C Vitaminin Cilde Faydaları

16 Aralık 2019

Anti aging ile ilgili hemen hemen her blog yazısında çıkıyor karşımıza C vitamini. Vücut açısından da cilt açısından da oldukça etkili olan bu vitamin cilt bakımında özellikle yaşlanma karşıtı bakımın olmazsa olmazı. Birçok formda geliştirilen ve kozmetikte ham madde olarak kullanılan C vitamini sizler için araştırdık. Keyifli okumalar…

Anti Aging Bakımda C Vitaminin Önemi

Hollywood starlarının güzellik sırlarından biri olan C vitamini, cilt bakımında çokça kullanılan ham maddelerden biridir. Cilde etkili bir şekilde bakım yapan ve güzel bir görünüm oluşmasına yardımcı olan C vitamini içeren ürünlerdir.

Suda çözünen vitaminlerden biri olan C vitamini, 1912 yılında keşfedilmiştir. Kimyasal ortamda üretimi 1930’lu yıllara denk gelen C vitamini, günlük tükettiğimiz birçok besinde doğal olarak bulunmaktadır. Cildin genç görünmesine yardımcı olan bu vitamin ile;

• Cildi dış faktörlerin etkisinden korumaya yardımcı olur.

C vitamini dış faktörlerin etkisinden korumaya yardımcı olur. Ciltte daha parlak ve ışıl ışıl bir görünüm oluşmasına yardımcıdır.

• Cildin genç görünmesine yardımcı olur.

C vitamini içeren ürünler ciltte daha genç bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Cilde aydınlık, sıkı bir görünüm oluşmasına yardımcıdır. Ciltte daha güzel ve parlak bir görünüm oluşmasına da yardımcı olur. Özellikle yaşlanma karşıtı bakım yapıyorsanız C vitamini içeren ürünleri bakım rutininize ekleyebilirsiniz.

• Göz çevresine bakım yapar

C vitamini içeren ürünler, göz çevresine bakım yapmak için oldukça mükemmel bir içeriktir. Göz çevrenize etkili bir şekilde bakım yapmak için kullanabileceğiniz C Vitamini ayrıca koyu halka görünümüne karşı bakım yapmaya yardımcı olur.

• Yaşlanma karşıtı bakımda oldukça etkilidir

C vitamini içeren ürünler, yaşlanma karşıtı bakımda oldukça etkilidir. Eğer cildinize anti aging bakım yapmak isterseniz, C vitamini içeren ürünleri tercih edebilirsiniz.

Cildinize yapacağınız C vitamini bakımı ile yukarıdaki faydalara ulaşabilirsiniz. Ayrıca bazı besinlerde doğal olarak bulunan C Vitamini ile cildinize bakım yapabilirsiniz. C vitamini açısından zengin olan besinlere; maydanoz, yeşilbiber, turunçgiller, kuşburnu, kırmızıbiber, portakal, greyfurt, çilek, kivi, brokoli, brüksel lahanası, domates, kavun, patates, ıspanak örnek gösterilebilir.

Sitemizde yer alan C vitamini içeren ürünler;

The Organic Pharmacy Stabilised Vitamin C Serum

The Organic Pharmacy tarafından geliştirilen C vitamini, serum formundadır ve ciltte kolay yayılır. Oldukça etkili bir içeriğe sahiptir. Cilde sıkılık, nem, ışıltı ve canlı bir görünüm kazandırmaya çalışır. Lekeli ve olgun cilt tipleri için özel geliştirilmiştir. Akşamları cildinizi temizledikten sonra rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Babe Vitamin C Aydınlatıcı Bakım Ampul

Kızarıklığa eğilimli hassas ciltler için özel geliştirilmiştir. Cildi nemlendirmeye ve yatıştırmaya yardımcı olur. Renk eşitsizliğine karşı bakım yapar. Dermatolojik olarak test edilen özel formüle sahiptir. Cilde rahatlık kazandıran bu formülü düzenli kullanmak gerekir.

Dermalogica Biolumin-C Serum

Renk eşitsizliğine karşı bakım yapan özel formülü cilde ışıltı kazandırmaya çalışır. İnce çizgileri azaltmaya, kırışıklık görünümünü düzenlemeye yardımcı olur. Günlük kullanıma uygundur. Düzenli ve sürekli kullandığınızda farkını hissedebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.