EVDE CİLT BAKIMI NASIL YAPILMALI ?

27 Kasım 2018

EVDE CİLT BAKIMI NASIL YAPILMALI ?

EVDE CİLT BAKIMI NASIL YAPILMALI ?

Sabah uyanıp hayata kaldığımız yerden devam ederken, aynanın karşısına geçtiğimizde karşılaştığımız temiz ve pürüzsüz bir cilt bir tebessüm gibi, güne mutlu başlamamıza yardımcı olur. Günlük yaşantının verdiği yorgunluk, kentin gürültüsü sürekli bir yerlere yetişme telaşı ile ihmal edilen ciltlerin küsmesi işten bile değil. Bu ihmalin sonucunda hasar oranı artmadan önlem almak gerekiyor. Oluşan hasarın giderilmesinde yardımcı olacak birkaç püf noktanın bilinmesi, hayat kurtarabilir.

Toz ve kirler, güneşin zararlı ışınları, iç ortamlarda kullanılan havalandırma sistemleri, cildin yapısına zarar veren spot ve yapay ışıkları ile birleşince cildin hasar oranı artıyor. Bunların yanı sıra sağlıksız beslenme, aşırı fast food tüketimi, şeker tüketimi, düzensiz uyku, stres, çevresel kirlilik, yaş alma cilt hasarını belirginleştiren sebepler arasında gösterilebilir.

PEKİ, BU ETKİLERİ EN AZA NASIL İNDİREBİLİRİZ?

Peki, cildin bu dış ve iç faktörlere karşı bariyer görevini yükseltici önlemler nelerdir? Bu sorunun cevabı aslında çok basit. Öncelikle günlük yaşantının verdiği yorgunluğu bir kenara iterek kendimize zaman ayırmamız gerek. Öz farkındalık oluşturarak kendimizi ve cildimizi tanımalı ve bilinçlenmeliyiz. Bu özellikle cildimizi tanımak ve oluşan değişimi izleyebilmekle mümkün.

CİLT BAKIMINDA ANAHTAR KELİME: CİLDİ TANIMAK, CİLT TİPİNİ TESPİT EDEBİLMEK

Cildin değişimini izlemek de tek başına yeterli değil. Bir uzman yardımı ışığında cildimizi tanımak ve cildimiz için doğru cilt bakım ürününü tercih etmek gerek. Bu sayede cildimizi, yanlış ürün kullanımdan doğacak hasarlardan koruyabiliriz. Cilt tipimizi bir uzman yardımı olmadan tespit etmek ise pek mümkün değil. Bu aşamada ilk adım olarak bir dermatoloğa başvurmalısınız.

Cildin ihtiyaç duyduğu aşamalar ise; temizleme, tonikleme, tamamlama ve koruma olarak dört başlık altında tanımlayabiliriz.

 CİLDİNİ TEMİZLE!

Cilt temizliği; cilt tipine ve ihtiyaçlarına göre uygun zamanlarda yapılması gerekir. dermoeczanem.com bünyesinde yer alan fırsat ürünleri ise kullanıcılarını bekliyor.

La Roche Posay Toleriane Caring Wash ise, nemlendirici özelliği ile de dikkat çekmekte. Bu cilt bakım ürünü cilt ve makyaj temizliği sağlayan formülü ile Niacinamide, Seramid ve Panthenol ile zenginleştirilmiştir. Cildin kendini koruma etkisini güçlendir. Hassas ciltler için ideal bir temizlik sağlarken cildi rahatlatır.

Karma ve yağlı ciltler için sabun içermeyen temizleme jeli olarak bilinen Bioderma Sebium Foaming jel ise; cildi temizlemeye, kir ve makyajdan arınmasına yardımcı olur. Sebum salgısını kontrol altına alan ürünün birinci hedefi ise aşırı yağlanmanın önüne geçmek.

TONİKLE!

Cildin temizlenmesinden sonraki aşama toniklenmesi. Cilt temizliğinden sonraki adımı kapsayan tonik, cildin arınmasını sağlar. Cilt temizleyicilerinin işini tamamlamasına yardımcı olur. Genellikle yağlı ve karma ciltlilerin kullanımına önerilir. Bu minvalde dermoeczanem.com’dan tavsiye verecek olursak;

NUXE Lotion Tonique losyon ise,  cildin arınmasını sağlar. Cildi yatıştırmaya ve rahatlatmaya yardımcı olan bu tonik, makyajın son kalıntılarını ciltten temizleyerek görevini tamamlar.

