Derinlemesine Makyaj Temizliği

22 Mayıs 2020

Derinlemesine Makyaj Temizliği

Birçok cilt sorununun temelinde cildin derinlemesine temizlenmemesi yatar. Kirli ve tozlu hava cildinize yapışıp cildinizin nefes almasını yeterince engelliyorken yapabileceğiniz en büyük hata, güzel görünmek uğruna dakikalarınızı harcayarak yaptığınız makyajı gün sonunda temizlemeden uyumak olabilir. Çoğu insan yorgunluk ve üşengeçlik gibi sebeplerden makyaj temizliğini göz ardı edebiliyor. Oysa ki; sadece birkaç dakika ayırarak cildinizi makyaj kalıntılarından, yağ ve kirden derinlemesine arındırarak daha sağlıklı, daha canlı ve daha genç bir cilde kavuşabilirsiniz. Cildinizin nefes almaması; ciltte lekelenmelere, siyah nokta ve sivilce oluşumuna, cildin erken yaşlanmasına sebep olur. Bu durumu engellemek için en önemli adım makyajı derinlemesine temizlemektir.

Makyaj Temizleme Mendili Kullanımı

Makyaj temizleme mendilleri, kolay ve pratik kullanımıyla yüzün hassas yapısına uygun olarak formüle edilmiş, makyaj temizliğinde kolaylık sağlayan bir üründür. Fakat bu mendiller tek başlarına makyajı tamamen çıkarmaya yeterli değildir. Makyajı yumuşatarak ön temizleme yapar ve cildinizi derinlemesine temizlemeye uygun hale getirir. Makyaj temizleme mendiliyle yüzünüzü ve gözlerinizi çok fazla ovalamadan silin ve ardından makyaj temizleme suyu veya makyaj temizleme jeli kullanarak makyajınızdan tamamen kurtulun.

Bebak Acı Badem Makyaj Temizleme Mendili

Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun olan Bebak Acı Badem Makyaj Temizleme Mendili, içeriğindeki Acı Badem Yağı ile suya dayanıklı olan göz makyajını bile büyük oranda temizler, cildi nemlendirir ve besler.

Makyaj Temizleme Suyuyla Makyaj Nasıl Temizlenir?

Cilt tipinize uygun olarak seçtiğiniz makyaj temizleme suyu, zorlu makyaj kalıntılarını bir mıknatıs gibi çekerek cildi arındırmayı hedefler. Hassas olan göz ve dudak makyajını temizlemek için, ayrı bir makyaj temizleme suyu kullanın veya kullandığınız ürünün göz ve dudak makyajını temizlemeye uygun olduğundan emin olun. Makyaj temizleme suyu döktüğünüz pamuğu, öncelikle gözlerinizin üstüne hafifçe bastırarak birkaç saniye bekletin, bu işlem hassas göz çevresine zarar vermeden makyajın yumuşamasına ve kolayca birkaç hareketle çıkmasına yardımcı olur. Gözlerinizi çok ovalamadan temizlemeye özen gösterin. Temiz bir pamukla alnınızın ortasından yanlara doğru, çene ve yanaklarınızdan ise yukarıya doğru hareketlerle makyajınızı temizleyin. Bu işlemi yüzünüz tamamen temizlenip pamuk lekelenmeyene kadar uygulayın.

Bioderma Sensibio H2O Yüz ve Makyaj Temizleme Suyu

Hassas, toleransı düşük, normalden kuruya dönük ciltler için geliştirilmiştir, durulama gerektirmez, cildinizi makyaj ve kirden derinlemesine arındırır. Oldukça yüksek göz çevresi ve cilt toleransına sahiptir. Sık makyaj yapanlar için idealdir.

Bioderma Sebium H2O Yüz ve Makyaj Temizleme Suyu

Karma ve yağlı ciltlerin kullanımına uygundur, cildi kurutmadan fazla yağı, kiri ve suya dayanıklı makyajı bile çıkarır. Cildi arındırır, yağ dengesinin düzenlenmesine destek olur, durulama gerektirmez.

Uriage Waterproof Eye Make-Up Remover

Gözyaşı ph ile uyumlu içeriğindeki termal suyu ile suya dayanıklı makyajı gözü yıpratmadan temizler. Yağlı his bırakmaz, parfüm içermez, göz ve dudak kullanımına uygundur.

Uriage Thermal Miceller Water

Kızarıklığa eğilimli ciltler için geliştirilen Uriage Thermal Miceller Water, arındırıcı bir makyaj temizleme suyudur. Cildi makyajdan arındıran formülü, durulama gerektirmeden temizler. İçeriğindeki termal suyun etkisi cildi ferahlatır. Ayrıca ciltteki kızarıklığa eğilim sorununa karşı bakım yapar.

Avene Cleanance Miceller Su

Termal su açısından zengindir, termal suyun tüm özelliklerini barındırır, makyaj ve kirin arındırılmasına yardımcıdır. Gözlerde kullanıma uygundur, durulama gerektirmez, cildin sebum dengesini sağlamaya yardımcıdır.

Apaisac Biorga Moisturize Micellar Water

Cildinizi makyajdan ve kirden arındırır, sebumu dengelemeye yardımcı olur, erken yaşlanma belirtilerine karşı bakım yapar. Cildinizi temizlerken aynı zamanda da nemlendirir. Tüm cilt tipleri için uygundur.

Makyaj temizleme sularının büyük kısmı durulama gerektirmese de makyaj kalıntılarının tamamen temizlendiğinden emin olmak için bir makyaj temizleme jeli ile yıkamanızda fayda var.

Makyaj temizlemede çoğunlukla tercih edilen makyaj temizleme sularının yanı sıra makyaj temizleme jelleri, makyaj temizleme köpüğü, makyaj temizleme sütü, makyaj temizleme losyonu gibi ürünlerde kullanılmaktadır. Her cilt tipine ayrı geliştirilmiş, ünlü markaların makyaj temizleme ürünlerine dermoeczanem.com dan ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.