Cilt Tipinize Göre Güneş Kremi Seçimi

30 Haziran 2021

Cilt bakım rutinimizi oluştururken dikkat etmemiz gereken en önemli etkenlerden bir tanesi, cilt tipimizdir. Öyleki cilt tipimize göre kullanacağımız ürünler, cildimizin ihtiyaçları doğrultusunda değişkenlik gösterir. Aynı durum doğal olarak, güneş kremleri için de geçerlidir. Güneşten gelen zararlı ışınlar, farklı cilt tiplerinde farklı istenmeyen durumlara yol açabilir, cildin korunması için farklı ihtiyaçlar doğurabilirler. Bu yazımızda hangi cilt tipi nasıl güneş kremlerini korumalı konusunu ele alacağız.

Yağlı Ciltlere Özel Güneş Kremleri

Yağlı ciltlerde, cildin yağ dengesinde ani değişimler, yüzeyindeki düzensiz görünüm oluşmasına meyilli oldukları için, güneşten korunmaları şarttır. Çünkü zararlı UV/A UV/B ve infrared ışınları ciltte istenmeyen bazı durumlara sebebiyet verebilir. 

La Roche Posay Anthelios XL SPF 50 Dry Touch Parfümsüz Jel Krem

La Roche Posay’in kendini başarı ile kanıtlamış güneş koruyucusu serisi ‘Anthelios’un yağlı ve düzensiz ciltler için özel geliştirdiği Xl Spf 50 Dry Touch, cildi güneşten korurken, cildin fazla yağlanarak parlamasına karşı yardımcı olur.

Bioderma Photoderm Max Aquafluid Spf 50 Güneş Kremi

Bioprotection patenti sayesinde, cildi zararlı UVA ve UVB ışınlarına karşı tam koruma sağlarken, ciltte kolayca emilme sağlar. Ciltte yağlı bir tabaka bırakmadığı için rahat bir şekilde kullanılabilir.

Cosmed Yağlı/Düzensiz Ciltler İçin Güneş Kremi Spf50 50 ml

Cildin sebum miktarını dengelemeye yardımcı olur.Yağlı ve düzensiz ciltler için geliştirilmiştir. Sebureductyl ve Zinc Pca ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde ciltteki yağlı görünüme karşı bakım sağlarken, E vitamini sayesinde cilde etkili bir şekilde bakım yapmaya yardımcı olur.

Heliocare Advanced Gel Güneş Koruyucu Jel Spf 50 50 ml

Güneş ışınlarına karşı etkili koruma sağlarken, hafif dokusu ve özel içeriği sayesinde ciltte yağlanma olmasını karşı bakım sağlarken, kolca emilim sağlar.

Solante Acnes Sun Care Lotion SPF 50+ 150 ml

Yağlı ve düzensiz görünüme sahip ciltler için özel olarak geliştirilen, Acnes Sun, cildi güneşten en etkili şekilde korurken cildi nemlendirmeyi, sebum dengesini düzenlemeyi ve ipeksi bir görünüm kazandırmayı hedefler. Cildi matlaştırma özelliğine sahiptir, kullandıktan sonra ipeksi bir his sizi bekliyor olacak.

Avene Cleanance SPF 50 Güneş Kremi 50 ml

Cildi tazeleyici özelliğe sahip suya dayanıklı, yüksek koruyuculu güneş kremi. Ciltteki sebum dengesini normalleştirme ve cildi termal su ile hafifletmeye hedefler.

Hassas Ciltlere Özel Güneş Kremleri

Hassas cilde sahip kişiler diğer cilt tiplerine oranla güneşten gelen zararlı UV ışınlarından daha fazla etkilenebilirler.  Zararlı UV/A ve UV/B ışınları ciltte istenmeyen durumlara yol açabilir. Bu yüzden hassas ciltler, güneşten en çok korunması gereken ciltlerdir. Hassas cilt tiplerine uygun olarak formüle edilen güneş kremleri ile cildinizi etkili bir şekilde güneşten gelen zararlı UV ışınlarına karşı koruyabilirsiniz.

