Cilt Bakımında Antioksidan Trendi: RESVERATROL

23 Haziran 2018

Yaşlanma karşıtı özellikleriyle bilinen antioksidanlar, cilt bakımı dünyasında oldukça tercih edilen bir yere sahip. Özellikle oksidatif stres ile mücadele yetenekleriyle bilinen Resveratrol, pek çok uzmanın da dikkatini çekiyor.

 

Resveratrol nedir ve nerelerde bulunur?

Genellikle çikolata, kırmızı şarap ve üzüm’ün içeriğinde bulunan Resveratrol, çiğ sebzeler, meyveler, otlar ve baharatlar gibi çok çeşitli doğal besinlerde de bulunmaktadır.

 

Antioksidanlar, UV’den kaynaklı stresin etkileriyle savaşmaya ve yaşlanmanın gözle görülür belirtilerini azaltmaya yardımcı olmakla ilişkilendirilmiştir. Araştırmacılar, Resveratrol’ün cilt bakımı için oldukça uygun bir içerik olduğunu belirtmektedir. Dahası, resveratrolün tamamen doğal olmasının yanında, aynı zamanda cilt solunumuna yardımcı olan mitokondrileri uyarmaya yardımcı olduğu da kanıtlanmıştır.

Resveratrol cilde nasıl yardımcı olur?

Resveratrolün, cildin önemli bir yardımcısı olarak bilinmektedir. Resveratrolün, yoğun yaşam temposu ve kalabalık kent yaşamında karşılaşılan çevresel faktörlerin cilt üzerindeki etkilerine karşı yaşlanmayı yavaşlatmaya yardımcı özelliği olduğu bilinmektedir. Yapılan araştırmalar, resveratrolün cildin mevcut antioksidan savunmasını güçlendirdiğini gösterir. Cildin nefes almasına yardımcı olarak, ihtiyacı olan oksijeni ona sağlar. Böylece cilt görünümünü yenileme sürecini hızlandırmaya yardımcı olur. İçeriğinde resveratrol bulunan gece bakım kremlerini kullanabilirsiniz.

Vichy Slow Age Night 50ml

Yatmadan önce cildinize ister maske ister cilt bakım kremi olarak uygulayabileceğiniz detoks etkili Vichy Slow Age Gece Bakımı ile cildinizin oksijen almasını sağlayabilir; cildinizin görünümünü yenilemeye yardımcı olabilirsiniz. İçeriğindeki antioksidan Resveratrol ve probiyotik türevi Bifidus ile yeni bir güne başlarken cilt nemlenmiş olur ve ışıltılı bir görünüm kazanır.

Ürüne Git

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.