Dermoeczanem güvenilir mi? İnternetten Alışveriş güvenli mi?

07 Mayıs 2018

Dermoeczanem.com güvenlikle ilgili tüm şartları yerine getiren, yasalarca izin verilen her türlü işlemin tüketici güvenliği açısından kaydının tutulduğu resmi bir kuruluştur. Tüketiciye ait özel bilgilerin gizliliği Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında güvence altındadır. Bunun yanında kredi kartları ile ilgili tüm işlemler %100 güvenlik altında yapılır ve kredi kartı bilgileri görüntülenemez, kaydedilemez.  

Ayrıca dermoeczanem e-fatura mükellefidir.  Her bir fatura anında Maliye Bakanlığı Gelirler İdaresi Başkanlığı sistemine de kayıt edilir. Bu şekilde yaptığınız alışverişe dair haklarınızı arayabilmek için daha büyük bir güvence altındasınız demektir.

Elbette bu konuyu daha da  aydınlatmak için önce şu soruya cevap vermek gerekir.

İnternetten alışveriş güvenli mi?

Evet, gerekli şartlar yerine geldikten sonra dikkatli davranmak koşulu ile internetten alışveriş yapmak oldukça güvenli ve kolay. Üstelik bir sorun yaşadığınızda tüm işlemler kayıtlı olduğu için haklarınızı aramanız da oldukça kolay olabilir.

Nelere dikkat etmek gerekir?

İnternet üzerinden alışverişlerde en çok dikkat etmeniz gereken şeyler kısaca şu başlıklar altında toplanabilir:

1-      Sipariş verdiğiniz internet sitesinin güvenlik sertifikası var mı?

         SSL sertifikası olarak da tanımlanan bu güvenlik önlemi sayfayı açtığınız tarayıcının (browser) adresin girildiği alanının en başında çoğunlukla yeşil renkli  https :// yazısı ile sergilenir ve yanında bir kilit işareti bulunur. 

Bu kilit işaretini tıkladığınızda sitenin güvenlik sertifikası bilgileri görüntülenir. Bu kilit işareti aktif olduğu sürece bu sitede veri güvenliğinin sağlandığı uluslararası güvenlik sertifikası sağlayan kuruluşlarca test edilip onaylanmış demektir. Yani giriş yaptığınız şifreli bilgiler çalınamaz.  Eğer güvenlik sertifikası geçerli değilse ya da yoksa o sitede kişisel bilgilerinizi girmeniz sizin için tehlikeli olabilir.

Elbette sadece bu güvenlik unsuru sizin için yeterli değil. Sipariş verdiğiniz ürünün doğru ve sağlam şekilde elinize geçmesi ve satın aldığınız sitede belirtilen özellikleri taşıması gerekir.

1-      İnternet üzerinden tüketicilerin zarara uğratıldığı satışların çok büyük bir kısmı kapıda ödeme yöntemi ile yapılmaktadır. Çünkü kredi kartı ile yaptığınız ödeme aynı zamanda banka tarafından da güvence altına alınmıştır ve sizin haklı şikayetiniz sonucunda banka bu parayı satıcıdan keserek size iade edebilir.  

2-      Faturasız satış yapan sitelerden ve sadece sosyal medya üzerinden satış yapanlardan alışveriş yapmaktan kaçının.

3-      Alışveriş yaptığınız sitenin ait olduğu şirket ya da firmanın iletişim bilgilerinin doğruluğunu kontrol edin.  Telefon ile iletişim kurulabiliyor mu? Mail ya da iletişim formu ile soru sorduğunuzda yanıt alabiliyor musunuz denetleyin.

4-      Site ve satıcı hakkındaki yorumları ve şikayetleri inceleyin. İnternet üzerindeki birçok forum ve farklı alışveriş siteleri ile ilgili yoğun şekilde yorumlar vardır. Buradaki yorumları inceleyin. Bunu yaparken Şikâyet sitelerinin yapılan şikayetlere cevap verebilmeleri için firmaları üye olmaya zorlayarak para kazandığı gerçeğini de göz ardı etmeyin.  Bazı haksız şikayetler olabileceğini de düşünerek çoğunluğun değerlendirmelerini dikkate alın.

 

Dermoeczanem size hangi güvenceleri sunuyor?

 

*Dermoeczanem.com sitesi  güvenlik sertifikası ve gerekli tüm koruma alt yapısına sahiptir.

*Dermoeczanem.com’da kredi kartı ve kişisel bilgileriniz her zaman koruma altında.

