Cilt Bakım Rutininizi Yaz İçin Nasıl Hazırlarsınız?

20 Haziran 2024

  Sıcak hava, kum, deniz ve güneşin getirdiği birçok güzel duygu ile yaz mevsimi yine tüm güzellikleri ile geliyor. Peki, cildimiz ya da bakım rutinlerimiz yaz aylarının getirdiği etkilere hazır mı? Cildimiz yıl içinde mevsim değişimleri ile birçok farklı çevresel faktöre maruz kalıyor. Bu çevresel faktörler cildimizde istenmeyen birçok farklı duruma neden olabiliyor. Cildimizin de yaz mevsimi gibi parıl parıl ve pürüzsüz görünmesini istiyorsak bakım rutinlerimizi yaz mevsimine özel olarak hazırlamalı, mevsime uygun bir şekilde bakım yapmalıyız. Cildimize yaz aylarının en güzel yönlerini yansıtabilmek için ilk olarak yoğun ve ağır formüllere sahip ürünleri dolaplarımızın üst raflarına ya da arkalarına saklamalıyız. Yoğun formüllü bakım ürünlerinin yerine hafif, ferahlatıcı ve su bazlı ürünleri ön raflara taşımalıyız. Cildimizi yaz aylarına en iyi şekilde hazırlayabileceğimiz ferahlatıcı ürünlere Dermoeczanem.com’dan ulaşabilirsiniz.

Yaz Aylarına Özel Ferahlatıcı Bakım Tüyoları

  • Cildimizden yaz aylarının sıcaklarını etkili bir şekilde temizlerken aynı zamanda bakım yapmalıyız. Bunu yapabilmek için ise bakım rutinlerimizde cilt temizleme adımına hafif, su bazlı ve ferahlatıcı içeriği bulunan ürünler tercih etmeliyiz. Mesela içeriğinde Gül & Aloe Vera bulunan From Natura yüz temizleme jeli kullanabilirsiniz. Bu jel kuru, çok kuru ve normal ciltler kullanabilir. Ciltten nazik bir şekilde kiri, yağı ve makyajı temizlerken aynı zamanda ferahlatıcı bakım yapar. Cildi nemlendirir, parlak ve pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. İçeriğinde bulunan Gül Suyu ve Aloe Vera antioksidan açısından zengin. Böylece cilde yaşlanma ve kırışıklık karşıtı bakım yapmaya da yardımcı olur. Karma, yağlı ve düzensiz ciltler için ağırlık yapmadan cildinizi temizlemeye yardımcı bir ürün önerelim: La Roche Posay Effaclar Jel ile cildinizi etkili bir şekilde temizleyebilirsiniz. Ayrıca içeriğinde bulunan La Roche Posay Termal Su ile cildinizi ferahlatmaya ve yaşlanma karşıtı bakım yapmaya da yardımcı olur. Ayrıca termal su içeren birçok cilt temizleme ürününe sitemizden ulaşabilirsiniz. Termal su içeren yüz yıkama ürünleri ile cildinizi etkili bir şekilde temizlemeye ve ferahlatmaya yardımcı olabilirsiniz.
  • Tonik adımında asit içeren ürünler kullanmak yerine daha çok Aloe Vera ve Gül Suyu gibi doğal bakım ürünleri tercih edebilirsiniz. Böylece cildinizde temizleme adımından sonra kalabilecek makyaj kalıntılarını, kiri ve yağı etkili bir şekilde temizleyebilirsiniz. Ayrıca Gül Suyu ve Aloe Vera cildi ferahlatmaya ve taze bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.
  • Nemlendirme adımı yaz aylarında da oldukça önemli bir adım oluyor. Yaz aylarında oluşan aşırı sıcak hava nedeni ile cildimiz kuruyabilir ve etkili bir şekilde nemlendirilmez ise çatlak görünümü oluşabilir. Hatta bu durum kırışıklık belirtilerinin oluşumunu bile hızlanmasına neden olabilir. Bu nedenle cildimizi yaz aylarında etkili bir şekilde nemlendirmeliyiz. Nemlendirme adımı tüm cilt tipleri için oldukça önemli bir adımdır. Nemlendirme adımında dikkat edilmesi gereken bir durum bulunuyor. Sadece kuru ve çok kuru ciltlerin gün içinde nemlendirici kullanması gerekiyor gibi bir durum söz konusu değil. Yağlı, karma ve düzensiz ciltlerin de nemlendirici ürünleri kesinlikle kullanması gerekiyor. Peki, yaz aylarında nasıl nemlendirici ürünler kullanmalıyız? Hafif, su bazlı ve yoğun nemlendirici özelliği olmayan ürünler kullanabiliriz. Böylece cildimizi ağırlık hissi oluşmadan etkili bir şekilde nemlendirebiliriz.
  • Sıcak hava, tüm gün ayakkabı içerisinde kalan ayaklar ve çevresel faktörler ile direkt olarak temas halinde olan eller… Yaz aylarında el & ayak bakımı da oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken bir durum oluyor. Yüzünüzü ve vücudunuzu güneşten gelen zararlı UV ışınlarına karşı korurken aynı zamanda elleri de korumamız gerekiyor. Ellerimiz narin yapılı oldukları için yaşlanma belirtileri ve kırışıklık görünümü daha çabuk oluşabilir. Bu nedenle yüzümüze ve vücudumuza güneş kremi sürerken mutlaka ellerimize de sürmeliyiz. Ayak bakımı için ise maske tercih edebilirsiniz.
  • Göz çevremiz diğer bölgelere oranla daha hassas ve narin yapıya sahip. Bu nedenle göz çevremize de yaz aylarında etkili bir şekilde bakım yapmamız gerekiyor. Göz çevremize kuruluk ve yaşlanma karşıtı bakım ürünleri kullanabiliriz. Böylece göz çevremizin hem nemli kalmasına hem de daha genç bir görünüm oluşmasına yardımcı olabiliriz.
  • Güneş sonrası ferahlamak istediğiniz zaman ya da cildinizi hafif bir şekilde nemlendiren ve bakım yapan etkili bir ürün kullanmak istiyorsanız termal sular tam size göre! Yaz aylarının sıcaklığına karşı cildinizi ferahlatan ve taze bir görünüm oluşmasına yardımcı olan termal su seçenekleri ile cildinizden yaz sıcaklarını savurun!
  • Güneş koruyucu ürünler kullanmayı kesinlikle unutmamalıyız. Güneş koruyucular her mevsim cildimizin ihtiyacı olan ürünler kategorisinde bulunuyor. Ancak yaz aylarında kesinlikle dikkatli ve özenli bir şekilde kullanılması gerekiyor.

