Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?

14 Eylül 2020

Dudaklar yüzümüzdeki en önemli alanlardan birisidir. Konuşurken dudağımızı kullanarak sözcüklerin daha iyi anlaşılması, mimiklerimizin, düşüncelerimizin aktarılması bazen ise sadece bir gülümseme bizlere dudakların ne kadar önemli olduğunu gösterir. Ne var ki dudaklar cildimizin en önemli organlarından biri olduğu gibi yapısı itibari ile en hassas bölgelerinden biridir. Cildimizde en kolay kuruyan, soğuk havalarda en hızlı çatlak görünümü oluşan ve en zor toparlanan bölgelerden birisidir dudak. Dudak bölgesi, yapısı itibarı ile dış etkenler çok daha kolay etkilenir. Bu onun günlük hayat koşullarında daha çabuk etkilenmesi demektir fakat doğru bakım yapıldığı takdirde en hızlı etkiyi görebileceğiniz bölgelerden birisi de dudaklardır.

Pürüzsüz Dudaklar İçin Yapılması Gerekenler

Dudak Peelingi Yapın

Dudağımız kuruduğu zaman hoş bir görünüm oluşmaz. Bu nedenle dudağın daha nemli görünmesini sağlamak için dudak peelingleri kullanılabilir. Sürekli dudak kremi veya balm kullanmak bir süre sonra dudakta ağırlık hissi oluşturabilir. Bu durumda dudak peelingi yapmak hem dudağı hızlı bir şekilde temizleyecek hem de ardından kullanılan dudak stiklerinin daha kısa sürede etki göstermesini sağlayacaklardır. Fakat ne olursa olsun peelingten sonra dudaklarınızı nemlendirmeyi unutmayın.

Dudak Bakımı Nasıl Olmalı?

Peelingten Sonra Dudakları Nemlendirin

Peeling ile kurtulduğumuz kurumuş dudak görünümüne karşı mutlaka nemlendirmemiz gerekir. Minarel ve nemlendirme gibi ihtiyaçları karşılandığı takdirde dudaklarınız kurumayacaktır.

Dudak Balmları Kullanın

Lip Stick veya balmlar dudak bakımı için en çok tercih edilen ve en pratik bakım yöntemlerinden birisidir. Gerçekten de doğru ürünler, doğru zamanlarda kullanılır ise büyük fayda sağlanacaktır. Lip balmlar dudaktaki küçük çatlak görünümüne veya kurumalara karşı bakım yapabilir, dudağa taze ve pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Fakat çokça yapılan bir hata ise lip balm kullanmak için insanların dudakların kurumasını beklemeleridir. Halbuki lip balmları dudaklar kuruduktan sonra kullanmanın bir anlamı yoktur, lip balmlar düzenli olarak kullanılmalı böylece dudak derisinin kuruması engellenmelidir. Kurumayan dudaklar lip stick ve diğer bakım yöntemleri ile güzel ve hoş bir görünüm oluşabilir.

Bol Su İçin

Eğer yeteri kadar su tüketmez iseniz sadece dudağınız değil vücudunuzdaki her yer kuruyabilir.  Su, hepimizin bildiği vücudumuzun olmazsa olmazıdır. Yeteri kadar su içmezseniz, dudaklarınız mutlaka kuruyacaktır.

Apaisac Biorga Besleyici Dudak Nemlendiricisi

Çok kuru dudaklar için bile etkili, besleyici nemlendirici dudak kremi olan Biorga dudak nemlendiricisi dudakları besler ve nemlendirir. Dudaklarda yapışkan bir his bırakmaz. Her yaşa ve her cilt tipine uygundur.

Dermokil Beauty Care Dudak Peelingi

Dudak peelingi Dermokil Beauty Care; içeriğinde bulunan doğal kil, shea yağı ve jojoba yağının mükemmel karışımı sayesinde dudaklarda oluşan kuruluğa karşı etkili bir şekilde bakım yaparak  daha yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

Sebamed Spf30 Üçlü Koruma Dudak Koruyucu

Sebamed Spf 30 Üçlü Koruma Dudak Koruyucu Bakım Kremidir. Aloe Vera ve Jojoba yağı ile dudakları maksimum düzeyde besler ve yoğun bir koruma sağlar. SPF 25-30 koruma faktörü ile güneşten kaynaklanan zararlı etkilerin azalmasına yardımcı olur.

Blistex MedPlus Dudak Koruyucu

Blistex MedPlus dudaklara anında serinletici ferahlık ve koruma sağlamak için özel olarak formüle edilmiştir. İçeriğindeki Okaliptus, Menthol ve Camphor, kurumuş dudaklara bakım yapmaya ve dudakları etkili bir şekilde nemlendirmeye yardımcı olur.

Bepanthol Dudak Bakım Kremi

KuruDudaklar İçin Bepanthol Dudak Bakım Kremi Saatlerce devam eden anında nemlendirme etkisi sunar. Kuru dudaklarınızı anında nemlendirir. İçeriğindeki Vitamin E ‘ nin antioksidan özelliği ile erken yaşlanma etkilerine karşı bakım yapmaya yardımcı olur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.