Cilt Bakımında Sık Yapılan Hatalar

20 Kasım 2019

Cilt Bakımında Sık Yapılan Hatalar

Kadınlar bazı zamanlarda bilmeden ciltlerine yanlış uygulamalar yaparak kötü sonuçlara sebep olabiliyorlar. Bu noktada bilinçli olmanız ve cildinizde kullandığınız her ürünün, uygulamanın farkında olmanız gerekir. Böylelikle cildinizde oluşabilecek sorunları azaltmaya çalışabilirsiniz.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımında yapılan yanlış uygulamaların en geneli, cilt tipine uygun ürün kullanmamaktır. Yani kadınlar, cilt tipini bilmeden satın aldığı ürünü kullanarak cildinde birçok zarara yol açıyor. Kişinin cilt tipini tek başına belirleyebilmesi ise oldukça zordur. Bir dermatologdan yardım alması gerekir. Cilt tipini tespit ettikten sonra, kullanacağı tüm ürünler cilt tipine uygun olmalıdır. Hatalı ürün kullanımı dışında doğru bilinen yanlışlara göz atacak olursak;

"Hava güneşli değilse güneş kremi kullanılmaz"

Sadece yaz aylarında değil dört mevsim güneş kremi kullanmak gerekir. Çünkü atmosferden süzülen UV ışınları bulutlu havadan bile dünyaya ulaşır. Bu nedenle mevsim fark etmeksizin evden çıkmadan önce cildinize güneş kremi uygulamalısınız. Bu sayede UV ışınlarından rahatlıkla korunabilirsiniz. Sitemizde dört mevsim rahatlıkla kullanabileceğiniz ve cildinizi UV ışınlarına karşı korumaya yardımcı birçok ürün bulunmaktadır. Bu kategori her cilt tipine göre özel seçenek içerir. Tüm güneş kremlerine anında sitemizden ulaşabilirsiniz.

yüz yıkamak

"Cildi sadece bol suyla yıkayarak temizlendiğine inanmak"

Elleri silmek için geliştirilen ıslak mendiller ile cilt temizlenmez ve bol su yüzü temizlemeye yetmez. Cildinizi temizlerken ıslak mendil kullanmak isterseniz seçeceğiniz ürün dermokozmetik standartlarda geliştirilmelidir. Cilt tipinize uygun tüm cilt temizleme ürünleri  sitemizde sizleri bekliyor.

"Yüz için geliştirilen ürünler göz altlarında kullanılabilir"

Yüzün en hassas bölgesi göz altlarıdır. Özellikle doğal yaşlanma etkisi en çok göz altlarında görülür. Bu nedenle göz altlarına kullanılan ürünler o bölgeye özel üretilmiş olanlardan seçilmelidir. Tüm yüze uygulanabilen ürünler göz altlarına kullanılmamalıdır. Yorgunluğa karşı özel geliştirilen Estee Lauder Revitalizing Supreme Plus Eye Gel yaşlanma karşıtı bakım yapar. Cilde dinçlik ve güzellik kazandırmaya çalışır.

"Cilt nefes alsın diye gece ürün kullanmamak"

Geceleri cilt kendini tazelemeye çalışır. Cildinizi temizledikten sonra gece bakım kremi kullanarak cildinizin tazelenmesine destek olabilirsiniz. Çok yorgunsanız ve bakım yapacak haliniz kalmadıysa bile en azından nemlendirici kreminizi sürmeden uyumamalısınız.

 "Cildi iyice temizlemeden güneşe çıkmak"

Makyaj kalıntılarını iyice temizlemeden güneşe çıkmak ciltte lekelenmelere yol açabilir. Bu nedenle cildinizi iyice temizledikten sonra güneş kreminizi sürmeli ve öyle güneşe çıkmalısınız.

"Siyah noktaları sıkmak"

Cilde yapılan yanlışlardan biri de siyah noktaları sıkmaktır. Özellikle genç kızlar ciltlerindeki siyah noktaları sıkarak temizlemeye çalışırlar. Cildinizdeki siyah noktalara karşı müdahaleniz peeling, maske ve cilt temizleme ürünleriyle olmalıdır.

Haftanın birkaç günü peeling yapmak

Peeling cildi arındırır, derinlemesine temizler ve tazelemeye yardımcı olur. Ancak içeriğindeki mikro soyucu kapsüllerin fazlalığı haftada bir uygulanması için yoğunlaştırılmıştır. Haftada birkaç kez peeling yapmak ciltte çiziklere ve aşınmalara yol açabilir.

Peeling yaptıktan sonra güneşe çıkmak

Peeling yaptıktan sonra cildinizin güneşle teması ciltte lekelere yol açabilir. Cildinizi bu gibi bir durumdan korumak için peelingleri akşam yapmanız önerilir.

peeling yapmak
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.