Ferahlatıcı & Işıltılı Bakım Ürünü Önerileri

From Natura Premium Gül Suyu :

Yağlı ciltler için yüz temizleme jeli. Aynı zamanda karma ve düzensiz ciltlerin de kullanabilir. La Roche Posay yüz temizleme jeli ile cildinizi etkili ve nazik bir şekilde temizleyebilirsiniz. Cildinizden nazik bir şekilde yağı, kiri ve makyajı temizler. Ciltte temiz ve tazelik oluşmasına yardımcı olur. Alkol içermeyen formüllü bulunur. Ciltte pürüzsüz ve hoş bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Düzensiz cilt görünümüne karşı bakım yapar.

Alls Biocosmetics %100 Doğal Gül Suyu :

Kuru ve çok kuru ciltler için yüz temizleme jeli. Hem yüz hem de vücut için kullanabilirsiniz. İçeriğinde bulunan 3 Temel Seramid ve Hyaluronik Asit ile cildinizi etkili bir şekilde temizlerken aynı zamanda nemlendirir. Cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı olur. Kuruluk karşıtı bakım yapar. Koku içermeyen formülü ile hassas ciltlerin de kullanabilir. Ciltte köpürmeden nazik bir şekilde temizler.

Alls Biocosmetics Organik Prebiyotik Aloe Vera Sprey :

%5 Glikolik Asit, Aloe Vera, Provitamin B5 ve Kafein içeren yüz temizleme köpüğü ile cildinizi nazik bir şekilde temizlerken aynı zamanda bakım yapabilirsiniz. Cildinizi nemlendirmeye, beslemeye ve pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Ciltten nazik bir şekilde kiri, yağı ve makyajı temizler. Cildi dış faktörlere karşı korur. İçeriğinde bulunan Kafein ile cildinize yaşlanma karşıtı bakım yapabilirsiniz. Ciltte daha sıkı ve parlak bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Gözenekleri etkili bir şekilde temizlemeye ve genişlemiş gözenek görünümüne karşı bakım yapmaya yardımcı olur.

Avene Termal Su :

Hassas ve kuru ciltler için yüz temizleme jeli. Ciltten nazik bir şekilde kiri, yağı ve makyajı temizler. Cildi nemlendirmeye ve yumuşatmaya yardımcı olur. Patentli D.A.F Teknolojisi ile cildi dışarıdan gelen faktörlere karşı korumaya yardımcı olur. Bioderma, patentli D.A.F Kompleksi sayesinde, cilt tipi fark etmeksizin cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı olur. Yüz ve göz çevresinde kullanıma uygundur. Kullanım sonrasında ciltte temiz, parlak, yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

Vichy Rahatlatıcı Termal Su :

Kuru ve çok kuru ciltler için temizleme yağı. Bitkisel yağlardan elde edilen zengin formülü ile cildin gün boyu maruz kaldığı çevresel faktörleri nazik bir şekilde temizler. Cildi etkili bir şekilde temizlerken aynı zamanda nemlendirir ve besler. Ciltte pürüzsüz ve parlak bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Alkolsüz formüllü.

Vichy Mineral 89 Mineralizing Water + Hyaluronic Acid Serum :

Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun, göz yakmayan formüle sahip yağ bazlı temizleyici. Ciltten etkili bir şekilde kiri, yağı, makyajı ve dış faktörleri temizlemeye yardımcı olur. Cildi nemlendirir ve besler.

From Natura Yenileyici ve Aydınlatıcı Göz Çevresi Serum :

Kuru ciltler için yüz temizleme jeli, sabun içermeyen formülü ile cildi nazik bir şekilde temizler. Cildin doğal nem dengesini korumaya yardımcı olurken aynı zamanda yağı, kiri ve makyajı nazik bir şekilde temizler. Hassas ciltler de kullanabilir. İçeriğinde bulunan Provitamin B5 ve Niacinamide ile cildinizi etkili bir şekilde nemlendirir, pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

İdea Derma Hyaluronic Acid Provitamin B5 Hydration Serum :

Kuru ciltler için yüz temizleme jeli, sabun içermeyen formülü ile cildi nazik bir şekilde temizler. Cildin doğal nem dengesini korumaya yardımcı olurken aynı zamanda yağı, kiri ve makyajı nazik bir şekilde temizler. Hassas ciltler de kullanabilir. İçeriğinde bulunan Provitamin B5 ve Niacinamide ile cildinizi etkili bir şekilde nemlendirir, pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

Dermo Eczanem

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.