*3D ödeme, Master Pass, BKM Express sistemleri ile kredi kartınızı güvenle kullanabilirsiniz.

*Dermogrup A.Ş. E-fatura mükellefidir. Adınıza düzenlenen fatura Maliye Bakanlığı kayıtlarına girer. Asla faturasız alım-atım yapılmaz

*Dermoeczanem , Yurtiçi Kargo, Aras Kargo ve Sürat kargo gibi en yaygın kargo şirketleri ile uzun yıllardır güven içerisinde çalışmaktadır.

*Dermoeczanem’de satılan ürünlerin tamamı güvenilir kaynaklardan temin edilmiş ve uygun koşullar altında saklanmış ürünlerdir. Güvenle kullanabilirsiniz.

*Satın aldığınız ürünler tüketici hakları ile ilgili tüm kanun ve yönetmeliklerde size sağlanan güvenceler ile koruma altındadır.

*Dermoeczanem’e dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. İster çağrı merkezimizi arayın, isterseniz mail atın ya da iletişim formu üzerinden bize ulaşın. En kısa sürede yanıt alırsınız.  

*Dermoeczanem sadece yetkili ithalatçı distribütör ve tedarikçilerden ürün temin etmektedir. Her bir ürün bu güvence ile satışa sunulmaktadır.

 

İnternetten dermokozmetik, kozmetik ve vitaminler ya da Gıda Takviyeleri almak güvenli mi?

İnternet üzerinden Kozmetik ürün alırken nelere dikkat etmeliyim ?

Elbette ki internet üzerinden sağlık ile ilgili ürünleri alırken daha dikkatli davranmanız gerekir.

Dermoeczanem’de satılan ürünler orijinal mi?

Dermo Grup A.Ş.  Kurucusu ve büyük ortağı eczacı olan ve ürün güvenliği konusunda oldukça titiz davranan bir firmadır. Dermoeczanem.com adresinde satılan tüm ürünler, doğrudan ithalatçı firma, üretici firma ya da yetkili distribütör firmalardan temin edilir. İkinci el ya da spot ürünler asla firmamıza sokulmaz.  Yapılan tüm alışverişler e-fatura ile maliye bakanlığının denetimi altında kayıt edilir.  Orijinal olmayan ya da kusurlu bir ürünün firmamıza girmesi imkansızdır.  Depolarımızda ısı ve nem kontrolü elektronik olarak denetlenmektedir.  Sitemizde ithalatçı ve üretici firmaların iletişim bilgileri de sunulmaktadır.

Dermoeczanem’de her bir siparişin toplanması faturalandırılması ve paketlenmesi yüksek çözünürlüklü kameralar ile kayıt altına alınır. Gerekli durumlarda bu kayıtlardan inceleme yapılır.

 SAKLAMA KOŞULLARI

 Kozmetik ürünlerin depolanması ile ilgili yönetmeliklerde herhangi net bir sınır belirtilmemekle beraber kozmetik ürünlerin yüksek nem ve ısıdan korunmaları gerektiği belirtilmiştir. Oysa ecza depoları ve eczaneler için ısı ve nem kontrol yönetmeliği daha titiz hazırlanmıştır. Dermoeczanem’de tüm ürünlerin saklama koşullarında ilaç titizliği gösterilir.  Tüm reyon ve depolar klimalar ve nem kontrolü sağlayan cihazlarla yüksek ısı, toz ve nemden korunur. Depomuzdan perakende satış yapılmaz. Bu sayede size ulaşan ürünler başka tüketicilerin temasından korunmuş olarak size gelir. Müşterilerimizden iade gelen ürünler tekrar reyona konulmaz. İade deposuna kaldırılır ve firmalara geri verilir ya da imha edilir.

Tüm bu olanaklar sayesinde sizlere yüksek güvenlikli bir site ve maksimum ürün güvenliğini sunmamız mümkün oluyor. Dermoeczanem.com’dan güvenle alışveriş yapabilirsiniz.  Dermoeczanem güvenilir, hesaplı ve 20 bini aşkın ürün sunan , Dermokozmetik, kozmetik makyaj, anne ve bebek ürünlerinin, takviye edici gıda , vitamin, ağız diş sağlığı ürünleri ve çeşitli sağlık ürünlerinin bir arada sunulduğu Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden birisidir.

 Alışverişinizle ilgili herhangi bir sorun yaşamanız durumunda her an ulaşabileceğiniz ve size çözüm üretecek ekibimize 0850 532 45 00 nolu numaramızdan yada iletişim formumuzdan ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.