En İyi 5 Yüz Temizleme Jeli Önerisi

24 Eylül 2020

Gün içinde makyaj, hava kirliliği ve farklı sebeplerle kirlenen yüzümüzü sabah ve akşam olmak üzere temizlemek ve bunu bir rutin haline getirmek oldukça önemlidir. Sağlıklı ve genç görünen, problemsiz bir cilt için cilt bakımı doğru ve düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Cildi derinlemesine temizlemek için gereken en önemli şey ise doğru yüz temizleme jelini kullanmaktır. Cilt tipinize uygun olmayan, yanlış bir yüz temizleme jeli seçmeniz cildinize fayda sağlamaktan çok zarar verecektir. Bu yüzden yüz temizleme jeli satın almadan önce cilt tipinizi doğru bir şekilde belirlemeli ve ona uygun bir ürün satın almalısınız. DermoEczanem’de normal, hassas, kuru, karma ve yağlı ciltler için onlarca yüz temizleme jeli mevcuttur. Hangi ürünü seçeceğinize bir türlü karar veremiyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.


1- Normal Cilt İçin Yüz Temizleme Jeli

Sanırız ki tüm cilt tipleri arasında en şanslı olan normal ciltlerdir. Fakat bu, normal ciltlerin cilt bakımı yapmasına gerek yok anlamına gelmez. Aksine, diğer tüm cilt tipleri gibi, normal cilde sahip olanlar da cilt bakım rutinlerini düzenli bir şekilde uygulamalılardır. Normal cilde sahip kişiler de kendi cilt tipleri için üretilmiş olan yüz temizleme jellerini tercih etmelidir. DermoEczanem’de bulabileceğiniz normal ve karma ciltlerin tercih edebileceği. Uriage Water Cleansing Gel de normal ve karma cilt sahiplerinin tercih edebileceği bir yüz temizleme jelidir. Gün boyunca ciltte oluşmuş kiri derinlemesine temizler, cildi rahatlatır ve sağlıklı bir görünüm verir.

Hassas Cilt

2- Hassas Cilt İçin Yüz Temizleme Jeli

Hassas bir cilde sahip olmak oldukça zor olabilir. Özellikle pek çok cilt bakım ürünü hassas ciltlerde alerjik reaksiyonlara sebep olabileceği için, doğru yüz temizleme jelinin seçilmesi oldukça önemlidir. DermoEczanem’de yer alan La Roche Posay Toleriane Caring Wash Temizleyici Jel, hassas ciltlerde oluşabilecek kuruluk ve rahatsızlık karşıtı bir jeldir ve cilde gereksinim duyduğu nem oranını sağlar. Cildinizi nazik bir şekilde derinlemesine temizleyen bu ürün, aynı zamanda cildinize rahatlık verir. Bioderma Sensibio Foaming Cilt Temizleme Jeli de hassas ciltlerin tercih edebileceği bir yüz temizleme jelidir. Cildi yormadan, nazik bir şekilde temizleyen bu ürün, ciltteki gerginliği ve yorgunluk hissini giderir ve cildi rahatlatır.


3- Karma Cilt İçin Yüz Temizleme Jeli

Karma ciltler için cildin nem ve yağ dengesini ayarlamak oldukça önemlidir. Yanlış bir ürün seçiminde cildin kurumasına sebep olunabileceği gibi, ciltte aşırı yağlanma ve akne problemleri de ortaya çıkabilir. Bunun için karma ciltler için yüz temizleme jeli seçerken, mutlaka bu cilt tipine uygun bir ürün tercih edilmelidir. Avene Cleanance Temizleme Jeli karma ciltler için oldukça uygun bir üründür. Cildin sebum dengesini sağlayan bu ürün, akne eğilimini azaltır ve ciltteki yağ oranını dengeler. Ciltteki kiri derinlemesine temizleyen bu ürün aynı zamanda cildin pH değerini de korur. Karma ciltlerin tercih edebileceği bir başka ürün ise Bioderma Sebium Foaming Temizleme Jelidir. Bu jel, gözenekleri tıkamadan, ciltteki yağları derinlemesine temizlerken, sebum salgısını da kontrol altına alır, böylelikle aşırı yağlanmayı da engeller.

Kuru Cilt

4- Kuru Cilt İçin Yüz Temizleme Jeli

Kuru bir cilde sahipseniz, cildinizi daha fazla kurutmayacak, rahatlatacak ve doğru oranda nemlendirecek bir yüz temizleme jeline ihtiyacınız vardır. DermoEczanem’de bulabileceğiniz CeraVe Nemlendiren Temizleyici Jel, cildinizi nazik bir şekilde derinlemesine temizlerken aynı zamanda da nemlendirir. Ciltte yağlı bir his bırakmayan bu temizleyici jel, ciltteki fazla yağı arındırırken, daha ilk kullanımdan itibaren cildin nem seviyesini de artırır. Bioderma Atoderm Yüz Yıkama Jeli de, kuru ciltten muzdarip kişilerin cildini temizler, rahatsızlık hissini giderir, cildin yatışmasını, rahatlamasını ve güçlenmesini sağlarken, bir yandan da cildi derinlemesine nemlendirir.

Yağlı Cilt

5- Yağlı Cilt İçin Yüz Temizleme Jeli

Yağlı ve akneye eğilimli ciltler için doğru yüz temizleme jelini bulmak oldukça önemlidir çünkü yanlış ürün seçimi bu cilt sahiplerinin daha da yağlı bir cilde sahip olmasına ve akne probleminin artmasına sebep olabilir. CeraVe Köpüren Temizleyici, cildi fazla yağ ve kirden arındırır, derinlemesine bir temizlik sağlar. Dermatologlar tarafından akneye eğilimli ve yağlı ciltler için geliştirilmiş olan bu ürün, cildinizi kurutmadan nem ve yağ dengesini korumaya çalışır. La Roche-Posay Effaclar Jel de, akneye eğilimli ve yağlı ciltlerin hiç düşünmeden tercih edebileceği ürünlerden biridir. Hem ciltteki fazla yağı nazikçe temizleyen, hem de kir ve sebumdan arındıran bu ürün, cildinize temiz, taze, sağlıklı bir his ve görünüm verir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.