Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?

14 Eylül 2020

Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?

Dudaklar yüzümüzdeki en önemli alanlardan birisidir. Konuşurken dudağımızı kullanarak sözcüklerin daha iyi anlaşılması, mimiklerimizin, düşüncelerimizin aktarılması bazen ise sadece bir gülümseme bizlere dudakların ne kadar önemli olduğunu gösterir. Ne var ki dudaklar cildimizin en önemli organlarından biri olduğu gibi yapısı itibari ile en hassas bölgelerinden biridir. Cildimizde en kolay kuruyan, soğuk havalarda en hızlı çatlayan ve en zor toparlanan bölgelerden birisidir dudak. Dudak derisi, yapısı itibarı ile dış etkenler çok daha kolay etkilenir. Bu onun günlük hayat koşullarında daha çabuk etkilenmesi demektir fakat doğru bakım yapıldığı takdirde en hızlı etkiyi görebileceğiniz bölgelerden birisi de dudaklardır.

Pürüzsüz Dudaklar İçin Yapılması Gerekenler

Dudak Peelingi Yapın

Dudağımız kuruduğu zaman dışında soyulmuş ve kopmak üzere olan bir yüzey olur. Bu ölü deriyi hem doğru şekilde soyarak cildi yenilemek ve daha canlı, nemli görünmesini sağlamak için dudak peelingleri kullanılabilir. Sürekli dudak kremi veya balm kullanmak bir süre sonra rahatsız edici olabilir. Bu durumda dudak peelingi yapmak hem dudağı hızlı bir şekilde yenileyecek hem de ardından kullanılan dudak stiklerinin daha kısa sürede etki göstermesini sağlayacaklardır. Fakat ne olursa olsun peelingten sonra dudaklarınızı nemlendirmeyi unutmayın.

Dudak Bakımı Nasıl Olmalı?

Peelingten Sonra Dudakları Nemlendirin

Peeling ile kurtulduğumuz kurumuş dudak derisinin altından gelecek olan yeni deriyi mutlaka nemlendirmemiz gerekir. Minarel ve nemlendirme gibi ihtiyaçları karşılandığı takdirde dudaklarınız kurumayacaktır.

Dudak Balmları Kullanın

Lip Stick veya balmlar dudak bakımı için en çok tercih edilen ve en pratik bakım yöntemlerinden birisidir. Gerçekten de doğru ürünler, doğru zamanlarda kullanılır ise büyük fayda sağlanacaktır. Lip balmlar dudaktaki küçük çatlakları veya kurumaları engelleyebilir, dudağa taze ve pürüzsüz bir görünüm kazandırabilir. Fakat çokça yapılan bir hata ise lip balm kullanmak için insanların dudakların çatlaması ve kurumasını beklemeleridir. Halbuki lip balmları dudaklar kuruduktan sonra kullanmanın bir anlamı yoktur, lip balmlar düzenli olarak kullanılmalı böylece dudak derisinin kuruması engellenmelidir. Kurumadan engellenmiş dudaklar lip stick ve diğer bakım yöntemleri ile güzel ve canlı bir görünüm kazanacaktır.

Bol Su İçin

Eğer yeteri kadar su tüketmez iseniz sadece dudağınız değil vücudunuzdaki her yer kuruyabilir.  Su, hepimizin bildiği vücudumuzun olmazsa olmazıdır. Yeteri kadar su içmezseniz, dudaklarınız mutlaka kuruyacaktır.

Apaisac Biorga Besleyici Dudak Nemlendiricisi

Çok kuru dudaklar için bile etkili, besleyici nemlendirici dudak kremi olan Biorga dudak nemlendiricisi dudakları besler ve nemlendirir. Dudaklarda yapışkan bir his bırakmaz. Her yaşa ve her cilt tipine uygundur.

Dermokil Beauty Care Dudak Peelingi

Canlandırıcı dudak peelingi Dermokil Beauty Care; içeriğinde bulunan doğal kil, shea yağı ve jojoba yağının mükemmel karışımı sayesinde dudaklarda oluşan pullanma ve kurumuş görünümü ortadan kaldırarak daha pürüzsüz, canlı ve yumuşak bir görünüm sağlar.

Sebamed Spf30 Üçlü Koruma Dudak Koruyucu

Sebamed Spf 30 Üçlü Koruma Dudak Koruyucu Bakım Kremidir. Aloe Vera ve Jojoba yağı ile dudakları maksimum düzeyde besler ve yoğun bir koruma sağlar. SPF 25-30 koruma faktörü ile güneşten kaynaklanan zararlı etkilerin azalmasına yardımcı olur.

Blistex MedPlus Dudak Koruyucu

Blistex MedPlus dudaklara anında serinletici ferahlık ve koruma sağlamak için özel olarak formüle edilmiştir. İçeriğindeki Okaliptus, Menthol ve Camphor, kurumuş ve çatlamış dudakları yatıştırmaya ve dudakların kaybettiği nemi geri kazandırmaya yardımcı olur.

Bepanthol Dudak Bakım Kremi

Kuru ve Çatlamış Dudaklar İçin Bepanthol Dudak Bakım Kremi Saatlerce devam eden anında nemlendirme etkisi sunar. Kurumuş ve çatlamış dudaklarınızı anında nemlendirerek rahatlatır. İçeriğindeki Vitamin E ‘ nin antioksidan özelliği ile erken yaşlanma etkilerine karşı korunmaya yardımcı olur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.