C Vitamini Serumları ile Aydınlatıcı Bakım

20 Haziran 2024

  Cilt bakımının en güzel yanı bakım ürünlerinin cildimize yansıması. Hele ki, cildimizde sonuçlarını oldukça hızlı ve güzel bir şekilde gördüğümüz zaman en mutlu olduğumuz an oluyor! Bu blog yazımızda sizler için aktif ve güçlü içerikleri ile cildimize etkili, hızlı bir şekilde bakım yapmaya yardımcı C Vitamini serumlarından bahsedeceğiz. Bu serumlar cildimizin güneş gibi parlak, güzel ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olan etkili bir bakım ürünü. C Vitamini serumlarının cildimize etkilerini sadece parlatan ya da pürüzsüz görünmesine yardımcı olan ürünler olarak bahsedemeyiz. Cilt bakımının etkili ve aktif içeriği olan C Vitamini serumlarının birçok farklı faydası bulunuyor. Tek ürün ile cildimize etkili bir şekilde bakım yapmak istiyorsak mükemmel bir seçenek oluyor. Siz de cildinize tek bir ürün ile birden çok fayda görmek istiyorsanız bakım rutininize cilt tipinize uygun içerikte bir C Vitamini serum ekleyebilirsiniz.

C Vitamini Serumlarının Faydaları

 • Aktif içeriğe sahip olan C Vitamini serumları güçlü bir antioksidan oldukları için cildinize etkili bir şekilde anti-aging bakım yapabilirsiniz.
 • Yaşlanma belirtilerinin oluşumunu yavaşlatmaya yardımcı olur.
 • İnce çizgi ve kırışıklık görünümüne karşı bakım yapar.
 • Cildi çevresel faktörlerin etkilerine karşı korur.
 • Cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı olur.
 • Cildinizde parlak ve güzel bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.
 • Leke görünümüne karşı etkili bir şekilde bakım yapar.
 • Ciltte eşit bir ton görünümü oluşmasına yardımcı olur.
 • Cildin nem bariyerini korumaya yardımcı olur.
 • Düzensiz cilt görünümüne karşı bakım yapar.
 • Ciltte tazelik ve aydınlık bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.
 • Cilt elastikiyetini arttırmaya yardımcı olur.

C Vitamini Serumları Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • C Vitamini serumları mutlaka etkili bir şekilde temizlenmiş cilde uygulanması gerekir.
 • C Vitamini serumları oldukça güçlü ve aktif içeriklere sahip ürünler. Bu nedenle bakım rutininize eklediğiniz zaman cildinizi güneşten gelen zararlı UV ışınlarına karşı etkili bir şekilde korumanız gerekir. Cildinizi güneşten gelen zararlı UV ışınlarına karşı etkili bir şekilde korumazsanız C Vitamini leke görünümü oluşumuna neden olabilir.
 • C Vitaminleri gündüz ya da akşam bakım rutinlerinde kullanabilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta bulunuyor. Eğer C Vitamin serumunuzu gündüz bakım rutinlerinde kullanacaksanız mutlaka güneş koruyucu ürününüzü aksatmamalısınız. Gün içinde en fazla iki saatte bir güneş koruyucu ürününüzü tazelemeye özen göstermelisiniz.
 • Akşam bakım rutinlerinde kullanılan C Vitamini serumu sonrasında gündüz bakım rutinlerinde de mutlaka güneş koruyucu ürün kullanmalısınız.
 • C Vitamini serumları güneş koruyucu ürünün altına sürüldüğünde güneş koruyucunuzun etkilerini arttıran ürünlerdir.
 • C Vitamini serumunuzu nemsiz, karanlık ve serin bir yerde saklamaya özen göstermelisiniz.
 • C Vitamini ampul, serum ve krem formlarında bulunur. Cilt tipinize veya bakım rutininize göre istediğiniz formdaki C Vitamini ürününü kullanabilirsiniz.
 • C Vitamini serumunuzu en fazla 2 ya da 3 ay içinde bitirmeye özen göstermelisiniz.
 • Kapağı açılan ya da çok fazla oksijene maruz kalmış C Vitaminleri bozulabilir. Böylece cildinizde istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Bu nedenle serumunuzu dikkatli bir şekilde muhafaza etmelisiniz.
 • Yüz için C Vitamini serumu kullanmaya ilk kez başlayacaksanız düşük konsantrasyona sahip ürünlerden başlamalısınız. Örneğin ilk önce %5 ile başlayarak cildiniz alıştıkça konsantrasyonunu arttırabilirsiniz.
 • AHA / BHA, Retinol gibi aktif içeriklere sahip ürünler ile birlikte kullanmamaya özen gösteriniz.

