıl yapılır? ” sorularını yanıtlamaya çalışacağız.

Buhar banyosu ciltte nelere iyi gelir?

Buhar banyosu, yapımı zor bir rutin gibi dursa da cilde oldukça faydalıdır. Bu uygulama;

buhar banyosu

  • Cildimizi etkili bir şekilde temizler

Cildimizde biriken kirleri, yağları, tozları cilt temizliği yaparak gidermeye çalışırız. Ancak sadece cilt temizliği yaparak gözeneklerimizi arındıramayız. Buhar banyosu kir ve yağdan dolayı tıkanmış gözeneklerimizi temizleyerek, cildimize etkin bir yağ arındırması imkânı sunar.

Buhar banyosu, özellikle cildimizde doğru temizlik yapamadığımızdan dolayı oluşabilecek sivilceye eğilim, siyah nokta gibi sorunları da azaltabilir.

Buhar banyosundan önce cildinizi Bioderma Sensibio H2O ile temizlemeniz banyonun ciltteki temizleme kapasitesini daha da artıracaktır. Özellikle hassas ciltlerin çok uygun yapısıyla cildinizi etkili bir şekilde buhar banyosuna hazırlayacaktır.

  • Kullandığımız cilt bakım ürünlerinin verimini artırır

Doğru cilt temizliği yapamadığımızda, bakımımızı yapmak için kullandığımız ürünler, cilde tam nüfuz etmez ve etkisi azalır. Buhar banyosu sayesinde gözeneklerimiz tam açıldığı ve cildimizi yağdan arındırabildiğimiz için kullandığımız ürünlerin ciltte etkisi artar. Yani buhar banyosu sayesinde kullandığımız ürünlerin daha verimli olmasını sağlayabiliriz.

buhar banyosu ile temiz cilt

  • Cildimizi yaşlanma etkisine karşı korur

Buhar banyosu yaparak cildi yaşlanma etkilerine karşı koruyabileceğinizi biliyor muydunuz? Cildimize yoğun nem sunan buhar banyosunu yaparken, yaşlanma etkisini giderici doğal yağlar koyarak kırışıklık, ince çizgiler, ışıltı kaybına karşı bakım yapabiliriz.

  • Cildimize nem kazandırır, yumuşatır

Buhar banyosu cilde ısıyla birlikte direkt nem uyguladığından dolayı, cildi etkili bir şekilde nemlendirir ve yumuşacık yapar. Özellikle mevsime bağlı cilt kurumalarında, mevsim geçişlerinde yaşanan olumsuz durumları gidermede oldukça başarılıdır.

Buhar banyosunu yaptıktan sonra cildinize Babe Su Bazlı Nemlendirici Kremi uygulayarak nem takviyesini destekleyebilir hem de cildinizi yatıştırabilirsiniz.

 buhar banyosu nasıl yapılır

Buhar banyosu nasıl yapılır?

Yukarıda buhar banyosunun faydalarına değindik şimdi nasıl kullanıldığını anlatacağız. Cildimize buhar banyosu yapabilmek için, öncelikle hangi cilt tipi olduğumuzun ve hangi soruna karşı kullanacağımızın cevabını bulmalıyız.

Genel olarak buhar banyosu yapabilmek için;

Banyodan önce cildinize maske veya peeling uygulayarak derinlemesine temizleyin, 3-4 bardak suyu kaynatın ve kaynamış suyu geniş bir kaba dökün, suya cilt sorununuza iyi gelecek uçucu yağları ekleyin ve kâseye çok yanaşmayacak bir şekilde kafanızı kabın üstünde bekletin. Kafanızın üzerini tamamen kaplayacak bir havluyla kapatın. Maksimum 10 dakika bekleyin. Pürüzsüz bir cilt için haftada minimum bir kere bu adımları uygulayın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.