Cilt Güzelliğini Artırmaya Yardımcı Öneriler

06 Ağustos 2019

Güzel, ışıl ışıl bir cilde sahip olmak tüm kadınların ortak tutkusu. Eski zamanlardan bu yana kadınlar bu tutkuya erişebilmek için birçok yöntem denemiş ve bir bakım rutini oluşturmuştur. Günümüzde kozmetik markalar tarafından çıkarılan ürünlerle birlikte cilt bakımı başlı başına bir rutine kompleks cilt bakım rutinleri, belli bakım aşamaları ve birçok geliştirilen bakım ürünleri... Tüm bunların yanı sıra bakım rutinlerinize ekleyebileceğiniz minik tavsiyelerimizle cildinizin güzelliğini artırabilir, eskiden kalma güzellik tutkusuna sahip çıkabilirsiniz. İşte cilt güzelliği için minik tavsiyeler… Keyifli okumalar…

Fondoten kullanımı

1. Fondöten yerine renkli güneş kremlerinden yardım alın

Fondöten yerine renkli güneş kremi kullanarak cildinizi hem güneşin zararlı ışınlarından koruyabilir hem de yoğun kıvamlı fondötenlerden kurtulabilirsiniz. Böylelikle renkli güneş kremlerinin içeriğindeki faydalı ham maddeler ile cildinize bakım da yapabilirsiniz. Sitemizde renkli güneş kremleri arasında dikkat çeken La Roche Posay Anthelios Ultra SPF50+ Tinted BB Cream PPD, UV ışınlarına karşı geliştirilen özel formüle sahiptir. Ayrıca ciltteki ton dengesizliğine karşı bakım yapar. BB krem olarak kullanabilen formülü ile cilt kusurlarını gizlemeye yardımcı olur.

2. Nemlendirici kremden önce cildinize serum kullanın

Gece yatmadan nemlendirici kremden önce bakım serumu kullanarak, cildinize nem bombası uygulayabilirsiniz. Gece boyunca uyguladığınız bakımla temas halinde olacak cilt, sabah olduğundan daha ışıltılı ve güzel bir görünüme ulaşacaktır. Dermoeczanem.com’dan size öneri olarak sunabileceğimiz The Organic Pharmacy Hyaluronic Acid Serum, cildi derinlemesine nemlendirir ve karma, yağlı, hassas, normal ve kuru cilt tipleri için uygundur. İnce çizgilere bakım yapar ve cildin sıkılığını artırmaya çalışır.

3. Güzel uyuyun

“Güzellik uykusu” tabiri dilimize boşuna girmemiş. Uyku saatlerinize dikkat edin ve en geç 11’de yatakta olun. Erken yatmak hem zihinsel rahatlık hem de cilt güzelliği için oldukça faydalıdır.

4. Ilık suda duş alın

Çok sıcak su ile duş almak önerilmez ve ciltte kızarıklığa eğilim gösterme gibi sorunlara yol açabilir. Ilık suda duş alarak, cildinizi sıcak suyun etkilerinden koruyabilirsiniz.

5. Bol su için

İstediğiniz marka nemlendirici kremlerle cildinizi nemlendirmeye çalışın, ancak su içmedikten sonra etkisini görebilmeniz pek mümkün değildir. Bu noktada yapmanız gereken bol su içerek cildinizin nemini içten desteklemektir.

Nem Maskesi

6. Nem maskesi yapın

Nem ve ışıltı kazandırıcı maskeler cildin güzelliğini artırır ve doğal bir aydınlık verir. Siz de cildinize nem maskeleri yaparak cildinizin güzelliğini artırabilirsiniz.

Dermalogica Skin Hydrating Masque, cildin nemini artırmaya yardımcı formüle sahiptir. İçeriğindeki hiyalüronik asit içeren formülü ile cilde ışıltı ve sıkılık kazandırmayı amaçlar. Cilde ipeksi bir yumuşaklık kazandırır. Dermalogica Skin Hydrating Masque, sitemizde sizleri bekliyor.

7. Spor yapın

Spor cildin daha sıkı görünmesini sağlar ve bakımı destekler. Hayatınıza sporu adapte ederek cilt güzelliğinize katkıda bulunabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.