x
0(850) 300 07 88
Sitemizde satılan ürünlerin tamamı, resmi kaynaklı orjinal ürünlerdir. Tüm ürünlerimiz faturalıdır. Son kullanma tarihleri yenidir. Bu konuda %100 güvence veriyoruz.
2017 Nisan 28

Deodorant ne demek, Antiperspirant ne demek? 4.5 100

Deodorant ne demek, Antiperspirant ne demek?

Deodorant kelime anlamı ile koku giderici demek.  Bizim anladığımız şekli ise özellikle ter kokusunu önlemek, gidermek ya da aşırı terlemeye engel olmak.

Aslında ter kokusu oluştuktan sonra o kötü kokuyu bastırmak kolay değil. Asıl istenen ve yapmamız gereken şey daha en baştan kötü koku oluşmasını önlemek olmalı.

Ter neden kokar?

Aslında insan teri, ter bezlerinden salgılanır ve sterildir. Ancak terimiz cilt yüzeyine çıktığında buradaki milyonlarca bakteri ile temas eder. Bu bakterilerin sayısı terdeki mineral ve su sayesinde hızla artar. Cilt yüzeyindeki bu nemli ve bakteri açısından besin dolu ortam kısa zaman içinde kötü kokuların oluşumuna yol açar.

Deodorantlar nasıl etki eder?

Deodorantlar cilt yüzeyindeki bakterilerin çoğalmasını önleyerek, ya da doğrudan antiseptik etki gösterip bakterilerin sayısını azaltarak etki gösterirler. Bu şekilde kötü koku oluşumu da bir süreliğine engellenmiş olur. Deodorantlar aynı zamanda hoş koku veren parfümler de içerebilir ve bu şekilde hem güzel koku sağlar hem de kötü kokuyu önlerler.

Bayan Deodorant çeşitlerini incelemek için tıklayın.

Bay Deodorant çeşitlerini incelemek için tıklayın.

Antiperspirant ne demektir?

Antiperspirantlar terlemeyi önleyen kozmetik ürünlerdir. Ter bezlerinin çıkışlarını geçici olarak kapatırlar ve bu şekilde aşırı terlemeyi önleyerek kötü koku oluşumuna böylece mani olurlar. Antiperspirantlar aynı zamanda deodorantlar gibi antiseptik özellik gösteren maddeler içerebilir. Bu şekilde kombine etki gösterebilirler. Aynı zamanda parfüm de içerebilirler. Bazı kimseler kokusuz deodorant ya da antiperspirant kullanmayı tercih edebilirler. Çünkü sürekli kullandıkları parfümün kokusunun başka bir koku ile karışması istenmez.

Antiperspirant deodorant çeşitlerini incelemek için tıklayın.

Bitkisel deodorantlar etkili mi?

Yeni nesil bitkisel deodorantlar da klasik deodorantlara göre oldukça güçlü etki gösterebiliyorlar. Örneğin Dermalogica Environmental Control Deodorant, Schmidts Stick Deodorant, Druide Roll on deodorantlar oldukça beğenilen ürünler arasında yer alıyor.

En etkili Antiperspirantlar hangileri?

En çok satan ve memnuniyet sağlayan Antiperspirantlar ise şöyle özetlenebilir.  Vichy Antiperspirant Deodorantlar , Bioderma Deodorantlar, Uriage Deodorantlar, SVR deodorantlar, Nivea Dry deodorantlar, Nuxe deodorant, Driclor deodorant,

Deodorantlar ve Antiperspirantlar Nasıl kullanılmalılar?

Genel kural kuru ve temiz cilde uygulanmalarıdır. Bunun yanında özellikle antiperspirantların gece yatmadan önce uygulanması daha başarılı sonuç verir. Çok sıcak ve yoğun günlerde temiz ve nemli bir bez ya da ıslak mendil ile koltuk altı temizlenip sonrasında tekrar uygulama yapmak gerekebilir.

Sağlıklı tapteze ve ferahlık dolu bir yaz geçirmeniz dileği ile sağlıcakla kalın

Paylaş
Beğen
E-posta Üyeliği Yeniliklerden haberdar olmak için e-posta bültenlerine üye olun.
Dermoeczanem.com © 2014 Tüm Hakları Saklıdır
Dermoeczanem.com dermokozmetik, Cilt bakım, Anne ve Bebek ürünleri online satış sitesidir. Ürünlerin tamamı güvencemiz altındadır. Reçete ile verilmesi zorunlu olan hiç bir ürün satılmaz. Dermoeczanem.com, Türkiye’nin en güvenilir, en hızlı , en hesaplı, en ucuz, dermokozmetik, anne bebek ürünleri, cilt bakımı, makyaj ürünleri satan online eczane sitesidir.
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.