Cildiniz İçin En Uygun Güneş Kremini Keşfedin

18 Haziran 2018

 Güneş ışınlarının cildimizde istenmeyen görünümlere neden olduğu ve uzmanların foto-aging olarak adlandırdığı güneşten kaynaklanan yaşlanma görünümüne neden olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Fakat güneş ışınlarından kaçmamız neredeyse imkânsız. Cildimizi zararlı ışınlardan korumanın en etkili yolu ise güneş kremlerini doğru şekilde kullanılması. Bilinenin aksine güneş kremleri sadece yaz aylarında ve güneşli günlerde değil, diğer mevsimler ve havalarda da kullanmalısınız. Çünkü bulutlar ve diğer unsurlar UVA ve UVB ışınlarının gücünü en fazla %10 azaltır. Bunun yanında kullandığımız güneş kreminin cilt tipimize uygun olduğundan emin olmalısınız. Birçok farklı cilt tipi olduğu gibi markaların da farklı cilt tipleri için özel ürünleri mevcut.

Peki, sizin cildiniz için en uygun güneş kremini biliyor musunuz ?   

Eğer güneşe karşı hassas bir cilt tipine sahipseniz, kullandığınız güneş kremlerinin UVB ve UVA ya karşı koruyucu özelliği olması gerekir. Güneşe çıkmadan en az 20-30 dakika önce, vücudunuzun güneş ışığı ile temas edecek bölgelerine eşit şekilde sürün ve etkisinin devam etmesi için ortalama iki saat ara ile tekrar uygulayın. La Roche Posay Anthelios Sun Intolerance SPF50 XL Protect özelliğine sahip içeriği ile sizi UVB ve UVA ışınlarının zararlarından koruyarak ciltte oluşabilecek istenmeyen görünüm değişikliklerine karşı bakım yapmaya yardımcı olur. Ayrıca suya dayanıklı bir yapıya sahiptir. Hassas ciltler için uygun bir yapıdadır.

Eğer yağlı, karma ve hassas bir cilde sahipseniz, güneşe karşı hassas ciltlerde olduğu gibi, kullandığınız ürünlerin UVB ve UVA ışınlarına karşı etkili olmasına dikkat edin. Ayrıca kullandığınız ürün su bazlı bir yapıda olmalı, komedon yapmayan özellikli olması gerekmekte. Daylong Sensitive Yüz Sıvı Jel SPF30 30ml su bazlı formülü ve yağ içermeyen yapısı ile cildiniz tarafından kolayca emilecek ve matlık kazandıracaktır. Su veya ter ile temastan etkilenmeyeceği gibi, makyaj altı baz olarak da kullanılabilir. Formülünde bulunan E vitamini ciltteki güneşten kaynaklanan yaşlanma belirtilerine karşı bakım yapmaya yardımcı olur.

Normal / kuru bir cilde sahipseniz için Vichy Ideal Soleil Spf 50 sizi hem zararlı ultraviyole ışınlarından korur hem de cildinizi nemlendirir. Vichy Termal suyu ile güçlendirilmiş içeriği güneşten kaynaklanan olumsuzluklara karşı etkili olduğu gibi güneşe bağlı yaşlanma belirtilerine karşı bakım yapmaya da yardımcı olur.

Karma/yağlıcilt tipleri içinse dikkat edilmesi gereken nokta güneş kreminin hem UVB ve UVA ışınlarından en iyi şekilde korumalı hem de cildinizin yağlanmaması için uygun bir formüle sahip olması gerekir. Karma yağlı cilt tipine uygun güneş ürünleri mat bir görünüm sağlamalı ve gözenekleri tıkamamalı. Heliocare Ultra Protection Gel 90 + jel yapısı sayesinde cilt tarafından oldukça hızlı bir şekilde emilir. Gelişmiş kimyasal koruyucu filtrelerin yanı sıra, yüksek etkili doğal bitki özleri ile zararlı güneş ışınlarına karşı güçlü koruma sağlar.

Kuru/nemsiz ciltlerin güneş ışınları ile temas etmesi sonucu ciltte istenmeyen görünüm değişikliklerinin oluşumu artabilir ayrıca güneşe bağlı cilt lekeleri de görülebilir. Böyle bir durum ile karşılaşmamak için hem cildinizi zararlı ışınlardan koruyan hem de cildinizin nemlendirilmesini sağlayacak bir ürün kullanmalısınız. Babe Güneş Koruma Yüz İçin Spf 50+ sizi UVB+UVA ışınlarından korumasının yanında, nemlendirici yapısı sayesinde güneş lekelerinin oluşumuna karşı bakım yapmaya yardımcı olurken aynı zamanda güneş kaynaklı kırışıklık görünümüne karşı bakım yapar. 

Bebekler ve anneler için en uygun güneş kremleri nasıl olmalı?

Unutmayın ki bebek cildi yetişkinlere göre çok daha narin, kırılgan ve aynı zamanda geçirgendir. Bebekler güneşe karşı çok daha savunmasızlar. Bu nedenle hem güçlü koruma hem de yüksek tolerans bir bebek güneş kreminin olmazsa olmaz özellikleri arasındadır. Bebeğiniz ve kendiniz için mineral filtreler içeren özel bebek ve anne güneş kremlerini tercih etmeniz en doğru seçenek.  Bunun için Trukid Bebek Güneş kremleri , Mustele bebek güneş kremleri, Solante Pregna güneş kremlerini inceleyebilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.