Geleneksel Asya Güzellik Sırrı Buhar Banyosu

31 Mayıs 2019

Geleneksel Asya Güzellik Sırrı: Buhar Banyosu

Asya kıtasındaki kadınlar yüzyıllardır güzelleşmek için ciltlerine buhar banyosu uyguluyor. Özellikle Koreli kadınlar günümüzde dahi, her duş sonrası buhar banyosu yapmayı ihmal etmiyor. Buhar banyosu özellikle nitelikli bir cilt temizliği için biçilmiş kaftan. Son yıllarda ülkemizde de önemi anlaşılan buhar banyosunun cilde birçok yararı bulunuyor. Biz de bu yazımızda “Buhar banyosu ciltte nelere iyi gelir?” “Buhar banyosu nasıl yapılır? ” sorularını yanıtlamaya çalışacağız.

Buhar banyosu ciltte nelere iyi gelir?

Buhar banyosu, yapımı zor bir rutin gibi dursa da cilde oldukça faydalıdır. Bu uygulama;

buhar banyosu

  • Cildimizi etkili bir şekilde temizler

Cildimizde biriken kirleri, yağları, tozları cilt temizliği yaparak temizlemeye çalışırız. Ancak sadece cilt temizliği yaparak gözeneklerimizi temizleyemeyiz. Buhar banyosu kir ve yağdan dolayı tıkanmış gözeneklerimizi temizleyerek, cildimize etkin bir yağ arındırması imkânı sunar.

Buhar banyosu, özellikle cildimizde doğru temizlik yapamadığımızdan dolayı oluşabilecek düzensiz cilt görünümüne karşı bakım yapmaya yardımcı olur.

Buhar banyosundan önce cildinizi Bioderma Sensibio H2O ile temizlemeniz banyonun ciltteki temizlik hissini arttırmaya yardımcı olur. Özellikle hassas ciltlerin çok uygun yapısıyla cildinizi etkili bir şekilde buhar banyosuna hazırlayacaktır.

  • Kullandığımız cilt bakım ürünlerinin verimini artırır

Doğru cilt temizliği yapamadığımızda, bakımımızı yapmak için kullandığımız ürünler, cilde tam nüfuz etmez ve etkisi azalır. Buhar banyosu sayesinde gözeneklerimiz tam açıldığı ve cildimizdeki yağı etkili bir şekilde temizleyebildiğimiz için kullandığımız ürünlerin ciltte etkisi artar. Yani buhar banyosu sayesinde kullandığımız ürünlerin daha verimli olmasını sağlayabiliriz.

buhar banyosu ile temiz cilt

  • Cildimizi yaşlanma etkisine karşı korur

Buhar banyosu yaparak cildi yaşlanma belirtilerine karşı bakım yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Cildimize yoğun nem sunan buhar banyosunu yaparken, yaşlanma karşıtı bakım yapan doğal yağlar koyarak kırışıklık ve ince çizgi görünümüne karşı bakım yapabilirsiniz.

  • Cildimize nem kazandırır, yumuşatır

Buhar banyosu cilde ısıyla birlikte direkt nem uyguladığından dolayı, cildi etkili bir şekilde nemlendirir ve yumuşacık yapar. Özellikle mevsime bağlı cilt kuruluğa, mevsim geçişlerinde yaşanan olumsuz durumlara karşı bakım yapmak için oldukça başarılıdır.

Buhar banyosunu yaptıktan sonra cildinize Babe Su Bazlı Nemlendirici Kremi uygulayarak nem takviyesini destekleyebilir hem de cildinizi yatıştır ferahlatabilirsiniz.

 buhar banyosu nasıl yapılır

Buhar banyosu nasıl yapılır?

Yukarıda buhar banyosunun faydalarına değindik şimdi nasıl kullanıldığını anlatacağız. Cildimize buhar banyosu yapabilmek için, öncelikle hangi cilt tipi olduğumuzun ve hangi duruma karşı kullanacağımızın cevabını bulmalıyız.

Genel olarak buhar banyosu yapabilmek için;

Banyodan önce cildinize maske veya peeling uygulayarak etkili bir şekilde temizleyin, 3-4 bardak suyu kaynatın ve kaynamış suyu geniş bir kaba dökün, suya cildinizin ihtiyacına göre uçucu yağları ekleyin ve kâseye çok yanaşmayacak bir şekilde kafanızı kabın üstünde bekletin. Kafanızın üzerini tamamen kaplayacak bir havluyla kapatın. Maksimum 10 dakika bekleyin. Pürüzsüz bir cilt görünümü için haftada minimum bir kere bu adımları uygulayın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.