C Vitamini Serum Önerileri

La Roche Posay Saf C Vitamini Işıltı Veren Antioksidan Serum:

Saf C Vitamini serumu, Salisilik Asit, Neurosensine içeren formülü ile hassas ciltler de dahil olmak üzere tüm ciltlerin ışıltısını ortaya çıkarmaya yardımcı olur. Cildin nemli, yumuşak ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Yüksek konsantrasyonda Neurosensine içeren formülüyle güçlü bir yaşlanma karşıtı serum. Ciltte daha parlak, aydınlık ve güzel bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. İnce çizgi ve kırışıklık karşıtı bakım yapar. İçeriğinde bulunan termal su ile cildi ferahlatır. Leke görünümüne karşı bakım yapmaya ve ciltte eşit bir ton görünümü oluşmasına yardımcı olur. Hafif, hızlı emilen, kadifemsi, yağsız bitişli formülü ile cildinize etkili bir şekilde bakım yapabilirsiniz. İdeal bir makyaj bazı.

Vichy Liftactiv %15 Saf C Vitamini Serum:

İçeriğinde %15 saf C Vitamini, E Vitamini, Çam Polifenolleri ve saf Hyaluronik Asit içeren formülü ile cildinize etkili bir şekilde bakım yapabilirsiniz. Cildinizi çevresel faktörlere karşı korumaya yardımcı olur. Yaşlanma karşıtı bakım yapar. İnce çizgi ve kırışıklık görünümüne karşı bakım yapar. Ciltte eşit bir ton görünümü oluşmasına ve leke görünümü karşıtı bakım yapmaya yardımcı olur. Ciltte parlak, pürüzsüz ve nemli bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Ciltten hızlı bir şekilde emilen sulu dokusu, parfüm içermez, yağlı his bırakmaz. Kullanım sonrası ciltte parlama, yağlı ya da yapışkan bir his oluşturmaz.

Skinceuticals C E Ferulic:

Yüksek konsantrasyonda saf C Vitamini serumu normal ve kuru ciltlerin kullanımına uygun. Cildi çevresel faktörlerin etkilerinden korur. Ciltte parlak, nemli ve pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Cildinize etkili bir şekilde yaşlanma karşıtı bakım yapar. İnce çizgi ve kırışıklık görünümüne karşı bakım yapar. Cildinizde eşit bir ton görünümü oluşmasına ve leke karşıtı bakım yapmaya yardımcı olur.

Caudalie Vinergetic C+ Vitamin C Energy Serum:

Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun %98 doğal türevli içeriğe sahip bakım serumu. Ciltte ışıltılı, aydınlık, dolgun ve ferah bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Hyaluronik Asit içeriği ile cildi etkili bir şekilde nemlendirir. Cilde yaşlanma karşıtı bakım yapar. İnce çizgi ve kırışıklık görünümüne karşı bakım yapmaya yardımcı olur.

Avene Vitamin Activ Cg Parlaklık Serumu:

%94 doğal kökenli içeriği ile tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun etkili bakım serumu. Ciltte parlak, aydınlık ve pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Cildi etkili bir şekilde nemlendirir. Leke görünümüne karşıt bakım yaparken aynı zamanda eşit bir cilt tonu görünümü oluşmasına yardımcı olur. Narin kokusu, ipeksi yapısı ve ciltten hızlı emilen formüle sahip C Vitamini serumu.

The Purest Solutions Brightening + Lightening Vitamin C Serum:

%10 Askorbik Asit, %0.5 Ferulik Asit ve Prebiyotikler ile zenginleştirilmiş tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun C Vitamini serumu. Cildi beslemeye, parlak ve aydınlık bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Cilde yaşlanma karşıtı bakım yapar. İnce çizgi ve kırışıklık görünümüne karşı bakım yapar.

Pure Choice Aydınlatıcı C Vitamini Serum %10:

Bitkisel içeriklerden elde edilen C Vitamini serumu ile cildin daha ışıltılı ve aydınlık görünmesine yardımcı olur. Cildi çevresel faktörlerin etkilerinden korur. Ciltte eşit bir ton görünümü oluşmasına ve leke karşıtı bakım yapmaya yardımcı olur. %10 Lipozom C Vitamini içerir.

Cosmed Alight Brightening Vitamin C Serum:

Soyucu asit içermeyen, leke karşıtı bakım serumu. Ciltte parlak ve aydınlık bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Cilde etkili bir şekilde leke karşıtı bakım yaparken aynı zamanda eşit bir ton görünümü oluşmasına yardımcı olur.

Herbaderm Saf C Vitamin %10 Serum:

%90 doğal kaynaklı saf C Vitamini serumu ile cildinize etkili bir şekilde bakım yapabilirsiniz. Ciltte aydınlık ve parlak bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Ciltte eşit bir ton görünümü oluşmasına yardımcı olur. Cilde leke karşıtı ve kırışıklık karşıtı bakım yapar.

Garnier C Vitamini Parlak Süper Aydınlatıcı Serum:

İçeriğinde bulunan Niasinamid, C Vitamini ve Salisilik Asit ile cildinize etkili bir şekilde leke görünümü karşıtı bakım yapar. Ciltte bir ton görünümü oluşmasına yardımcı olur. Ciltte aydınlık, parlak ve pürüzsüz bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

SVR Ampoule Vitamin C Konsantre Serum:

Ciltte aydınlık ve parlak bir görünüm oluşmasına yardımcı C Vitamini serumu. Kırışıklık ve ince çizgi görünümüne karşı bakım yapar.

Dermo Eczanem

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.