Avene Yağlı ve Akne Eğilimli Ciltler için çok avantajlı bir set; Avene Cleanance Mat Lotion Toner’den ve Avene Cleanance Mask’dan oluşur. Avene Cleanance Mat Lotion Toner; yağlı ve akne eğilimli ciltler için matlaştırıcı etkili tonik. Cildi nazik bir şekilde temizler ve tüm kir ve yağdan arındırmaya yardımcı olur. Avene Cleanance Mask ise; yağlı ve akne eğilimli ciltler için arındırıcı etkili maskedir. Ciltte derinlemesine temizleme ve arındırma işlemi gerçekleştirmeye yardımcı olur. 

NEMLENDİR!

Cildin tonikle temizlenme aşamasından sonra nemlendiricilerle desteklenmesi şart. Bu destekleme cildin gerekli olan ideal nem seviyesine ulaşmasında yardımcı olur. Bu aşama için tavsiye edebileceğimiz ürünler ise;

CeraVe Moisturizing Cream nemlendirici krem ise, cildi etkin bir şekilde ideal nem seviyesini ulaştırmaya yardımcı olur. Cilt günden güne daha yumuşak, daha güzel ve daha sağlıklı bir görünüm kazanmasını hedefler.

Bioderma Hydrabio Perfecteur ise, tek bir adımda cildin pürüzsüzleşmesine, korunmasına ve ışıltı kazanmasına yardımcı olur. İçeriğindeki UVA ve UVB karşıtı filtreler sayesinde Hydrabio Perfecteur, cildin UV ışınlarının zararlı etkilerine karşı korunmasına ve erken cilt yaşlanmasına karşı savaşılmasına destek olur.

MASKE KULLAN!

Cilt temizliğinin yanı sıra haftanın belli günlerinde yapılan maskelerle cildinizin dış faktörlere karşı savunma mekanizmasını güçlendirmek elimizde. Haftada bir-iki gün kullandığınız maske ile cildinizi koruma altına almayı gerçekleştirmiş olursunuz.

 1. Cilt yüzeyindeki problemlerin görünümünü gidermeyi amaçlar.

Bioderma Sensibio Mask, hassas ciltler için geliştirilmiş bir maske. Normal ve normalden kuruya dönül cilt tipleri için tavsiye ediliyor.

KORU!

Az önce tavsiye ettiğimiz cilt bakım ürünlerini kullandığınızda sağlıklı bir görünüme kavuşmakla kalmayıp, cildinizin ihtiyaçlarını da karşılamış olacaksınız. Bunun yanı sıra ise güneş koruyucu kullanmak şart. Kış güneşine aldanmadan cilt tipine uygun güneş koruyucuyla cildi desteklemek gerek.  Dermalogica Oil Free Matte ise, güneşe çıkmadan 15 dakika önce kullanımı tavsiye edilir. Nemlendiricinize veya fondöteninize karıştırarak da uygulanabilmekte.

Bu tavsiyelerin ışığında sağlıklı bir görünüme kavuşmak için cildimizi tanımalı ve gözlemlemeliyiz. Günlük yaşam telaşından cildimize vakit ayırmalı ve ideal cilt tipine göre ihtiyacımız olan cilt bakım ürünlerini temin etmeliyiz. Temin aşamasında ise dermoeczanem.com her zaman yanınızda. Sağlıcakla kalın.

CeraVe Nemlendirici Losyon 473 ml

CeraVe Nemlendirici Losyon 473 ml

 • Cildi temizler ve nemlendirir.
 • Kontrollü Salınım Teknolojisi ile 24 saat nemlendirme sağlarken sürüldüğü andan itibaren kolayca emilir.
 • Koku içermeyen formülü hassas ciltler için uygundur.
La Roche Posay Toleriane Caring Wash 400ml

La Roche Posay Toleriane Caring Wash 400ml

 • Cilt ve makyaj temizliği için idealdir.
 • Cildin korunmasına yardımcı olur.
 • La Roche-Posay Termal Suyu içerir.
Bioderma Sebium Foaming 2'li Gel 500ml

Bioderma Sebium Foaming 2'li Gel 500ml

 • Karma, yağlı ve akne eğilimli ciltler için geliştirilen, sabun içermeyen nazik formlu temizleyicidir.
 • Cildi temizlemeye, kir ve makyajdan arındırmaya yardımcı olur.
 • Sebum salgısını kontrol altına alarak aşırı yağlanmanın önüne geçmeyi hedefler.
Vichy Slow Age Night 50ml

Vichy Slow Age Night 50ml

 • Çevresel faktörlere karşı cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı olur.
 • Cilde pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.
 • Yeni bir güne başlarken cilt nemlenmiş olur ve ışıltılı bir görünüm kazanır.
Avene Cleanance Mask 50ml

Avene Cleanance Mask 50ml

 • Cildi derinlemesine temizlemeye ve arındırmaya yardımcı olur.
 • Sebum dengesinin sağlanmasında rol oynar.
 • Avene termal suyu ile cilde rahatlık ve ferahlık vermeye hedefler.

Diğer Cilt Bakım Ürünleri için tıklayınız. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.