Cildiniz İçin Hassas Bakım: Gül Suyu

27 Şubat 2023

  Yüzyıllardır güzellik bakımda tercih edilen gül suyu, gül yapraklarının damıtılması ile elde edilen bir sudur. Gül suyunun faydaları saymakla bitmez; birçok alanda kullanılır. Bunlardan bir tanesi de; cilt bakımı. Öncelikle zengin ve doğal içeriğe sahiptir. Gül suyunun içeriğinde antioksidan özelliği bulunur. Cildin vitamin ve mineral ihtiyacına büyük oranda katkı sağlar. Gül suyu günlük kullanıma uygundur, özellikle sıcak yaz günlerinde ferahlatıcı bir etkisi bulunur. Güzel bir kokuya sahip olmasının yanı sıra hafif bir yapıya da sahiptir. Son dönemlerde oldukça popüler bir ürün haline gelmiştir. Her cilt tipinin kullanılabiliyor olması tercih edilme sebeplerinden biridir. .

happy-beautiful-woman-standing-naked-laughing-as-receive-bouquet-roses

Gül Suyunun Faydaları Nelerdir?

  Gül suyunun en büyük faydalarından biri cildin pH dengesini koruyor olmasıdır. Düzenli olarak kullanılan cilt temizleme ürünleri ve yapılan makyajlar cildin pH dengesini bozabilir ve bazı cilt düzensizliklerine sebep olabilir. Bu nedenle düzenli gül suyu kullanmak bu durumu düzeltmeye yardımcı olur. Ciltte bulunan fazla sebumu ortadan kaldırmayı amaçlar. Bu sayede fazla yağdan temizlenen cilt, gözenek görünümü ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

  Gül suyunun diğer bir faydası ise; cildi nemlendirmesidir. Cilt böylelikle yumuşar ve kuru görünümden uzaklaşır. Cildin tazelenmiş olmasının yanı sıra bir de güzel  bir yapıya kavuşur. Çünkü nemsiz kalan cilt, ince çizgi ve kırışıklık görünümüne meyillidir. Ayrıca gül duyu anti aging bakım da sağlar. Cildin daha genç bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Mat görünümü ortadan kaldırmaya ve yerine ışıl ışıl parlayan bir cilt görünümü oluşmasına yardımcı olur. Etkili bir şekilde nemlendirilen cilt dışarıdan gelen etkilere karşı da cildi korur. Hassas cilt tipleri de kullanabilir.

Gül Suyu Nasıl Kullanılır?

 Gül suyu; tonik, nemlendirici, yüz spreyi olarak kullanıma uygundur. Temiz bir pamuk yardımıyla cildi temizledikten sonra tonik olarak uygulanabilir. Cildin daha iyi temizlenmesini sağlar ve cildi kurutmaz. Düzenli kullanıma uygun bir adımdır. Cilt yağdan ve kirden uzaklaştırılmış olur. Tıkanmış gözenek görünümü ortadan kaldırmaya yardımcı bir uygulamadır. Gül suyu nemlendirici olarak kullanıldığında, bir şişe yardımıyla yüze sıkılabilir. Aynı zamanda buzdolabında bekletip kullanırsanız, yüzün daha güzel ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olur ve cildi tazeler.

GÜL SULARI

Nature

Alls Biocosmetics %100 Doğal Gül Suyu

Tam Gül Suyu Gül yağından ayrıştırılmadan elde edilmiştir. Zengin içeriğiyle birlikte tüm cilt tiplerine uygundur. Cildi nemlendirmeye yardımcıdır. Cilde hem taze hem de canlı bir görünüm kazandırır. Cildi ışıltılı ve parlak bir görünümüne sahip olmasını sağlar. Ciltte temiz bir his bırakır.


Ürünü İncele
Nature

Homemade Aromaterapi %100 Doğal Gül Suyu

Su buharı distilasyonu ile gül uçucu yağı çıkarılırken elde edilen % 100 saf gül suyudur. Koruyucu, esans ve katkı maddesi içermez, içeriğindeki gül yağı kendinden koruma sağlar.


Ürünü İncele
Nature

Otacı Doğal Gül Suyu Yüz Spreyi

Cildi ferahlatmaya yardımcı olur. Cildi tazelemeye ve nemlendirmeye yardımcıdır. Makyaj sonrası taze bir bitiriş için de kullanabilir.


Ürünü İncele
Nature

The Organic Pharmacy Rose Facial Spritz

En kaliteli birinci sınıf gül özü ile sulandırılmış bir üründür. Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur. Gözenek görünümünü minimuma indirir, hassas ciltlere bakım sağlar. Ciltte nem bırakır ve ciltteki renk düzenini sağlar. Makyaj sonrası makyajı sabitlemek ve kalıcılığını artırmak amaçlı da kullanılır. Uçuş sırasında ve deniz, havuz kenarında da kullanıma uygundur.


Ürünü İncele
Nature

Oilwise Gül Suyu

%100 doğal Oilwise Gül Suyu, Isparta’dan tam mevsiminde toplanmış, mis gibi kokan gül yapraklarının buhar distilasyonu yöntemiyle damıtılmasıyla elde edilerek hazırlanan ve paraben, alkol ve parfüm içermeyen tamamen doğal bir üründür. Günlük kullanıma uygun olan Oilwise Gül Suyu, zengin ve doğal içeriği sayesinde cildi besler, nemlendirir, cilt için gereken vitamin ve mineral ihtiyacına katkıda bulunur, fazla sebumdan arındırarak temizler, gözenek görünümünün azalmasına yardımcı olur ve daha dengeli bir cilt görünümü sağlar. Makyajdan önce veya sonra nemlendirme amaçlı kullanıma uygundur. Ayrıca parfüm içermeyen doğal gül kokusu sayesinde ferahlatıcı bir etki de sağlar. Cam şişede bulunduğu için tazeliğini uzun süre koruyabilirsiniz.


Ürünü İncele

Dermo Eczanem

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.