Cilt Bakımında Sık Yapılan Hatalar

20 Kasım 2019

Kadınlar bazı zamanlarda bilmeden ciltlerine yanlış uygulamalar yaparak kötü sonuçlara sebep olabiliyorlar. Bu noktada bilinçli olmanız ve cildinizde kullandığınız her ürünün, uygulamanın farkında olmanız gerekir. Böylelikle cildinizde oluşabilecek durumlara karşı etkili bir şekilde bakım yapabilirsiniz.

Cilt Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Cilt bakımında yapılan yanlış uygulamaların en geneli, cilt tipine uygun ürün kullanmamaktır. Yani kadınlar, cilt tipini bilmeden satın aldığı ürünü kullanarak ciltte fayda sağlamak yerine istenmeyen görünümlerin oluşmasına neden olabilir. Kişinin cilt tipini tek başına belirleyebilmesi ise oldukça zordur. Bir dermatologdan yardım alması gerekir. Cilt tipini tespit ettikten sonra, kullanacağı tüm ürünler cilt tipine uygun olmalıdır. Hatalı ürün kullanımı dışında doğru bilinen yanlışlara göz atacak olursak;

"Hava güneşli değilse güneş kremi kullanılmaz"

Sadece yaz aylarında değil dört mevsim güneş kremi kullanmak gerekir. Çünkü atmosferden süzülen UV ışınları bulutlu havadan bile dünyaya ulaşır. Bu nedenle mevsim fark etmeksizin evden çıkmadan önce cildinize güneş kremi uygulamalısınız. Bu sayede UV ışınlarından korunabilirsiniz. Sitemizde dört mevsim rahatlıkla kullanabileceğiniz ve cildinizi UV ışınlarına karşı korumaya yardımcı birçok ürün bulunmaktadır. Bu kategori her cilt tipine göre özel seçenek içerir. Tüm güneş kremlerine anında sitemizden ulaşabilirsiniz.

yüz yıkamak

"Cildi sadece bol suyla yıkayarak temizlendiğine inanmak"

Elleri silmek için geliştirilen ıslak mendiller ile cilt temizlenmez ve bol su yüzü temizlemeye yetmez. Cildinizi temizlerken ıslak mendil kullanmak isterseniz seçeceğiniz ürün dermokozmetik standartlarda geliştirilmelidir. Cilt tipinize uygun tüm cilt temizleme ürünleri  sitemizde sizleri bekliyor.

"Yüz için geliştirilen ürünler göz çevresinde kullanılabilir"

Yüzün en hassas bölgelerinden biri de göz çevresidir. Özellikle doğal yaşlanma etkisi en çok göz altlarında görülür. Bu nedenle göz altlarına kullanılan ürünler o bölgeye özel üretilmiş olanlardan seçilmelidir. Tüm yüze uygulanabilen ürünler göz altlarına kullanılmamalıdır. Yorgunluğa karşı özel geliştirilen Estee Lauder Revitalizing Supreme Plus Eye Gel yaşlanma karşıtı bakım yapar. Cilde parlaklık ve güzel bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

"Cilt nefes alsın diye gece ürün kullanmamak"

Geceleri cilt kendini tazelemeye çalışır. Cildinizi temizledikten sonra gece bakım kremi kullanarak cildinizin tazelenmesine destek olabilirsiniz. Çok yorgunsanız ve bakım yapacak haliniz kalmadıysa bile en azından nemlendirici kreminizi sürmeden uyumamalısınız.

 "Cildi iyice temizlemeden güneşe çıkmak"

Makyaj kalıntılarını iyice temizlemeden güneşe çıkmak ciltte leke görünümüne neden olabilir. Bu nedenle cildinizi iyice temizledikten sonra güneş kreminizi sürmeli ve öyle güneşe çıkmalısınız.

Haftanın birkaç günü peeling yapmak

Peeling cildi etkili bir şekilde temizler ve tazelemeye yardımcı olur. Ancak içeriğindeki mikro soyucu kapsüllerin fazlalığı haftada bir uygulanması için yoğunlaştırılmıştır. Haftada birkaç kez peeling yapmak ciltte istenmeyen görünüm değişimlerine sebep olabilir.

Peeling yaptıktan sonra güneşe çıkmak

Peeling yaptıktan sonra cildinizin güneşle teması ciltte leke görünümüne neden olabilir. Cildinizi bu gibi bir durumdan korumak için peelingleri akşam yapmanız önerilir.

peeling yapmak
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.