En İyi 5 Yüz Temizleme Jeli Önerisi

24 Eylül 2020

Gün içinde makyaj, hava kirliliği ve farklı sebeplerle kirlenen yüzümüzü sabah ve akşam olmak üzere temizlemek ve bunu bir rutin haline getirmek oldukça önemlidir. Güzel ve pürüzsüz görünen bir cilt için cilt bakımı doğru ve düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Cildi etkili bir şekilde temizlemek için gereken en önemli şey ise doğru yüz temizleme jelini kullanmaktır. Cilt tipinize uygun olmayan, yanlış bir yüz temizleme jeli seçmeniz cildinize fayda sağlamaktan çok zarar verecektir. Bu yüzden yüz temizleme jeli satın almadan önce cilt tipinizi doğru bir şekilde belirlemeli ve ona uygun bir ürün satın almalısınız. DermoEczanem’de normal, hassas, kuru, karma ve yağlı ciltler için onlarca yüz temizleme jeli mevcuttur. Hangi ürünü seçeceğinize bir türlü karar veremiyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.


1- Normal Cilt İçin Yüz Temizleme Jeli

Sanırız ki tüm cilt tipleri arasında en şanslı olan normal ciltlerdir. Fakat bu, normal ciltlerin cilt bakımı yapmasına gerek yok anlamına gelmez. Aksine, diğer tüm cilt tipleri gibi, normal cilde sahip olanlar da cilt bakım rutinlerini düzenli bir şekilde uygulamalılardır. Normal cilde sahip kişiler de kendi cilt tipleri için üretilmiş olan yüz temizleme jellerini tercih etmelidir. DermoEczanem’de bulabileceğiniz normal ve karma ciltlerin tercih edebileceği. Uriage Water Cleansing Gel de normal ve karma cilt sahiplerinin tercih edebileceği bir yüz temizleme jelidir. Gün boyunca ciltte oluşmuş kiri etkili bir şekilde temizler, cildi ferahlatır ve pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

Hassas Cilt

2- Hassas Cilt İçin Yüz Temizleme Jeli

Hassas bir cilde sahip olmak oldukça zor olabilir. Özellikle pek çok cilt bakım ürünü hassas ciltlerde istenmeyen durumlara sebep olabileceği için, doğru yüz temizleme jelinin seçilmesi oldukça önemlidir. DermoEczanem’de yer alan La Roche Posay Toleriane Caring Wash Temizleyici Jel, hassas ciltlerde oluşabilecek kuruluk karşıtı bir jeldir ve cilde gereksinim duyduğu nem oranını sağlar. Cildinizi nazik ve etkili bir şekilde temizleyen bu ürün, aynı zamanda cildinizi ferahlatır. Bioderma Sensibio Foaming Cilt Temizleme Jeli de hassas ciltlerin tercih edebileceği bir yüz temizleme jelidir. Cildi yormadan, nazik bir şekilde temizleyen bu ürün, cildi ferahlatmaya ve pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.


3- Karma Cilt İçin Yüz Temizleme Jeli

Karma ciltler için cildin nem ve yağ dengesini ayarlamak oldukça önemlidir. Yanlış bir ürün seçiminde cildin kurumasına sebep olunabileceği gibi, ciltte aşırı yağlanma düzensiz cilt görünümünü de ortaya çıkabilir. Bunun için karma ciltler için yüz temizleme jeli seçerken, mutlaka bu cilt tipine uygun bir ürün tercih edilmelidir. Avene Cleanance Temizleme Jeli karma ciltler için oldukça uygun bir üründür. Cildin sebum dengesini sağlamaya yardımcı bu ürün, düzensiz cilt görünümüne karşı bakım yapar. Ciltteki yağ oranını dengelemeye yardımcı olur. Ciltteki kiri etkili bir şekilde temizleyen bu ürün aynı zamanda cildin pH değerini de korur. Karma ciltlerin tercih edebileceği bir başka ürün ise Bioderma Sebium Foaming Temizleme Jelidir. Bu jel, gözenekleri tıkamadan, ciltteki yağları etkili bir şekilde temizlerken, sebum miktarını da kontrol altına almaya yardımcı olur, böylelikle aşırı yağlanmaya karşı bakım yapar.

Kuru Cilt

4- Kuru Cilt İçin Yüz Temizleme Jeli

Kuru bir cilde sahipseniz, cildinizi daha fazla kurutmayacak, ferahlatacak ve doğru oranda nemlendirecek bir yüz temizleme jeline ihtiyacınız vardır. DermoEczanem’de bulabileceğiniz CeraVe Nemlendiren Temizleyici Jel, cildinizi nazik bir şekilde temizlerken aynı zamanda da nemlendirir. Ciltte yağlı bir his bırakmayan bu temizleyici jel, ciltteki fazla yağı temizlerken, daha ilk kullanımdan itibaren cildin nem seviyesini de artırmaya yardımcı olur. Bioderma Atoderm Yüz Yıkama Jeli de, kuru cilt tipine sahip kişilerin cildini temizler, ferahlatmaya yardımcı olurken aynı zamanda cildi etkili bir şekilde nemlendirir.

Yağlı Cilt

5- Yağlı Cilt İçin Yüz Temizleme Jeli

Yağlı ve karma ciltler için doğru yüz temizleme jelini bulmak oldukça önemlidir çünkü yanlış ürün seçimi bu cilt sahiplerinin daha da yağlı bir cilde sahip olmasına ve düzensiz cilt görünümünün artmasına sebep olabilir. CeraVe Köpüren Temizleyici, cildi fazla yağ ve kirden temizler. Karma ve yağlı ciltler için geliştirilmiş olan bu ürün, cildinizi kurutmadan nem ve yağ dengesini korumaya çalışır. La Roche-Posay Effaclar Jel de, karma ve yağlı ciltlerin hiç düşünmeden tercih edebileceği ürünlerden biridir. Hem ciltteki fazla yağı nazikçe temizleyen, hem de kir ve sebumu etkili bir şekilde temizleyen bu ürün, cildinize temiz, taze, ferah bir his ve görünüm vermeye yardımcı olur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.