La Roche Posay Anthelios Ultra SPF50 Parfümsüz Güneş Kremi 50 ml

Parfum içermemesi ve hafifletilmiş özel formülü sayesinde ciltte istenmeyen bir duruma sebebiyet vermez. Güneşe karşı maximum koruma sağlar. Zararlı UVA ve UVB ışınlarına karşı tam koruma sağlar, göz çevresine uygulanabilir. Cildi nemlendirici özelliğe sahiptir.

Bioderma Hassas Ciltlere Özel Renkli Bakım Seti

Düzensiz ve hassas ciltler için özel olarak geliştirilmiş, cildi nemlendiren, renk eşitliğini sağlamaya yardımcı olan güneş kremi. Özel formülü sayesinde cildin tolerans seviyesini arttırmayı amaçlar.

Daylong Extreme Hassas Ciltler İçin Güneş Koruyucu Losyon Spf50 50 ml

Çok hassas ciltler için özellikle geliştirilmiş, içerisindeki E vitamini ile cilde nem ve canlılık verirken, Aloe Vera ile cilde rahatlık ve ferahlık etkisi verir.

Hamilton Sensitive Spf50+ Güneş Koruyucu Losyon 265 ml

Hassas ciltler için geliştirilmiş, suya 4 saat dayanabilen, hassas dokusu sayesinde kolayca emilen ve rahatsız etmeyen Hamilton Sensitive Spf 50 hassas ciltler için en etkili güneş koruyuculardan bir tanesidir.

Kuru Ciltler Güneşten Nasıl Korunmalı

Kuru ciltler de güneşten ciddi şekilde olumsuz etkilenebilirler. Ciltlerinin kuru olması, zararlı UV/A ve UV/B ışınlarının, cildin kuru bölgelerinde ciddi görünüm değişimlerine yol açabilir. Güneşten gereken şekilde korunulmaması durumunda ise leke görünümü, kırışıklık, cildin esnekliğini kaybetmesi ve birçok farklı sıkıntı ile karşılaşılabilir.

Babe Spf 50+ Yüz İçin Güneş Koruyucu Krem 50 ml

Babe’nin nemlendirici özelliğe sahip güneş kremi, cildi hem etkili şekilde nemlendirir hem de güneşe karşı tam koruma sağlar. Güneşe çıkmadan yaklaşık 20 dakika önce kullanılması ve güneşteyken de sık sık tekrar edilmesi önerilir.

Heliocare Color Compacto Compact Güneş Koruyucu Krem 10 gr - Light

Cildi nemlendirici etkiye sahip, anti aging özellikli, kuru ve normal ciltler için geliştirilmiş güneş kremi. Buğday ten rengi ve ipeksi kıvamı sayesinde cildinizde nemlendirmenin de etkisi ile hoş bir his bırakacaktır.

Sebamed SPF 50 Çok Yönlü Koruyucu Güneş Kremi 75 ml

Suya ve kuma karşı dayanıklı olan Sebamed Spf 50 güneş kremi, doğal hidro-fruktol formülü sayesinde cildi nemlendirirken, güneşe maruz kalmış bölgelerdeki yaşlılık belirtilerini azaltmaya yardımcı olur. Cildi nemlendirme ve güneşe karşı koruma açısından en başarılı güneş kremlerinden bir tanesidir.

Dermalogica Protection 50 Sport SPF50 156ml

İnce yapısı sayesinde, ciltte kötü bir his oluşturmadan, güneşe karşı tam koruma sağlar. Özel olarak geliştirilmiş oleozom teknolojisi ile cildin nem kaybını azaltır. Suya dayanıklı yapıya sahip olduğu için spor tutkunlarına biçilmiş kaftan gibidir.

Lekeli Ciltlere Özel Güneş Kremleri

Leke görünümlerinin olmasının en temel sebeplerinden biri zararlı UV/a ve UV/b ışınlarına karşı yeterli korunmamaktadır. Güneş koruyucuları doğru şekilde kullanmak, ciltteki renk eşitliğini sağlayacak ve leke görünümünü en aza indirmeye yardımcı olacaktır.

Cosmed Sun Essential Koyu Leke Karşıtı Güneş Koruyucu Krem SPF 50 50 ml

Cildi güneş ışınlarından koruyarak, leke ve yaşlılık karşıtı bakım sağlar. Koyu lekelerin görünümüne karşı yardımcı olurken cilde parlak ve berrak bir görünüm sağlar.

