Bu Yaz Avene İle Güneşten Korunun

05 Temmuz 2019

Yüzü ve vücudu güneşin zararlı ışınlarından korumak, güzel ve pürüzsüz görünen bir cildin temel şartıdır. Cilt tipinize uyan ve UV ışınlarına karşı cildinizde kalkan görevi görecek ürünü bulmak zor değil. Sadece biraz araştırma ile bakım rutininize hiç düşünmeden ekleyebileceğiniz güneş kremlerine ulaşabilirsiniz. Cildinize bakım yaparken, güneşten korumak isterseniz yazımıza göz atın.

Güneş Kremi Nasıl Seçilir?

Yazılan onca güneş kremi yazısı, açıklanan onca özellik… Temelinde herkes aynı şeyden bahsediyormuş gibi gelebilir. Ancak doğru bir güneş kremi seçmek için bu özellikleri bilmek şart. Güneş kreminiz;

Cilt tipinize uygun olmalıdır. Karma, yağlı, hassas, kuru, normal hangi cilt tipine sahipseniz kullandığınız güneş koruyucu, cilt tipinize uygun olmalıdır. Cilt tipinize uygun olmayan ürünler, cildinize bakım yapmak yerine istenmeyen durumlara neden olabilir.

Cilt ihtiyacınıza uygun bakım yapabilmelidir. Hassas cilt tipine sahipseniz kullandığınız güneş ürünü, hassas ciltlere özel olmalıdır, yağlı ya da karma bir cilde sahipseniz kullandığınız ürün, yağlı ve karma ciltlere bakım yapabiliyor olmalıdır. Kuru bir cilde sahipseniz kullandığınız ürün, cildinizi nemlendirebilmelidir.

Suya, kuma, tere dayanıklı olmalıdır. Kullanacağınız güneş ürününden istediğiniz verimi alabilmeniz için mutlaka suya, kuma, tere dayanıklı olmalıdır. Suya, kuma, tere dayanıklı olmayan herhangi bir güneş ürünü dış faktörlerle herhangi bir temasta gidebilir. Satın aldığınız ürüne bu açıdan dikkat etmelisiniz.

En az 30 faktör olmalıdır. Kullandığınız güneş ürünü, minimum 30 faktör olmalıdır ki, cildinizi UV ışınlarından doğru bir şekilde koruyabilsin. Tercih edeceğiniz ürünün bu standarda sahip olmasına özen gösterin.

Hem UVA hem UVB koruması içermelidir. Satın alacağınız güneş ürünü hem UVA hem de UVB koruması içermelidir. Böylelikle tüm UV ışınlarına karşı sizi koruyabilir.

Temiz içeriğe sahip olmalıdır. Sadece güneş kremi değil, kullanacağınız tüm cilt bakım ürünlerinin temiz içeriğe sahip olmasına özen gösterin. Ayrıca herhangi bir şekilde cildinizde istenmeyen bir duruma neden olacak madde içermemelidir.

Yaşınıza hitap etmelidir. Kendinizde ya da çocuğunuzda fark etmez kullanacağınız güneş ürünü, yaşınıza uygun olmalıdır.

Tüm bu özellikleri içinde barındıran Avene güneş ürünleri, sitemizde sizleri bekliyor. Cildinize güneşe karşı etkili bir koruma kalkanı sağlamak isterseniz rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Avene Eau Thermale Reflexe SPF 50+

Tam bir UV filtresine sahip Avene Eau Thermale Reflexe, cildi güneşe karşı korumayı amaçlar. Suya ve tere dayanıklı formüle sahiptir. 50 koruma faktörüne sahip ürün, tüm cilt tiplerine uygundur ve yapısı kolay bir şekilde cilde yayılır. Güneşe çıkmadan yarım saate önce yüzünüze uygulayabilirsiniz. İçeriğindeki termal su sayesinde cilde ferah bir etki sunar. Avene Eau Thermale Reflexe, sitemizde sizleri bekliyor.

Avene Lait Spf50 Mineral Losyon

Krem dokusu, mineral içeriği ile güneş ışınlarına karşı geliştirilen özel formülü ile Avene Lait Spf 50 Mineral Lotion, dermoeczanem.com’da… Mineral güneş kremi;

• Cildi güneşten gelen zararlı UV ışınlarına karşı korumaya yardımcı olur,
• Ciltte yapış yapış his bırakmadan ferah bir etki bırakır,
• Hassas, olgun, kuru, lekeye eğilimli gibi cilt tiplerine uygundur,
• Yüz için özel geliştirilmiştir.

Avene Fluide SPF 50+ Teinte

Karma ve hassas ciltlere özel geliştirilen bu güneş kremi cildinizi UV ışınlarından koruyabilirsiniz. Sahip olduğu formülü renk tonunu eşitlemeye yardımcı olur. Renkli yapısı ile yazın kat kat ürün kullanmadan ciltte istenmeyen görünümleri gizleyebilirsiniz. Pompalı formu, oldukça pratik ve konforlu bir kullanıma sahiptir. Antioksidan içeriğiyle cilde yararlı bileşenlere sahiptir. Avene Fluide SPF 50+ Teinte, sitemizden hemen ulaşabilirsiniz.

Avene Spf 30+ Güneş Koruyucu Sprey

Avene Spf 30+ Güneş Koruyucu Sprey, karma, yağlı, hassas, normal ve kuru ciltler için uygundur. Suya dayanıklı formülü, UV ışınlarından korumaya yardımcı olur. Göz yakmaz ve iz bırakmadan cilt üzerinde yayılır. Cildi nemlendirirken, içeriğindeki termal suyun etkisiyle ferahlatmaya yardımcı olur. Avene Spf 30+ Güneş Koruyucu Sprey, dermoeczanem.com’da…

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.