Solante Pigmenta Lotion SPF 50+ 150 ml

Leke görünümlü ciltlerin en çok tercih ettiği ürünlerden birisi olan, Solante Pigmenta Lotion Spf50+150ml, koyu renkli leke görünümlere karşı bakım sağlamayı hedeflerken, cildi nemlendirmeye yardımcı olur. Özel formüle edilmiş filtreleri sayesinde cildi zararlı güneş ışınlarından (UV/A ve UV/B) korur.

Uriage Bariesun SPF50+ Anti Brown Spot Fluid 40 ml

Kahverengi alanların azalması için geliştirilmiş yüksek koruyuculu güneş kremidir. Yağsız bir iz bırakır ve hızlıca emilim sağlar.

Dead Sea Spa Magik Aydınlatıcı Leke Karşıtı Krem Spf 50 50 ml

Leke karşıtı olarak da nemlendirici olarak da ve en önemlisi güneş koruyucu olarak en etkili ürünlerden bir tanesidir. Ölü denizdeki minerallerden esinlenen formülleri sayesinde, leke görünümünün azaltılmasına yardımcı olur, cildin nemlendirilmesi ve anti-age bakımı sağlanmasını amaçlar. Tüm bunları zararlı UV/A ve UV/B ışınlarına karşı bakım yapar.

Anti Age Etkili Güneş Kremleri

Yaşlanma doğal bir dönüşümdür. Fakat yaşlanmanın cilt üzerindeki etkileri ve belirtileri, çevresel faktörler ile doğrudan ilgilidir. Kırışıklıklar, cildin esnekliğini kaybetmesi ve leke görünümü bunlar yukarıdaki başlıklarda da bahsettiğimiz gibi güneş ile doğrudan alakalıdır. Bu etkilerden korunmak için en pratik çözüm güneş kremleri ve anti-aging bakımdır.

Darphin Soleil Plaisir Spf50 Güneş Koruyucu Krem 50ml

Karaja yağı, Hyaluronik asit ve E vitamini cildin beslenmesini ve güçlenerek kırışıklıkların azalmasını hedeflerken, cilde esneklik kazandırmaya yardımcı olur. Zararlı güneş ışınlarına karşı da en güçlü koruyuculardan birisi olduğu için etkili anti aging özellikli güneş koruyuculardan bir tanesidir.

Nuxe Sun Creme Fondante Visage Haute Protection Spf50 50ml

Su sümbülü ve Kau Pe çiçeği içeren özel formülü sayesinde cildi nemlendirir. Zararlı UVA ve UVB ışınlarına karşı da etkili şekilde koruma sağladığı için ciltteki yaşlılık belirtilerini azaltmak için formüle edilmiştir.

Vichy Capital Soleil SPF 50 Anti Age Güneş Kremi 50 ml

Kombucha ve Camu Camu içeren özel formülü sayesinde cilde parlak ve aydınlık bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Aynı zaman çok etkili bir güneş koruyucudur, hassas ciltler için uygundur.

Filorga UV-Bronze Visage Anti-Ageing Sun Fluid SPF50+ 40ml

Cildi zaman ile kaybettiği esnekliği geri kazandırmaya yardımcı güneş koruyucu krem. Cildi zararlı güneş ışınlarından koruyarak, yaşlanma karşıtı bakımı amaçlar, özel formülü sayesinde ciltteki kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur.

Institut Esthederm Bronz Repair Extreme Sun 50 ml

Çok yoğun güneş ışınlarına karşı koruma sağlarken, bronzlaşmayı problemsiz şekilde hızlandırmayı amaçlar. İçerisindeki özel formül sayesinde anti-aging bakım rolünü de üstlenir.

Skinceuticals Mineral Radiance UV Defense Spf 50 50ml

Anti Aging konusunda kendisini en başarılı şekilde kanıtlamış markalardan bir tanesi olan Skinceuticals, mineral zengini güneş koruyucusu ile hem cildinizi besleyip nemlendirmeyi hem de zararlı UVA ve UVB ışınlarına karşı sizi korumayı hedefler.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.